2-3ay birlikte olan kuşları ayırma yönteme yapmak doğru mu?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan nguemir
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

nguemir

iyikus.com Üyesi
dişinin isteksizliği+erkeğin çok kızgın olması ve bunun sonucunda kafes içinde huzursuzluk olması+uzun süre olmayan kuluçka 2-3ay belki daha fazla anlaşıyorlar ama şu zamanlar da çok geriye doğru gitmeye başladı bunlar artık ev halkını bile rahatsız etmeye başları 15günlük bir ayırma yöntemi yapmalımıyım

Günaydın ,
Size bir ipucu vereyim ilk buluştukları günden beri eş olan ve asla kavga etmeyen kuşlarım ayırdığımda birbirlerini görmediklerinde hasta olma yolunda giden kusarim 6 ay ay aynı kafese yer değişikliği olmadan yuvalık takılı olduğu halde kulukcayi başlatmadilar
Not kulukca yaşadı ve yuvalık çıkartmadigim hâlde tekrardan kulukca başlamadı

Biz ne kadar istersek isteyelim onlar bize zamanı gelince olacağını öğretiyor
Siz değil onların istemesi gerekiyor
Bizim yapmamız gereken şeyler var sadece yüksek çok fazla ses olmayan bir ortamda gerekli takviyeleri vererek sürecin iyi geçmesini sağlamak
Kuşlarınızdan kısa bir video istiyorum
dişi hazır mı en önemlisi o
Sabırlı olmak fayda var

Günaydın ,
Size bir ipucu vereyim ilk buluştukları günden beri eş olan ve asla kavga etmeyen kuşlarım ayırdığımda birbirlerini görmediklerinde hasta olma yolunda giden kusarim 6 ay ay aynı kafese yer değişikliği olmadan yuvalık takılı olduğu halde kulukcayi başlatmadilar

Bizim yapmamız gereken şeyler var sadece yüksek çok fazla ses olmayan bir ortamda gerekli takviyeleri vererek sürecin iyi geçmesini sağlamak
Sabırlı olmak fayda var
zaten sabırlıyım hocam 1yıl sonra çiftleşeceklerini bilsem yine beklerim ancak korktuğum şey birbirlerine zarar vermeleri benim bahsettiğim kavgalar vurdum kaçtım olayı değil şiddetli kavgalar ve kuşların zarar görebileceği kavgalar saygılar

Günaydın ,

Sabırlı olmak fayda var
+erkeğin çok kızgın olup dişinin kızgın olmaması ve erkeğin her dakika dişiyi baskı altına alması çok ciddi ölümlere yol açabiliyor erkek tarafından saygılarımla

+erkeğin çok kızgın olup dişinin kızgın olmaması ve erkeğin her dakika dişiyi baskı altına alması çok ciddi ölümlere yol açabiliyor erkek tarafından saygılarımla
O Zaman hocanın dediği gibi ayırma yöntemini deneyin ama kavga şiddetli ise eş değişimine gidilebilir

yani şu an başlatabilirim dimi hocam dişi 10-11aylık
evet hocam, şuan yapılabilir. Erkek yuvalığın olduğu kafeste kalmalı. Bazen beslenme düzenini iyileştirmek eşleşmenin kilit noktası. İyi bir üretici yemi alarak başlayınız. King üretici yemi ya da versele laga jo mannes karması