1 çift kuşum var ve elime nasıl alıştıracağım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Eyuphan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Erkek biraz alışkın zar zor elime alıyorum fakat dişi çok korkuyor
Kuşlarınız kaç aylık? Eş mi ? Yaşında mı bu bilgileri verirseniz daha kolay yardımcı oluruz. Bir yaşına gelmiş yada eş olmuş kuşu alıştırmak için boşa kürek çekersiniz. 4 ayı geçen Kuşlarda alışma olmaz değil olur ama zordur birde dişili erkekli daha zor. Ben kendi çiftlerimden örnek vereyim , mama veriyoruz elimizi tanıyorlar felan kaçmıyorlardı ele konarlardı ama en fazlası o kadar :)

Oyla 0
Aldığımız dükkan yavru dedi ve bir dişi bir erkek
Eyüp bey. 30 günlükte yavru , 4 aylık kuşta :) varsa fotoğraf atınız. Yok eğer yoksa diye söylüyorum.
1- elinizi kafese sokun bir müddet öyle bekleyin kuşların üzerine gitmeyin bunu düzenli olarak tekrarlayın.
2- artık elinizi kafese soktuğunuzda elinizden korkmadıklarında yavaş yavaş gövdelerine doğru parmağınızı götürün.başta gelmez kaçar çok hızlı hareket etmeden yavaş yavaş parmağınızla gittiği yere takip edin
3- parmağınıza çıktılar ise bunu egzersiz sayıp sürekli tekrarlayın.
4- kafes dışına “tek “salın.

Eğer yok ben Çok Alıştırmak istiyorum derseniz birini iade edin. Yok kalsın diyorsanızda alışmalarını beklersiniz. Başka çare yok. Kuşlar tekken 4 aya kadar zorda olsa ele kola alışır benim gözlemlediğim. Çift kuş ise alıştırmak zordur. Anlattığınıza göre zaten 3-4 aylık yavrular. Bekleyip sizde tecrübe edersiniz. İyi akşamlar

Oyla 0
Çift kuşu ayni anda alıştırmak bana imkansiz gibi geliyor ikisini ayri odalarda tutup 1 saat biriyle 1 saat biriyle ilgilenip alistirdiktan sonra yine eş tutturabilirsiniz. Faruk beyin anlattiklarini bire bir uygularsaniz sonuç alirsiniz

Oyla 0