Ailemin Yeni üyesi 🤗

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

İpek.s

Yönetici
Moderatör
Herkese merhaba ☺️
Bugün annemlere geldim ve gelmişken petsop petsop gezdim ayaklarıma kara sular indiğini hissettim 😄 ve en sonunda hoşuma giden bir kuş buldum tahminen 5@6 aylık civarında güzel bir dişi ben beğendim 🥰 sizinle de tanıştırmak istedim
Annem ahhh kızım ne gerek var evde 12 kuş var şaşırdın sanırım desede anlatamadım farklı eşleme için olduğunu😊
Sizinle de bu durumu paylaşmak istedim🥰

Maşallah, çok tatlı duruyor :) Eşleme konusunu anlamıyorlar hiç hocam :D
Bir süre sonra bir kuş götürüp bir kuş getiriyordum :D Anca öyle laf söylemeleri azalıyordu

Maşallah, çok tatlı duruyor :) Eşleme konusunu anlamıyorlar hiç hocam :D
Bir süre sonra bir kuş götürüp bir kuş getiriyordum :D Anca öyle laf söylemeleri azalıyordu
Sormayın Doğanay hocam ☺️ bana dediği şey senin kuşların ve yavruların çok daha güzel anne çekinik onlar diyorum.
Oda neymiş diyor 😂
Şuan için kuşum uysal bir kuş gibi 🤗 umarım hep böyle devam eder şimdi size sorayım Beyaz çift faktör çekinik var birde mavi klâsik kuş var hangisi ile eşleme yapayım beyaz kuş 11 aylık klâsik mavi 3 aylık

Sormayın Doğanay hocam ☺️ bana dediği şey senin kuşların ve yavruların çok daha güzel anne çekinik onlar diyorum.
Oda neymiş diyor 😂
Şuan için kuşum uysal bir kuş gibi 🤗 umarım hep böyle devam eder şimdi size sorayım Beyaz çift faktör çekinik var birde mavi klâsik kuş var hangisi ile eşleme yapayım beyaz kuş 11 aylık klâsik mavi 3 aylık
fotoğraflara bakmam lazım :D

Şimdi :)
En sevdiğim konu bu ve hiç seçenek sunmadan yapılması gerekeni anlatacağım. Bence ilk işleme beyaz olan df baskın parçalınızla olmalı hocam. Hem kendisine benzer bebekler + sarı yüz eklenmiş kremsi bebekler görme ihtimaliniz ilk etapta artar. Şunun gibi:
piedddd.jpg
Tabi sağdaki gibi baskın bir sarı olmaz, bunu bulabildiğim için attım. Şahsen benim için (görüntü olarak) daha cazip bir bebek.
Dişi kuşun da anne babasını tam bilmiyoruz. Bu nedenle sürpriz bebeklerinin de olma ihtimalini bu eşleme yükseltecektir.

Bu nedenlerle bence ilk kuluçka parçalı ile başlamalı, ilerleyen kuluçkada da mavi yine kullanılabilir. Aynı anne farklı babadan çeşitlenmiş bir skalanız olacaktır.

muto1.png
muto2.png
muto3.png