Akarlara ve Bağırsak Parazitlerine Karşı Sarımsak Formülü

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Akarlara ve Bağırsak Parazitlerine Karşı Sarımsak Formülü Hazırlamak
Yüzyıllar boyunca sarımsak, doğal antiparastik özelliklere ek olarak sağlık ve tıbbi yararları için kullanılmıştır. Sarımsak, bazı güçlü virüslerin yanı sıra 60'tan fazla bakteri türünü yavaşlatabilen ve öldüren özelliğe sahiptir.
Sarımsak karanfilleri direk verildiğinde kuşlar için zehirleyicidir. Bu nedenle doğal haliyle verilmemelidir. Sarımsaktan maksimum faydayı elde etmek için, ezilmiş veya sulandırılmış olduğundan emin olmalısınız.

Tüm doğal takviyelerde olduğu gibi, sarımsak ölçülü olarak kullanılmalıdır.

Akarlara ve yuvarlak kurtlar gibi bağırsak parazitlerine karşı koruma sağlamak için kuşlarınızın içme suyuna yaklaşık % 7-10 oranda ekleyin. Tavsiye edilen 3 gün ard arda kullanılmasıdır fakat ben tıpkı vitamin verir gibi haftada 1 kullanmayı yeterli buluyorum. Her hangi bir sağlık sorununda durum değişebilir tabi.
Bu karışımı doğrudan birkaç gün kullanmak önemlidir.

o_O Yavru besleyen kuşlar için bu tarif önerilmemektedir. Fazla su tüketimi yaptıkları için yan etkileri gözlemlenebiliyor.
;) Hazır, piyasada satılan saf sarımsak suyu satın alamıyorsanız, her zaman kendi "Sarımsak Suyu "'nuzu yapabilirsiniz.

Sarımsak Suyunu Nasıl Hazırlarsınız?
Altta ki görseller adım adım ne yapacağınızı anlatmaktadır;
2783278427852786

Bir kaç karanfil ayırıp, bir mixer yardımıyla ezin. Bu işlem bittikten sonra 2 bardak içme suyu ilave edin ve çözülene kadar iyice karıştırın.
  • Sarımsak Suyunu bir kaba yerleştirin ve 24 saat bekleyin.
  • 24 saatin ardından, sarımsak suyunuzu iki kat taze suyla karıştırın ve kuşlara servis etmek için hazırlayın. Unutmayın suluğun sadece %7-10'luk kısmı kadar doldurulması gerekiyor. Çok verilmemelidir.
  • 3 gün boyunca 12 saatte bir tazelenerek verilmesi gerekir. *Ben tek gün olarak 10 günde 1 kullanıyorum. Dilerseniz o şekilde de kullanabilirsiniz.
** Doğal katkıların çoğunda olduğu gibi, tam olarak ölçmeniz gerekmez. **

Kuşlarınızı akarlardan korumak için iyi bir fikir sarımsak suyu! - Yuvaya içbükey bir tahta kaşıkla bir çay kaşığı sarımsak tozu koyun. Dişi üreme hazırlığı yaparken, bu tozu yuvalığın bir çok yerine dağıtacaktır.