1 g toz ölçüyle ne kadar?

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi

1 gramı Nasıl Tarif Ederdiniz?​

1 gramı tarif etmek bazen zor oluyor. Hassas tartı ya da ölçekli bir kaşığınız yoksa ürün verirken zorlanabilirsiniz. Bu nedenle bir vitamin vs alınıyorsa mutlaka gramajlı kaşıklar temin etmenizde yarar var. Alttaki paylaşacağım görselleri sizin için çektim ama ne kadar anlaşılır bilemiyorum. 1 g yaklaşık ne kadar ürün aldığını, 0.5 g'ın ne kadarlık bir toza denk geldiğinizi görsellemek istedim. Eğer hiç olanağınız yoksa tahmini bu şekilde kullanabilirsiniz. Bu arada 5g da 1 tatlı kaşığına eş değerdir.

1 gramlık ölçüm kaşığında 0.5 gram yaklaşık;​

IMG_20201110_133342.jpg
IMG_20201110_133335.jpg

1 g yaklaşık ne kadar toz?​

IMG_20201110_133213.jpg
1 gramlık kaşık
IMG_20201110_133242.jpg
IMG_20201110_133253.jpg

1 gramı Nasıl Tarif Ederdiniz?​

1 gramı tarif etmek bazen zor oluyor. Hassas tartı ya da ölçekli bir kaşığınız yoksa ürün verirken zorlanabilirsiniz. Bu nedenle bir vitamin vs alınıyorsa mutlaka gramajlı kaşıklar temin etmenizde yarar var. Alttaki paylaşacağım görselleri sizin için çektim ama ne kadar anlaşılır bilemiyorum. 1 g yaklaşık ne kadar ürün aldığını, 0.5 g'ın ne kadarlık bir toza denk geldiğinizi görsellemek istedim. Eğer hiç olanağınız yoksa tahmini bu şekilde kullanabilirsiniz. Bu arada 5g da 1 tatlı kaşığına eş değerdir.

1 gramlık ölçüm kaşığında 0.5 gram yaklaşık;​

Ekli dosyayı görüntüle 8608
Ekli dosyayı görüntüle 8609

1 g yaklaşık ne kadar toz?​

Ekli dosyayı görüntüle 8610
1 gramlık kaşık
Ekli dosyayı görüntüle 8611
Ekli dosyayı görüntüle 8612

Görsel yanıltmıyorsa 1 grlık olan tabakta bir çay kaşığı toz var?

Görsel yanıltmıyorsa 1 grlık olan tabakta bir çay kaşığı toz var?
Hayır hayır @Ümit T.
Üstte görselde olduğu gibi 1g toz o kadar çıkıyor. 0.5 olan biraz az kalmış ayarlarken. Ufak bir oranda elbette fotoğraf aldatıyor olabilir ama 1 g dolu kaşıktan dökme. Zaten 1 çay kaşığı silme un 1 gram olmaktadır (bu oranı diğer siteler veriyor. Bu orandan fazla olabilir).

0.5 gram çay kaşığının ucuna tekabül etmiyor gibi gözüküyor, daha fazlası gibi geldi. yanılıyor muyum :/

Genelde probiyotik gibi ürünlerin kullanımında 1 lt suya şu kadar tarzında yazar. Ona göre ayarlama yapmalısınız. Diğer türlü pirinç tanesi civarı tam denk düşmesede yaklaşık 5,7 pirinç tanesi civarında uygun olur.

Son düzenleme:
Probiyotikte mercimek tanesi kadar veriliyor değil mi? Siz bu kadar mi veriyorsunuz?
Vitaminde kendinden damlalıklı o şekilde veriyorum yanlış mı acaba?
Yaklaşık o kadar veriyordum aslında ama suyun içinde kayboldu gitti sanki,az geldi.Göz kararı böyle koyuyorum artık.Sıvıları da eğer üzerinde damla miktarı yazıyorsa ona göre,yazmıyorsa insülin enjektörüyle ölçüp öyle veriyorum.

Yaklaşık o kadar veriyordum aslında ama suyun içinde kayboldu gitti sanki,az geldi.Göz kararı böyle koyuyorum artık.Sıvıları da eğer üzerinde damla miktarı yazıyorsa ona göre,yazmıyorsa insülin enjektörüyle ölçüp öyle veriyorum.
Teşekkür ederim :)
Kuşunuz için yaptığınız bakımı çok merak ediyorum uygun bir zamanda paylaşırsanız sitede çok mutlu olurum hem bana hem de birçok kişiye ilham olur :)
Ben bakımımı yapıyorum zaten ama sizinkini ayrı merak ediyorum :)

Teşekkür ederim :)
Kuşunuz için yaptığınız bakımı çok merak ediyorum uygun bir zamanda paylaşırsanız sitede çok mutlu olurum hem bana hem de birçok kişiye ilham olur :)
Ben bakımımı yapıyorum zaten ama sizinkini ayrı merak ediyorum :)
Rica ederim :) Haftada 1 probiyotik, 10 gün de 1 vitamin,haftada 2 değişik sebzelerle mama.Sadece tüy dökümünde haftada 2 B vitamini.Ay da 1 kekik çayı(şu sıralar Usne Gano adlı kekikli bitkisel katkı) çok sık olmamakla birlikte mevsim meyveleri.Sadece mubişlerin yiyebilecekleri tabi :) rutin bakımım bu şekilde.

Şimdi ağırlıklı pelet yediği için,katkıları verme sıklığını azaltmaya başladım.Genel olarak bu şekilde :)

Rica ederim :) Haftada 1 probiyotik, 10 gün de 1 vitamin,haftada 2 değişik sebzelerle mama.Sadece tüy dökümünde haftada 2 B vitamini.Ay da 1 kekik çayı(şu sıralar Usne Gano adlı kekikli bitkisel katkı) çok sık olmamakla birlikte mevsim meyveleri.Sadece mubişlerin yiyebilecekleri tabi :) rutin bakımım bu şekilde.

Şimdi ağırlıklı pelet yediği için,katkıları verme sıklığını azaltmaya başladım.Genel olarak bu şekilde :)
Çok teşekkür ederim paylaştığınız için denicem bunları :)