Ailenin yeni üyesi tek ayaklı engelsiz kuş hakkında.

ferhatemrah90

iyikus.com Üyesi
Bakıma muhtaç sahibi tarafından istenmeyen 8 tane muhabbet kuşu aileme 9 uncu olarak bir ayağını kaybetmiş tek ayaklı engelsiz yeni bir üyemiz geliyor. Her ne olmuşsa bu kuşun sahibi bu olay yasandiktan sonra kuşu getirip yerli üreticiye bırakmış ve yarım saate geliyorum demiş ardından gidiş o gidiş olmuş. Yerli üretici ise salmaya atmış.

Bluefish

Forum Sakini
Bakıma muhtaç sahibi tarafından istenmeyen 8 tane muhabbet kuşu aileme 9 uncu olarak bir ayağını kaybetmiş tek ayaklı engelsiz yeni bir üyemiz geliyor. Her ne olmuşsa bu kuşun sahibi bu olay yasandiktan sonra kuşu getirip yerli üreticiye bırakmış ve yarım saate geliyorum demiş ardından gidiş o gidiş olmuş. Yerli üretici ise salmaya atmış.
Şanslı kuş.
Elinize sağlık.
Benim erkek kuşum ilk göz ağrımın ayağında da bir sorun var.
Bir ayağının parmaklarında güç kaybı&felç&tümör durumu var. Konarken sorun yaşadığı için uçmak istemiyor. Nispeten diğer hareketlerini de kısıtlıyor tabi.
Veteriner bu şekilde kalabilir dedi maalesef.😪 Ama daha önceki yaşantisina engel olmaz alışacaktır dedi öyle kalsa bile.
Bu şekilde engelli kuşlar için bir başlık ile bizimle tecrübelerinizi paylaşırsanız çok seviniriz.
Uçma
Beslenme
Kafes düzeni
Diğer kuşlarla iletişimleri v.s

Teşekkürler
Selamlar.

Yenim

Forum Sakini
Bu tür kuşları daha bir farklı seviyorum. Bakıma muhtaç bir melek hepsi. :m11:

Gerçi hasta/sakat insanları bile yakınları terk ediyor bu devirdi, hayvanlara neler yapmazlar ki...