3. Kuluçka

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan melisatk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Hocam 2. Yumurta dün geldi bu sürede kekik suyu versem sıkıntı olur mu bizde de grip var onlarda hafiften hapşırma başladı tekrar bizden bulaşmış olabilir mi gerçi onlar ayrı odadalar ev hergun havalanıyor akşam iftardan sonra verim diyiyorum bir sıkıntı olmazsa

Hocam 2. Yumurta dün geldi bu sürede kekik suyu versem sıkıntı olur mu bizde de grip var onlarda hafiften hapşırma başladı tekrar bizden bulaşmış olabilir mi gerçi onlar ayrı odadalar ev hergun havalanıyor akşam iftardan sonra verim diyiyorum bir sıkıntı olmazsa
kekik suyunun zararı olmaz

Sıkıntı olmaz nasıl vereceksin peki tarifi nedir

Yarım suluk ölçüsünde suyu cevzeye alıyorum 1 çay kaşığı kekikle suyu kaynatıyorum daha sonra sulugun yarısına suyu diğer yarısına kekik suyu ekliyorum ılıyınca koyuyorum içiyorlar hocam 🙂
Afiyet olsun o zaman doğru tarif yine de sorayım dedim ne olur ne olmaz ☺️👍 canalara bende yapayım bari iyi hatırlatma oldu ramazan da çok bosverdim 🙂 yavrularımi

Yapın hocam iyi geliyor tuylerede iyi geldiğini düşünüyorum bu arada 🙂
Evvet evet yapıyordum arada düzenli olmazsada unutmuşum ama iyi oldu
Sabah takviyeler için detaylı anlattım Doğanay hocam da aynı dediğinizi yapicam deyip 😂 bambaşka bir şekilde vereceğini söyledi arkadaş o yüzden temkinli olmakta fayda var 😍

Evvet evet yapıyordum arada düzenli olmazsada unutmuşum ama iyi oldu
Sabah takviyeler için detaylı anlattım Doğanay hocam da aynı dediğinizi yapicam deyip 😂 bambaşka bir şekilde vereceğini söyledi arkadaş o yüzden temkinli olmakta fayda var 😍
Hocam dişi yuvaliktan hiç cikmiyor normalde 5 dakikada olsa çıkardı ama şimdi sürekli yuvalikta erkeğin besleyip beslemediginden emin değilim bugün 1 kere çıkardım yuvaliktan hemen geri girdi su falan içmeden kalamar ve kumda yemiyor kuluckada çıkmaması normal ve iyi bişey ama bu hiç çıkmıyor vitamin eksikliği falan olur mu mama yaptım onuda yemedi yuvaliktan çıkmadığı için

Hocam dişi yuvaliktan hiç cikmiyor normalde 5 dakikada olsa çıkardı ama şimdi sürekli yuvalikta erkeğin besleyip beslemediginden emin değilim bugün 1 kere çıkardım yuvaliktan hemen geri girdi su falan içmeden kalamar ve kumda yemiyor kuluckada çıkmaması normal ve iyi bişey ama bu hiç çıkmıyor vitamin eksikliği falan olur mu mama yaptım onuda yemedi yuvaliktan çıkmadığı için
erkek besliyordur muhtemelen hocam. Aşırı kuluçkada olması da bazen iyi değildir ama telaş etmeyiniz.

Telefon düzeltmiş, aşırı yumurtada yatıyor olması da bazen iyi değildir çünkü ısı ve nem oranlarını dengeleyemediğinde de bozulmalar olabiliyor.

Bugün 4. Yumurta geldi bir onceki kuluckada 3 yumurta vardı sadece 4. Gelmez diye bugün sürekli girip cikiyodum odalarına 🙂 benim anlamadığım sürekli yuvalikta olduğuna rağmen çok sıcak değil yumurtalar üstlerinde oturuyor her gördüğümde neden olabilir follugun ortasına almamı istemiyor yumurtalari kenarda 4 yumurtada acaba o yüzden tam oturmuyor olabilir mi

Bugün 4. Yumurta geldi bir onceki kuluckada 3 yumurta vardı sadece 4. Gelmez diye bugün sürekli girip cikiyodum odalarına 🙂 benim anlamadığım sürekli yuvalikta olduğuna rağmen çok sıcak değil yumurtalar üstlerinde oturuyor her gördüğümde neden olabilir follugun ortasına almamı istemiyor yumurtalari kenarda 4 yumurtada acaba o yüzden tam oturmuyor olabilir mi
Her yumurtaya eşit yatmıyor muhtemelen ve yumurtalar bozuluyor 😔

Her yumurtaya eşit yatmıyor muhtemelen ve yumurtalar bozuluyor 😔
Ortaya koymamada izin vermiyor hocam ne yapabilirim hocam şimdi 4 tane oldu ya ortaya koyim bı dedim koyarken iki tanesinde sanki içinde bişey oynar gibi kalp atışı varmış gibi hareketlilik vardı o neden ilk defa yumurtalarda böyle oldu