2. Kuluçka

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan melisatk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

melisatk

Forum Sakini
İkinci kuluckadayiz 1. Kuluckada 6 yumurta oldu 4 tanesi boş son ikisinin dolu olma ihtimali vardı kedim yuvaligi düşürdü dişi strese girip yumurtaları kırdı şimdi 2. Kuluckadayiz bugün ikinci yumurta geldi dişi yuvaliktan ilk defa bugün çıkmadı 🧿 maşallah diyelim 😂 inşallah bu sefer yavrular gelir

Bu kuluçka ile ilgili bir sorum olucak biz 3 4 günlüğüne şehir dışına çıkmamız gerek kediyi yanımıza alicaz yumurtalar var hocam o yüzden kimildatamam kuşları kimseye bırakamam sizce ne yapabilirim bir sıkıntı olur mu

Maşallah hocam. İnşallah süreciniz olumlu olur bu sefer ve bebeklere kavuşursunuz.
Böyle durumda kafes tabanına yemler ve dal darılar bırakınız. Aynı şekilde farklı kaplarda yemler de koyunuz. 3 adet tam dolu su ekleyiniz.

Maşallah hocam. İnşallah süreciniz olumlu olur bu sefer ve bebeklere kavuşursunuz.
Böyle durumda kafes tabanına yemler ve dal darılar bırakınız. Aynı şekilde farklı kaplarda yemler de koyunuz. 3 adet tam dolu su ekleyiniz.
Anladım hocam endişeliyim bırakmak istemiyorum ama gitmem gerek inşallah olumlu bir süreç olur dediğiniz gibi 🙂🙏

Tekrardan hayırlı olsun yavruları görmek ve büyümek nasip olsun 🥰
Ben kulukcada iken kuşlarımi cumadan pazara Kadar yanlız bıraktım
Şimdiye kadar sorun yaşamadım Temel ihtiyacıni yeteri Kadar bıraktıktan sonra artık Allah'a emanet diyip çıktım evden
Sorunsuz geçeceğinden eminin 🙏

Tekrardan hayırlı olsun yavruları görmek ve büyümek nasip olsun 🥰
Ben kulukcada iken kuşlarımi cumadan pazara Kadar yanlız bıraktım
Şimdiye kadar sorun yaşamadım Temel ihtiyacıni yeteri Kadar bıraktıktan sonra artık Allah'a emanet diyip çıktım evden
Sorunsuz geçeceğinden eminin 🙏
İnşallah hocam 3. Yumurta bugün geldi masallah bu seferki kuluçka daha iyi geçiyor follugun ortasına yumurtaları koymasada kenarda oturuyor korkum yumurta sıkışması falan olur mu Allah'a emanet edip cikicam artık dediğiniz gibi

İnşallah hocam 3. Yumurta bugün geldi masallah bu seferki kuluçka daha iyi geçiyor follugun ortasına yumurtaları koymasada kenarda oturuyor korkum yumurta sıkışması falan olur mu Allah'a emanet edip cikicam artık dediğiniz gibi
hiç sanmıyorum hocam sıkışacağını. Çok nadir gözlemleniyor, 5 yıl aktif üretim sürecinde sadece 1 kez denk geldim oda çok küçük bir dişiydi :(

hiç sanmıyorum hocam sıkışacağını. Çok nadir gözlemleniyor, 5 yıl aktif üretim sürecinde sadece 1 kez denk geldim oda çok küçük bir dişiydi :(
Nette abartıyor insanlar o zaman suluk yemlik falan aldım bugün fazladan o konuda sıkıntı olacağını sanmıyorum sıkışmada olmaz dediniz o zaman sıkıntı yok 😂

Bugün yağmur tüm talaslari dışarı atmış ben eklemedim öyle istiyor herhalde diye koysamda atıyor yarın gidicem yine atar büyük ihtimalle sizce koymalı miyim yinede hocam dışarı çıkmıyor yumurtalara yatıyor maşallah bu kuluckada ama daha demin kum yemek için çıktı kanatlarını cirpti sıkıntısı mi var acaba neden yapmış olabilir

Bugün yağmur tüm talaslari dışarı atmış ben eklemedim öyle istiyor herhalde diye koysamda atıyor yarın gidicem yine atar büyük ihtimalle sizce koymalı miyim yinede hocam dışarı çıkmıyor yumurtalara yatıyor maşallah bu kuluckada ama daha demin kum yemek için çıktı kanatlarını cirpti sıkıntısı mi var acaba neden yapmış olabilir
İlave etme yavrularin çıkmasını bekle hepsi çıktığında ne kadar eklersen itiraz etmez en azından benimki hep öyle yaptı ☺️
Kanat çırpmasi çok normal uzun süre hareketsiz kalıyor
Egzersiz yapıyor şimdilik herşey akışında gidiyor 😍 güzel geçmesi ümidiyle

İlave etme yavrularin çıkmasını bekle hepsi çıktığında ne kadar eklersen itiraz etmez en azından benimki hep öyle yaptı ☺️
Kanat çırpmasi çok normal uzun süre hareketsiz kalıyor
Egzersiz yapıyor şimdilik herşey akışında gidiyor 😍 güzel geçmesi ümidiyle
Anladım hocam 12 gün sonra yavruları paylaşırım inşallah burada bu sefer umitliyim 🤗🙂🥰

IMG_20230316_220327.jpgsizce kafes nasıl olmuş sabah kapıyı çekip çıkmalı mıyım 😂 dişi disaridayken yumurtalara baktım 6 gün oldu birinci yumurta ama dolu mu boş mu bakmadım baksam mi sabah disaridaysa yoksa ellemesem mi hiç yumurtalara IMG_20230316_220447.jpg

Dal darı almak için çıktım evden darıyı almayı unuttum hocam 😂 koymadan yeterli olur mu bunlar sıkıntı yasarmiyim
sanmıyorum hocam sıkıntı olmaz ama şöyle yapın. Çok derin olmayan bir kaseye de yem koyup kafes tabanına bırakın. Her ihtimale karşı

Hocam bu çıkan yavrulara yem yedirme falan nasıl olucak yavrular çıktıktan sonra ne yapmam gerek almam gereken birşeyler varsa ona göre sipariş vericem şimdiden geç gelebiliyor

Yavrular çıktıktan sonra yemdeki aspur orani artırabilirsin beslemezler diye diyorsan yavrular için hazır toz mamalardan alabilirsin ama gerekte kalmayabilir
Yumurta mamasını ihmal etme yavrular çıkınca haftada iki defa
Yedek follugun yoksa alabilirsin çok işe yarıyor yavru beslerken yemi çok fazla tüketiyorlar eğer stok az ise fazladan al mutlaka başka yeme geçme durumu doğru değil kulukcada

Yavrular çıktıktan sonra yemdeki aspur orani artırabilirsin beslemezler diye diyorsan yavrular için hazır toz mamalardan alabilirsin ama gerekte kalmayabilir
Yumurta mamasını ihmal etme yavrular çıkınca haftada iki defa
Yedek follugun yoksa alabilirsin çok işe yarıyor yavru beslerken yemi çok fazla tüketiyorlar eğer stok az ise fazladan al mutlaka başka yeme geçme durumu doğru değil kulukcada
Yem aldım bulutlara versele Laga fazladan hocam versele Laga kullanmaya başladık kuluçkaya geçmeden önce yumurta maması derken normal yaptığımız yumurta havuç galeta dan mi bahsediyorsunuz birde yavrulari anne baba beslicek beslemezlerse ilk çıktıklarında o zaman mi ben beslicem anne baba beslerse ne zamana kadar beslicekler

Yumurtadan yeni çıkacak bebekleri kast ediyoruz değil mi? Onları söylüyorsanız genelde anne babaları besliyor. Ek olarak yumurta maması verme sıklığınızı haftada 2/3 e çıkartmanız gerekiyor.
Anne babanın, bebekleri beslememe durumuyla karşılaşma ihtimalimizde olduğundan nutribird a21 elle besleme maması ve elle besleme aparatı almalısınız.