Aktarloji Markasının Ak Darıları Nasıl?

Melike Gül

Yönetici
Moderatör
Merhaba arkadaşlar, bugün geçenlerde aldığım ak darının incelemesini yapacağım. Aslında bu markayı da geçen yazdığım konuya ekleyip yazacaktım ama konu bütünlüğü bozulmasın diye ayrı bir konuda yazayım demiştim. Hem bu marka için aklında soru işaretleri olan varsa, yardımcı olur belki. O zaman direkt konuya geçiyorum.
Bu yem bana geldiğinde paketiyle fotoğraf çektiğimi sanıyordum ama çekmeyi unutmuşum:( o yüzden maalesef toplu fotoğrafta onun olduğu yeri kesip koymak zorunda kaldım. Elimde başka fotoğrafı olmadığı için artık bunla idare etcez😅
C4C8C796-44C7-4855-8F5B-93A7A628BE23.jpeg
İlk önce kutu tasarımıyla başlamak istiyorum. Kutu tasarımı çok hoşuma gitti açıkçası. En azından bir poşete koyup göndermemişlerdi ağzı çıt çıtlı hava almayan ambalajlara koyup göndermişler. O yönden benden kocaman bir artı aldı.
Pekiii, paketin içindeki yem nasıl?
İlk olarak şunu söylemek istiyorum ki yem aşırı tozlu. Ne Versele Laga da ne Garden Mixte ne de Beaksta bu kadar toz çıkmıştı. O kadar elekten geçirdim tozunu sonunda temizleyebildim. Zaten paketin sonuna ulaştığımda en altında birikmiş olan tozları bile gözüküyordu. Şöyle diyim o yere parmağınızı sürseniz parmağınızın ucu gıpgiri oluyor. İlk kez hayatımda bu kadar tozlu bir yem gördüm 🙁 Bu yüzden burdan kocaman bir eksi alıyor.
DB67D833-676E-4D2A-BBF2-231C81CF914C.jpeg
Peki tazeliği? Bu kadar tozlu bir yemin nasıl taze olacağı sorularını duyar gibiyim.
Yem tozlu bir yem ama tozlarını temizledikten sonra kuşlarımın önüne koyduğumda güzel yediler. Hatta mamalıklarına sadece ak darıdan koymuştum ve hiç kalmamıştı. Sevmiş gibi yiyorlardı.
Kısaca özetleyecek olursak neden bana bu kadar tozlu bir paket geldi bilmiyorum. Artık satıcının hatası mı markanın hatası mı onda emin deilim. Diğer darılardan da paketleri var. Mesela kızıl darı, sarı darı, siyah darı.. gibi tohumları da paketleyip gönderiyorlar. Onlarda durum nasıl bilmiyorum, Belki onlarda bu toz olayı da yok ama bana gelen ak darı paketi biraz fazla tozluydu. Tozlu olması dışında güzel bir yem ama tercih edilir mi emin deilim. Eğer başka çareniz yoksa alıp kullanılabilir bir yem ama bana gelen paketten ötürü tavsiye etmiyorum, başka seçenekleriniz varsa bence onları da gözden geçirebilirsiniz.

Son düzenleme:
Maalesef bu tip paketlemeler ya da çuval (bilinmeyen marka) yem alındığında bu tozla hep karşılaşabilirsiniz. En tehlikeli yem bana göre. Taze olabilir ancak tozlu ve el boyayan yemlerden uzak tutmak en doğrusu olacaktır. Tanıtım için teşekkür ederim.

Maalesef bu tip paketlemeler ya da çuval (bilinmeyen marka) yem alındığında bu tozla hep karşılaşabilirsiniz. En tehlikeli yem bana göre. Taze olabilir ancak tozlu ve el boyayan yemlerden uzak tutmak en doğrusu olacaktır.
Evet, bencede. Sarı darı, siyah darı gibi birkaç daha seçeneği olunca güvenilirdir demiştim ama beklentimin biraz altında kaldı. Hiçbir yemde karşılaşmadığım kadar tozla karşılaştım maalesef. :(
Tanıtım için teşekkür ederim.
Rica ederim, ne demek😊

Son düzenleme: