1 Yıl Aradan Sonra Dönüş.

fatihgüler

iyikus.com Üyesi
Selamlar. Öncelikle Tüm Üyelerin Ramazan Bayramı Mübarek Olsun. Yaklaşık 1 Yıl Aradan Sonra Tekrar Bir Çift Kuş Aldım. Sorumsa Aldığım Çift Hazır Çifleşmiş Takım. Sizce Bu Takımı Yuvalıklı Kafese mi Koyayım Yoksa 15 Gün Boyunca Ayırıp Vitamin Takviyelerini vs Yapıp Tekrar mı Birleştireyim.

Selamlar. Öncelikle Tüm Üyelerin Ramazan Bayramı Mübarek Olsun. Yaklaşık 1 Yıl Aradan Sonra Tekrar Bir Çift Kuş Aldım. Sorumsa Aldığım Çift Hazır Çifleşmiş Takım. Sizce Bu Takımı Yuvalıklı Kafese mi Koyayım Yoksa 15 Gün Boyunca Ayırıp Vitamin Takviyelerini vs Yapıp Tekrar mı Birleştireyim.
Merhaba sizi aramızda görmekten mutluluk duydum 🙂
Hayırlı bayramlar
Kuşların durumuna gelirsek yavru alınan takım kuşlar olduğu kesin mi?
Görsel yükleyin bakalım ☺️
Şuan için Yeni ortamı tanımalarına ve uyum sağlamalarına olanak sağlayın
Ben önce gözlem yapar duruma göre hareket ederdim

Merhaba sizi aramızda görmekten mutluluk duydum 🙂
Hayırlı bayramlar
Kuşların durumuna gelirsek yavru alınan takım kuşlar olduğu kesin mi?
Görsel yükleyin bakalım ☺️
Şuan için Yeni ortamı tanımalarına ve uyum sağlamalarına olanak sağlayın
Ben önce gözlem yapar duruma göre hareket ederdim
Yavru Alınan Takım Kuşlar Olduğu 2 Ağız Yavru Alındığı Söylendi Ama Görüntüsü Yoktu.
WhatsApp Image 2023-04-22 at 19.41.57.jpegWhatsApp Image 2023-04-22 at 19.41.57 (1).jpeg

maşallah ikisine de. Çift kuşlar genelde ortam değişiminden sonra öyle değilmiş gibi davranışlar sergileyebilirler. Umarım bozmazlar durumlarını

maşallah ikisine de. Çift kuşlar genelde ortam değişiminden sonra öyle değilmiş gibi davranışlar sergileyebilirler. Umarım bozmazlar durumlarını
Sağolun Hocam. Şuanlık Gözlemlerime Göre Yan Yana Duruyorlar ve Kızgın Gibiler. Yeni Geldikleri ve Zamanı Yaklaştığı İçin Tüye Gireceklerini Düşünüyorum. Umarım Bu Denemede Başarılı Olurum. Bir Önceki Denememe Şahit Olmuştunuz Zaten Hüsranla Sonuçlanmıştı.

Güncelleme: Bugün Dişi Kuşun Erkeğe Çiftleşmek İçin Gaga Attığını Gördüm Ama Erkek Fazla İlgili Değil Gibi Sadece Kısa Öpüşmeler var.

Gelişmeler: Bugün İşten Geldim ve Çiftleşme Sesi Açtım. Hem Erkek Hem Dişi Birbirine Kur Yaptı. Erkek Sürekli Yem Yiyip Dişiye Yem Kustu. Dişi Erkeğin Kafasını Kaşıdı. Ama Dişi Tüm Kurlara Rağmen Kuyruk Kaldırmadı.

Gelişmeler: Bugün İşten Geldim ve Çiftleşme Sesi Açtım. Hem Erkek Hem Dişi Birbirine Kur Yaptı. Erkek Sürekli Yem Yiyip Dişiye Yem Kustu. Dişi Erkeğin Kafasını Kaşıdı. Ama Dişi Tüm Kurlara Rağmen Kuyruk Kaldırmadı.
Kuşlar ile ilgili bu süreçte aklıma gelen Sezen Aksu'nun şarkı sözü
Zaman sadece birazcık Zaman ☺️
Kendimi öyle avutmustum ve olumlu sonuç aldım umarım sizde de böyle olur

Selamlar, Bugün Tekrardan Kuşlara Günlük Rutinlerini Yapıp Çiftleşme Sesi Açtım. Yine Deliler Gibi Birbirlerine Kur Yapıp Yem Kustular. Ama Yine Dİşi Kuyruğunu Kaldırmadı ve Çiftleşme Olmadı. Gün İçinde Kuşları Takip Edemiyorum Ancak 5 Gibi Eve Geliyorum ve O Zaman Gözlemliyorum. Sizce Gün İçinde Çiftleşiyor Olabilirler mi ? Çünkü Bir Çift Gibi Hareketler Yapıyorlar Kurlaşma Yem Kusma Öpücükler vs. Ama Bir Odada Tek Başlarına Duruyorlar ses Yok İnsan Girmiyor. Bu Yüzden de Çiftleşme Olasılıkları Çok Düşük Geliyor.

Selamlar, Bugün Tekrardan Kuşlara Günlük Rutinlerini Yapıp Çiftleşme Sesi Açtım. Yine Deliler Gibi Birbirlerine Kur Yapıp Yem Kustular. Ama Yine Dİşi Kuyruğunu Kaldırmadı ve Çiftleşme Olmadı. Gün İçinde Kuşları Takip Edemiyorum Ancak 5 Gibi Eve Geliyorum ve O Zaman Gözlemliyorum. Sizce Gün İçinde Çiftleşiyor Olabilirler mi ? Çünkü Bir Çift Gibi Hareketler Yapıyorlar Kurlaşma Yem Kusma Öpücükler vs. Ama Bir Odada Tek Başlarına Duruyorlar ses Yok İnsan Girmiyor. Bu Yüzden de Çiftleşme Olasılıkları Çok Düşük Geliyor.
Öncelikle şunu söyleyebilirim ki ortama alışma süreci bu zamanda çok kıymetli
Öncelikle size ve ortama alışmaları gerekiyor
Yerden en fazla 1.5 metre yükseklikte olmaları kendilerini güvende hissetmelerini sağlar
Bu yüzden yüksek bir yerde konumlandirin
Kuşlara en azından 2 ay kadar bir süre tanıyın bu süre dahada uzun olabilir
Bu söylediğim eğer gerçekten yavru alınan kuşlarsa

Öncelikle şunu söyleyebilirim ki ortama alışma süreci bu zamanda çok kıymetli
Öncelikle size ve ortama alışmaları gerekiyor
Yerden en fazla 1.5 metre yükseklikte olmaları kendilerini güvende hissetmelerini sağlar
Bu yüzden yüksek bir yerde konumlandirin
Kuşlara en azından 2 ay kadar bur süre tanıyın bu süre dahada uzun olabilir
Bu söylediğim eğer gerçekten yavru alınan kuşlarsa
Şu anda alışma sürecinin dışında bahsettiğiniz herşey hali hazırda uyguladığım şeyler. biraz fazla sabırsızım ve beklemek tek çare olucak gibi. Teşekkür Ederim :)

Şu anda alışma sürecinin dışında bahsettiğiniz herşey hali hazırda uyguladığım şeyler. biraz fazla sabırsızım ve beklemek tek çare olucak gibi. Teşekkür Ederim :)
Tmmdir o zaman 👍🤗
Tek çare beklemek
Benim kuşlarım kulukca sonrası kendi kendilerine 3 ay ara verdiler 😊 bu kuşların işi belli olmaz onlar ne derse o oluyur biz sadece sürecin hızlanmasına yardımcı oluruz