Acil yardım

aslıhan25

Yeni Üye
Merhabalar. Muhabbet kuşum sürekli hızlı nefes alıp veriyor. Titrer gibi kafasını ve gövdesini sallayıp kanatlarını açmaya başlıyor. Arada tuhaf sesler çıkarıyor. Kafesin içinde sürekli ordan oraya atlıyor. Neden bilmiyorum ama dün keyfi gerçekten yerindeydi birden böyle oldu.

Merhabalar. Muhabbet kuşum sürekli hızlı nefes alıp veriyor. Titrer gibi kafasını ve gövdesini sallayıp kanatlarını açmaya başlıyor. Arada tuhaf sesler çıkarıyor. Kafesin içinde sürekli ordan oraya atlıyor. Neden bilmiyorum ama dün keyfi gerçekten yerindeydi birden böyle oldu.
video koyarsanız iyi olur

Oyla 0
video koyarsanız iyi olur
videoyu zip şeklinde attım kusura bakmayın öbür türlü yükleyemedim. Arada sırada tuhaf sesler çıkarıyor. Belirtilere baktım astım hastalıgı olabilecegini düşünüyorum ama tam emin olamıyorum

Ekli dosyalar

Oyla 0
net birşey söyleyemeyeceğim ama durumu çok kötü gibi acil veterinere gitemeniz lazım

Oyla 0
Arkadaşlarında dediği gibi solunumda ciddi sıkıntı var. Kuşu korkutucak strese sokucak herhangi birşey oldumu? Eğer olmadıysa acil antibiyotik başlanması gerekiyor. Veteriner imkanınız varmı? Eğer yoksa ilaç önericem...

Oyla 0
Dışkıda problem var mı peki solunum rahatsızlığı gözüküyor ıshal var mı peki kuşunuzda

Oyla 0
Hipradoxin diye bir ilaç kullanıyoruz solunum astım olduğunda kuşlarımız suluklarına 6 damla damlatıp en fazla 8 saat sonra temiz Su veriyoruz 5 gün boyunca bu tedaviye devam ettikten sonra 5 gün multivitamin vererek sonlandırıyoruz geçmiş olsun eğer ishal varsa da kuşunuzda pirinç haşlayıp suyunu bir miktar yarım doldurduğun suluğuna lapasını da yemliğine koyarak pirinçleri yemesini sağlayabilirsiniz geçmiş olsun dilerim en kısa zamanda sağlığına kavuşur kuşunuz

Oyla 0
kalsiyum, demir, magnezyum ve alüminyum içeren katkı maddelerinin bulunması durumunda doksisiklin emilmesi azalır ve tedavi süreci uzayacaktır.
Kuluçkada olan kuşlar için kullanımı uygun değil buna dikkat et

Oyla 0
eri
Hipradoxin diye bir ilaç kullanıyoruz solunum astım olduğunda kuşlarımız suluklarına 6 damla damlatıp en fazla 8 saat sonra temiz Su veriyoruz 5 gün boyunca bu tedaviye devam ettikten sonra 5 gün multivitamin vererek sonlandırıyoruz geçmiş olsun eğer ishal varsa da kuşunuzda pirinç haşlayıp suyunu bir miktar yarım doldurduğun suluğuna lapasını da yemliğine koyarak pirinçleri yemesini sağlayabilirsiniz geçmiş olsun dilerim en kısa zamanda sağlığına kavuşur kuşunuz
eritromisin de kullanılabilir

Oyla 0