Akyol Kardeşler

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan VBZE433
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

VBZE433

Uzman Yetiştirici
Benim hocalarım bu işleri yaparken ve kimsecikler yokken Akyol Kardeşler vardı. Son derece memnunlardı ve 200 takımlık kanarya kümesinin tüm ihtiyaçları Akyol Kardeşlerden alınırdı.
Yıllar geçti kendim de üretime başladım ve aktif olarak Akyol Kardeşleri tercih ettim. Makul fiyat, bölünmüş ürünler, taze yemler ve çık hızlı servis. Bu standartları halen geçerli. Yalnızca bir ufak fark ile : her zaman istediğiniz şeyi değil ellerinde ne var ise onu yolluyorlar ve siparişinizi telaşla eksik gönderim yapıyorlar. Müşteri Hizmetleri sorunları çözmede yardımcı olmak istiyor ancak hemen hemen her siparişte bir memnuniyetsizlik ve zararına alışveriş yapar olmaya başladım.

Amacım zinhar firmayı karalamak değil sadece tecrübelerimi paylaşmak. Güvenle alışveriş yapabileceğiniz, kaliteli ürünler alabileceğiniz ve online hizmet veren isim yapmış firmalardan biridir Akyol Kardeşler.

Ancak son üç aydır yaşadığım sipariş eksiklikleri ve hatalı ürün yollamaları bana biraz tuzluya mal olmaya başladı. Geçici bir süre bu mağazadan alışverişlerimi durduruyorum. Tecrübemi bu vesile ile sizler ile paylaşıyor sağlıklı üretimler diliyorum.

Sizin için kötü olmuş bu durum. Bende çok fazla alışveriş gerçekleştirdim ancak eksik ürün gelmedi hiç. Umarım gelmez de :(

Yalnızca bir ufak fark ile : her zaman istediğiniz şeyi değil ellerinde ne var ise onu yolluyorlar ve siparişinizi telaşla eksik gönderim yapıyorlar.

Forumda bunu birçok kişiden duydum. Farklı farklı ürünler göndermişler. Zaten millet bir ürün almadan önce birsürü araştırma yapıp karar veriyor, ama sonra bir bakıyorlar başka ürün göndermişler :D

Bu yüzden bu firmanın bölünmüş ürünlerinede güvenemiyorum. Belkide ellerinde ne varsa onu şişeliyorlar hahahh

Benim tek memnun etmeyen şey, adresimin ısrarla eksik yazılması.Bunun haricinde son siparişimde gaga taşı ve mineral blok almak istemiştim, tekli mineral blok yoktu bende 2 adet gaga taşı alıp not olarak ricada bulundum mümkün değilse ücretin iadesini istedim, hem 2 gaga taşı hem blok hem de hediye koymuşlar...

Benim tek memnun etmeyen şey, adresimin ısrarla eksik yazılması.Bunun haricinde son siparişimde gaga taşı ve mineral blok almak istemiştim, tekli mineral blok yoktu bende 2 adet gaga taşı alıp not olarak ricada bulundum mümkün değilse ücretin iadesini istedim, hem 2 gaga taşı hem blok hem de hediye koymuşlar...
Size hediye olarak ne koydular?

Bu konuyu firma özelinde kaşımak istemiyorum çünkü çok iyi hizmet aldığım zamanlar da olmadı değil lakin burdaki cevapları görmeden önce düşündüğüm bir konu vardı ki tam da @Ümit T. nin dedği şüpheye kapılmama sebep oldu. Benim kuş sayım 1 Litrelik ürünleri almamı gerektirmiyor ve bölünmüş ürünler fiyat/gram olarak daha pahalıya gelse de ziyan olmadan ve taze kullanmamı sağlıyor. Ancak şimdi acaba doğru şeyleri mi yolluyorlar diye birisi ile teyit etme şüphem oluştu.

Stasoluzioni meşhur İtalyan kuş malzemeleri üreticisinin bir şeyini aldım sözüm ona. Çin malı (hatta kutusunda sadece Çince yazılı baskılar olan) ve üzerine kağıt çıktısı ile STA yapıştırılmış bir şey gelince resmen koptum. Pes yani dedim. Aradım hemen nedir bu diye. "Tamam abi beğenmediysen gönder geriye veririz paranı" cevabı aldım. Bunu diğer firmalar duysalar topa tutarlar adamı. Hemen iade ettim bugün.

Hocam durumu söylim size kabataslak, kurumsal mantıkla çalışan firmalar değiller bunlar. Ahmet, mehmet arz-talep doğrultusunda böyle bir işletme açmış. Yoğun satış durumları hasıl olduğundan, müşteri kaybı/memnuniyeti arka planda kalıyor. Çokca bana da yanlış ürün gönderdiler ya da eksik. Bu sebeple mümkün olduğunca bu konuda daha hassas olan petmarketburadayı tercih ediyorum. Mecbur kaldıkça akyola yöneliyorum.

Biraz, salla gitsin kafasındalar. Birbirlerinden pek haberleri yok.

Bölünmüş ürünler konusuda çok bıçak sırtı bir durum...

Mücahit bey ile görüşme sağladım.

Kendisi bu konuda yetkili. Belliki bu tür problemlerin farkındalar. Bu sebeple paketleme ve kontrol eden kişi sayısını 2 katına çıkarmışlar. Herhangi bir problemde kendisiyle görüşme sağlayabilirsiniz.

Haricinde, bölünmüş ürünlerle alakalı yapılabilecek birşey yok ne yazık ki:) Böyle birşeyin mümkün olmayacağını belirtiyor kendileri ve herhangi bir güvence verme durumu ne yazık ki " kokusundan anlarsınız, yapısından anlarsınız, biz kul hakkı yemeyiz" den öteye gidemiyor:)

Bi yolu yok evet:)

Bölünmüş ürün konusu her her için geçerli olan bir sorunsal bence, tek bir yere bağlanması hata olur.