Ahşap salıncak mı kullanılmalı plastik mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MiniKuş
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MiniKuş

Veteran
Arkadaşlar elimde plastik salıncak var sizce ahşap salıncak alayim mi?
Kuş hem plastikte yamuk duruyor ayakları.
images (5).jpegimages (3).jpeg

Elinizde ki ürünü değerlendirebilirsiniz. Plastik salıncağınızı düzenli dezenfekte ettiğiniz takdirde ( bu ahşaplar için de geçerlidir ) bir problemle karşılaşacağınızı zannetmiyorum.

Oyla 0
Ahşap olan salıncak, her zaman daha iyidir. Hem kuşunuz da ahşap salıncağı, plastik salıncaktan daha iyi kavrar diye düşünüyorum.
Elinizde ki ürünü değerlendirebilirsiniz. Plastik salıncağınızı dezenfekte ettiğiniz takdirde bir problemle karşılaşacağınızı zannetmiyorum.
Teşekkürler. Yarın ahşap salıncak alacağım. Plastik kullanmak pek içime sinmedi.

Oyla 0
Ben ahşap tavsiye ederim. Çok daha rahat olurlar. Plastiği en az oran da kullanmaya çalışmak bence en sağlıklısı.

Oyla 0
Teşekkürler. Yarın ahşap salıncak alacağım. Plastik kullanmak pek içime sinmedi.
Şimdiden hayırlı olsun. Ben Boncuğu resimdeki gibi tek salıncaklara alıştıramadım. Bu yüzden köprülü salıncak aldım. İnternetten bakabilirsiniz. Çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Dilerseniz bir göz gezdirebilirsiniz.

Oyla 0
Plastiğe bu kadar takmanıza gerek yok:) En büyük problem uzun vade de mantar oluşumu olarak gösteriliyor. Fakat aynı problem ahşap içinde geçerli. Kavrayabileceği kalınlıkta mevcut bir plastik tünek düzenli dezenfekte edildiğinde bir problem yaratma olasılığı bu bağlamda yoktur. Buna karşın ahşabın uzun vade de nem tutma, barındırma ve buna göre ortam şartları ele alındığında küf, mantar oluşumunu da gözardı etmemek gerek.

Yani keskin ayrılıklar yoktur aslında özünde.

Kafes tellleri, çeşitli materyaller, kısacası yaşam alanı başlı başına zaten bir kaostur. Buna karşın doğal bir bir durum yaratmak adına ahşap ya da daha iyisi zararlı olmayan ağaç dallarından tünekler ya da çeşitli materyaller kullanılabilir.

Velhasıl; elde bulunan kullanışlı plastik materyaller kullanılabilir bence.

Oyla 0
Plastiğe bu kadar takmanıza gerek yok:) En büyük problem uzun vade de mantar oluşumu olarak gösteriliyor. Fakat aynı problem ahşap içinde geçerli. Kavrayabileceği kalınlıkta mevcut bir plastik tünek düzenli dezenfekte edildiğinde bir problem yaratma olasılığı bu bağlamda yoktur. Buna karşın ahşabın uzun vade de nem tutma, barındırma ve buna göre ortam şartları ele alındığında küf, mantar oluşumunu da gözardı etmemek gerek.

Yani keskin ayrılıklar yoktur aslında özünde.

Kafes tellleri, çeşitli materyaller, kısacası yaşam alanı başlı başına zaten bir kaostur. Buna karşın doğal bir bir durum yaratmak adına ahşap ya da daha iyisi zararlı olmayan ağaç dallarından tünekler ya da çeşitli materyaller kullanılabilir.
Aslında ahşap salıncak daha renkli güzel daha iyi oynar diye almak istedim. Plastikte ahşapta olsa dediğiniz gibi düzenli dezenfekte edilmeli.

Oyla 0
Oyla 0