2 erkek sultan

Rosantex

iyikus.com Üyesi
Merhaba daha önce bunun hakkında bir konu açmıştım ama yeni gelişmeler olduğu için tekrar açıyorum. Evdeki erkek 8 aylık sultanıma eş aldım 1 hafta kadar önce fakat dişi değil erkek çıktı. Çok tatlı bir kuş olunca kıyamadık geri vermeye. Daha önce çift bakmadım o yüzden bilmiyorum ama mama kabı başında arada kavga ediyorlar. Birbirlerini kaşıma durumları yok ama genelde yakın durmaktan rahatsız olmuyorlar. Çiftlerde bile kavga olduğunu duydum. Yeni gelen çok uysal ve enerjik bir kuş fakat eskisi arada böyle arıza çıkarıyor. Sizce birbirlerine alışırlar mı yoksa dişiyle değiştirmeli miyim?

Kısa sürede iyi görünebilirler ancak eş istekleri ağır bastığında kavgalar olabilir. Değiştirilebilir

Oyla 0
Kısa sürede iyi görünebilirler ancak eş istekleri ağır bastığında kavgalar olabilir. Değiştirilebilir
Hocam belki hatırlarsınız size cinsiyet sormuştum. Kuşuma erkek demiştiniz. Yeni aldığım kuş 4-5 aylık daha kanat altı beneklenmesi geçmemiş yüz maskesi açılmamış bir yavru. Kur ötüşlerine çoktan başlamış kalp vücut şeklini de alıyor. Erkek olduğu kesin yani. Eski kuşum neredeyse 9 aylık olacak yaşı çoktan gelmesine karşın o ötünce bir defa nağmeli öttü daha da ötmedi. Eski kuşumu elime aldığım zaman yenisi sanki dişiye atılmış erkek gibi sahipleniyor ötüyor. Eski kuşuma yanaşmaya çalışıyor. Kendi kuşumsa onunla pek ilgilenmiyor ötüşlerine tek tonda gaklıyor bazen. Bu anlattığımın ışığında eski kuşumun dişi olma ihtimali var mı sizce? Görüntüsü erkek kuş görüntüsü ancak yanına rekabetçi bir erkek gelse bile erkek gibi davranmıyor.

Oyla 0