26 günlük muhabbet kuşumu beslerken hafif kan geldi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan yhusne06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

yhusne06

Yeni Üye
Arkadaşlar benim 26 günlük bir muhabbet kuşum var annesi 9 günlükken diğer yavrularını öldürdüğü için bu kuşumu ben elimle beslemeye başladım normalde hicbiseyi yok ama bugün şırınga ile kuşuma mama verirken şırıngamin ucuna hafif kan bulaşmış neden olabilir kuşumun sağlığı şuan yerinde tepkileri falan sadece normal kuşlardan çok yavaş büyüyor çok korkuyorum ona da bişey olacak diye :((

Biraz ileriye gitmiş, zorlamış olmalısınız. Biraz daha dikkatli yapabilirseniz problem oluşmayacaktır. Elle besleme ile maalesef gelişimleri yavaş oluyor. Ek olarak ölümler gözlemlenme sıklığı ne yazık ki yüksek. Mama ısısını ideal ayarlamayı unutmayınız.

Biraz ileriye gitmiş, zorlamış olmalısınız. Biraz daha dikkatli yapabilirseniz problem oluşmayacaktır. Elle besleme ile maalesef gelişimleri yavaş oluyor. Ek olarak ölümler gözlemlenme sıklığı ne yazık ki yüksek. Mama ısısını ideal ayarlamayı unutmayınız.
Kanama olayı bir daha olmadı ama bugün de 2 kere yedirdigim mamayı az da olsa kustu şırıngayla beslerken uç takmiyodum aparatını takıp kursagina kadar sokup direkt yedirme yaptım sebebi çok verdiğim için mi acaba

Kanama olayı bir daha olmadı ama bugün de 2 kere yedirdigim mamayı az da olsa kustu şırıngayla beslerken uç takmiyodum aparatını takıp kursagina kadar sokup direkt yedirme yaptım sebebi çok verdiğim için mi acaba
evet genelde bundan dolayı olabilir ya da almak istememiş olabilir.