Albino muhabbet kuşumun cinsiyetini anlayamıyorum

Ekrem Ömer Gül

iyikus.com Üyesi
Merhaba iyi akşamlar albino muhabbet kuşumu kuşçudan 1 2 gün önce satın aldım yavru diye verildi cinsiyetini anlayan bilgilendirebilir mi?

Çözüm
Albinizim melanin adlı pigmentin olmaması ya da az olmasından kaynaklanır. Bu durumda beyaz ya da sarı, açık sarı kırmızı gözlü mutasyonlar ortaya çıkar.

Diğer durum için konuyu inceleyiniz lütfen. Ve evet, kuşunuz erkek.

Gözleri siyah sanırım, fotodan öyle gözüküyor?

Kuşunuz erkek gibi maşallah:)

Fakat yavruyken bu durum bazen değişebiliyor aklınızda bulunsun

Oyla 0
Evet gözleri siyah bana da anlatır mısınız nasıl anlaşılıyor ve nasıl değişiyor anlamadım
Kuşunuz albino değil. Eğer kırmızı gözlü olsaydı albino olurdu. Çok mühim birşey değil takılmayın bu noktaya:) kuşunuz beyaz vücut çift faktör spangle mutasyonundan.

Yavruluktan erişkinliğe geçerken bazen cere renkleri değişkenlik gösterebiliyor.

Kuşunuzun flashsız net bir şekilde ceresinin gözüktüğü bir fotoğraf daha atarsanız biraz daha netleştiririz durumu

Oyla 0
Kuşunuz albino değil. Eğer kırmızı gözlü olsaydı albino olurdu. Çok mühim birşey değil takılmayın bu noktaya:) kuşunuz beyaz vücut çift faktör spangle mutasyonundan.

Yavruluktan erişkinliğe geçerken bazen cere renkleri değişkenlik gösterebiliyor.

Kuşunuzun flashsız net bir şekilde ceresinin gözüktüğü bir fotoğraf daha atarsanız biraz daha netleştiririz durumu

Oyla 0
Albinizim melanin adlı pigmentin olmaması ya da az olmasından kaynaklanır. Bu durumda beyaz ya da sarı, açık sarı kırmızı gözlü mutasyonlar ortaya çıkar.

Diğer durum için konuyu inceleyiniz lütfen. Ve evet, kuşunuz erkek.

Oyla 0
Çözüm
Kuşunuz erkek ve albino değildir. Albino olan türlerin pembemsi, kırmızı gözleri olmaktadır. Siyah gözlü ve tüyleri neredeyse tam beyaza yakın olan türler çift faktörlü spangledir ama albino değildir.

Oyla 0
Merhaba kuşun cinsiyetini anlayamadım. Yanına o kadar erkek attım bi türlü eş tutturamadım. Sizce cinsiyeti ne acaba

Ekli dosyalar

• 44924961-3630-40C1-A7FD-2AB1A5C1537A.jpeg
    44924961-3630-40C1-A7FD-2AB1A5C1537A.jpeg
    64.3 KB · Görüntüleme: 10
  • 8CB7D96E-0784-4E35-AAB2-5631301FE9C8.jpeg
    8CB7D96E-0784-4E35-AAB2-5631301FE9C8.jpeg
    58.7 KB · Görüntüleme: 9
Oyla 0