2 haftalık eşleri ayırdım

Eda Gürel

Yeni Üye
Merhabalar. Benim çift muhabbet kuşum var. 2 haftadır aynı kafestelerdi ve iyi anlaşıyorlardı. Ancak dişi kuşum ısırmaya başladı ve bana yakınlık göstermiyordu. O yüzden ikisini ayırdım. Farklı kafes ve farklı odalara koydum. Sizce iyi mi yaptım , nasıl yaptım , bilemedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Kavga etme durumunda evet ayrılabilir. Resmi varmıydı kuşların erkek veya kuş kızgın döneminde ise kavgalar olabilir

Oyla 0
Kavga etme durumunda evet ayrılabilir. Resmi varmıydı kuşların erkek veya kuş kızgın döneminde ise kavgalar olabilir

Kavga ettiklerini gözlemlemedim. Dişi kuşum beni sürekli ısırdığı ve bana alışmadığı için ayırdım. Resimleri uyurlarken çektim net değil ise tekrardan daha sonra çekebilirim. Cevabınız için teşekkür ederim ayrıca.7458E57C-FA7D-483F-94A5-CA9B0883D3CC.jpegE6BFDCCE-AFBF-48C1-B777-3943CC3BE1ED.jpeg

Oyla 0
Maşallah çok güzeller bence erkegi alıştırın dişiler daha zor alışıyor erkek alışkın olunca diğeri onu takip ediyor işiniz kolaylaşıyor ben öyle yapıyorum

Oyla 0
Henüz çok ufaklar. Küçük kuşlar bu tip kavgalar sık yapabiliyor. Bence aynı odada olmaları iyi olur çünkü biri alıştırırken diğeri gözlemleyip güven kazanabiliyor.

Oyla 0