2022'den Beklentilerimiz

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu konumuzu sihirli bir konuymuş gibi niyetlerle bezemek istedim niyeyse. O kadar çok ve farklı beklentilerimiz var ki, bazıların süreç içerisinde dengeye oturmasından fazlasını istemiyoruz oysaki. Yine de yazmanın, sözlü dilemekten daha çok hayatımıza enerji çekebilme konusunda yoğun hissedilir olduğunu düşünenlerdenim.

Bir dilek, aslında yeni yılda yapmak ya da gerçekleştirmek istediğimiz şeyin ön hazırlığı gibi bir söylem. Bunu yazmak ise yeni yılın ilk komutu, kılavuzu ya da ne şekilde tabir ediyorsanız; yol haritanız olabilir. Dileyin, niyet edin ve gerçekleşmesi için çaba gösterin...

2022.jpg

Öncelikle kestane balının diyarı Zonguldak’tan tüm dünyaya selamlar… ?

Şaka falan bir yana her zaman yeni yıldan beklentim sağlık ve mutluluk oluyor. Ama bu yıldan en büyük beklentim ekonomimizin bir an önce toparlanacağı günleri görmemiz. Bir şeyler üretebilmemiz, dışa bağımlılıktan kurtulmamız. Her şey daha kötüye gidecek yoksa. En basitinden (forumda konumuz kuşlar olduğundan) bıcırıkların yem fiyatları bile zirvede..

Gecen sene covidden annemi kaybettikten sonra yeni yil gibi seylerin anlami tamamen gitmisti benim icin. Bir sene oncesinde de, iki gun arayla babaanneyi trafik kazasinda, iki gun sonrasinda amcami ise kalp krizinden kaybetmistim. Egitim sektorunde ticaretle ugrasiyorum okullar acildi ac/kapandi kapat kullum zarar hic is yapamadik 1.5 sene perisan olduk o kismi ayri. Kapanan okullar oldu birakmak zorunda kaldik.
Zaten bu kus, balkona cesit cesit cicek olayina baslama nedenimiz bu olmustu.
Bir nefes ariyor insan.
O zaman ilk aldigimiz kus oldugunde daha da moralim bozulmustu. Cocuklar cok uzulmustu. 1 hafta bos kafese bakmislardi. Diktigim Gardenya tutmamisti. Yapraklari kurudu. (Bakanlar bilir zor cicektir ama ciceginin kokusu insanin basini dondurur aklini alir)Her seyi kaybediyorum etrafimda canli ne varsa oluyor duygusu.
Simdi uzerinden 1 yil gecti. Yeni Kuslar yumurta yapti. Bilmiyorum yavru cikacak mi ama yeni bir can umudu icin ugrasiyor benim kuslar.
Gardenyayi budadik ugrastik tuttu kocaman oldu hatta onun da yavrularini kaynana ile ankaralara kadar gonderdik. Okullar acildi ise basladik.
Uzun yazdim ama son 2 yilim bu iste. Yani hayat akiyor. Bi yerinde bi sekilde seni yakaliyor. Giden gidiyor sen uzuntunle alisiyorsun. O yuzden, herhangi bir nedenle boyle berbat bir durumda olanlar varsa ve bu yazdiklarimi okuyorsa uzulmesin. Umudunu kaybetmesin.
Iyilik getirsin yeni yil benim temennim o. Iyi seyler olsun.

Not: @Hande Hanima %100 katiliyorum. Aylik 6 milyar dolar cari aciga can dayanmaz. Vitamin elektrolit fayda etmez. ?Cok acil ulkenin biseyler uretecegi, bu yonde adimlarin atilcagi bir yilda olur umarim.

Gecen sene covidden annemi kaybettikten sonra yeni yil gibi seylerin anlami tamamen gitmisti benim icin. Bir sene oncesinde de, iki gun arayla babaanneyi trafik kazasinda, iki gun sonrasinda amcami ise kalp krizinden kaybetmistim. Egitim sektorunde ticaretle ugrasiyorum okullar acildi ac/kapandi kapat kullum zarar hic is yapamadik 1.5 sene perisan olduk o kismi ayri. Kapanan okullar oldu birakmak zorunda kaldik.
Zaten bu kus, balkona cesit cesit cicek olayina baslama nedenimiz bu olmustu.
Bir nefes ariyor insan.
O zaman ilk aldigimiz kus oldugunde daha da moralim bozulmustu. Cocuklar cok uzulmustu. 1 hafta bos kafese bakmislardi. Diktigim Gardenya tutmamisti. Yapraklari kurudu. (Bakanlar bilir zor cicektir ama ciceginin kokusu insanin basini dondurur aklini alir)Her seyi kaybediyorum etrafimda canli ne varsa oluyor duygusu.
Simdi uzerinden 1 yil gecti. Yeni Kuslar yumurta yapti. Bilmiyorum yavru cikacak mi ama yeni bir can umudu icin ugrasiyor benim kuslar.
Gardenyayi budadik ugrastik tuttu kocaman oldu hatta onun da yavrularini kaynana ile ankaralara kadar gonderdik. Okullar acildi ise basladik.
Uzun yazdim ama son 2 yilim bu iste. Yani hayat akiyor. Bi yerinde bi sekilde seni yakaliyor. Giden gidiyor sen uzuntunle alisiyorsun. O yuzden, herhangi bir nedenle boyle berbat bir durumda olanlar varsa ve bu yazdiklarimi okuyorsa uzulmesin. Umudunu kaybetmesin.
Iyilik getirsin yeni yil benim temennim o. Iyi seyler olsun.

Not: @Hande Hanima %100 katiliyorum. Aylik 6 milyar dolar cari aciga can dayanmaz. Vitamin elektrolit fayda etmez. ?Cok acil ulkenin biseyler uretecegi, bu yonde adimlarin atilcagi bir yilda olur umarim.
Başınız sağolsun. Annenizin mekanı cennet olsun. Sevdikleriyle sınanması çok zor insanın, 2 senenin her anını anneciğim galip gelecek mi diye geçirdim bende.
Hayat öyle ya da böyle devam ediyor dediğiniz gibi.
Buraya üye olmamıza sebep bu tatlı miniklerde bize arkadaş oluyorlar işte ?
İyi ki varlar ☺️

Bu konumuzu sihirli bir konuymuş gibi niyetlerle bezemek istedim niyeyse. O kadar çok ve farklı beklentilerimiz var ki, bazıların süreç içerisinde dengeye oturmasından fazlasını istemiyoruz oysaki. Yine de yazmanın, sözlü dilemekten daha çok hayatımıza enerji çekebilme konusunda yoğun hissedilir olduğunu düşünenlerdenim.

Bir dilek, aslında yeni yılda yapmak ya da gerçekleştirmek istediğimiz şeyin ön hazırlığı gibi bir söylem. Bunu yazmak ise yeni yılın ilk komutu, kılavuzu ya da ne şekilde tabir ediyorsanız; yol haritanız olabilir. Dileyin, niyet edin ve gerçekleşmesi için çaba beklendim

Bende ocak ayında babamı covidden kaybettim. Ne zormuş meğer insanın bi yakını en yakınını kaybetmesi. Babam vefat etmeden 2 ay önce yumoşum bana gelmişti. O zor zamanlarımı onunla geçirdim. Allahın bana bi hediyesi gibiydi. Eve tıkıldım tabi covid var okul yok iş yok bir yandan atama bekle ama çok şükür geçiyor her şey unutmuyorsun ama alışıyorsun zamanla.
Ben yeni yıldan beklentim herkesin sevdikleriyle hayırlı uzun ömürler geçirmesi tabiki bir de yeni yıla atanmış olarak girmek istiyorum yetti artık ?

Bende ocak ayında babamı covidden kaybettim. Ne zormuş meğer insanın bi yakını en yakınını kaybetmesi. Babam vefat etmeden 2 ay önce yumoşum bana gelmişti. O zor zamanlarımı onunla geçirdim. Allahın bana bi hediyesi gibiydi. Eve tıkıldım tabi covid var okul yok iş yok bir yandan atama bekle ama çok şükür geçiyor her şey unutmuyorsun ama alışıyorsun zamanla.
Ben yeni yıldan beklentim herkesin sevdikleriyle hayırlı uzun ömürler geçirmesi tabiki bir de yeni yıla atanmış olarak girmek istiyorum yetti artık ?
Kardesim seninle aynı kaderi paylaşıyoruz bende babamı covide bağlı kalp yetmezliginden kaybettim hastanede ilaçlar ağır gelmiş babamin güzel kalbine babamın yadigari bu paşam annemin Can Yoldaşi oldu ona allah sana ve Ailene sabırlar eylesin???20211204_190231.jpg

Kardesim seninle aynı kaderi paylaşıyoruz bende babamı covide bağlı kalp yetmezliginden kaybettim hastanede ilaçlar ağır gelmiş babamin güzel kalbine babamın yadigari bu paşam annemin Can Yoldaşi oldu ona allah sana ve Ailene sabırlar eylesin???Ekli dosyayı görüntüle 21527
Çok üzücü gerçekten. Allah sabır versin ve geride kalanlara uzun hayırlı ömürler versin.

Benin 2022 beklentim kalmadı Benin sağlam duvarın yıkıldı yani babam kaybettim allah kimseye acı yasatmasin tek temenlim budur değerli üyeler her paşami gördükçe babamı aklıma geliyor ondan hiç ayrilmazdi sırtını bile bize sevdirmeyen pasa babamin parmaklarının arasından cikmazdi ben ve annen onu sevemiyoruz kendini bile elletmiyor paşa ?

2022 ilk dileğim kabul olmuş olucak. Ben atandım inşallah 2022 de göreve başlicam. Allah herkesin dualarını kabul etsin inşallah ?