Alıç

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ferrhat19
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ferrhat19

iyikus.com Üyesi
  1. Ad-Soyad: Ferhat Çetinkaya
  2. Yaş: 23
  3. Mesleğiniz: Hemşirelik (atama bekler)
  4. Yaşadığınız bölge: Çorum
  5. Beslediğiniz Türler: Muhabbet kuşu, Tavuk?
  6. Kuş Sayınız: 1 Muhabbet kuşu
  7. ve diğer bahsetmek istedikleriniz: İlk muhabbet kuşumu 21 Haziran 2020de rainbow alacam petshopa gidip koyu yeşil normal kanat desenli Teo'mu alıp çıktım. Maalesef 5 ay yaşatabildim. 6 aylıkken ishal kaynaklı öldü. 1 yıl kuşsuzluğa dayanamadım, mayısta yeni bir kuş aldım. Yine istediğim renk kuşu almadım gittim başka beğendiğim bir kuşu aldım. Buda çok güzelmiş. Painted dediler ama kafam karışık. Forumda tip2 altın surat spangle diye geçmiş. Benim hayalimdeki kuşta violet opalin spangleymiş bu arada, sanırım eşini o tarz alacam?Ekli dosyayı görüntüle 17812

MaşaALLAH aynı benim kuş benimki de tip 2 sarı yüz spangle

Ekli dosyalar

• C4BE4D8B-BA60-4083-96F0-ED4138E814B1.jpeg
    C4BE4D8B-BA60-4083-96F0-ED4138E814B1.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 6
  • 9E733737-7628-42FA-A76C-2DAB15F9C539.jpeg
    9E733737-7628-42FA-A76C-2DAB15F9C539.jpeg
    3 MB · Görüntüleme: 11
Evet çok çok benziyor, MaşaAllah çok güzel. Lakin benimkinin tüykerinde sorun vardı aldığımda, yetişkin kuşlar uçuş tüylerini yolmuştu, yeni yeni geliyor tekrardan.

Aramiza hoş geldiniz. Umarım zamani geldiğinde aradığınız kuşu bulursunuz
Ara ara arastirmalar yapın. Violet nadir gördüğümüz renk kombinasyonlarindan

Aramiza hoş geldiniz. Umarım zamani geldiğinde aradığınız kuşu bulursunuz
Ara ara arastirmalar yapın. Violet nadir gördüğümüz renk kombinasyonlarindan
Violet olmasada olur, koyu maviyede razıyım. Ama opal spangle olmalı kesinlikle. Bu kuş iyice bana alıştıktan sonra eşini yavru alıp büyütmeyi düşünüyorum.
Şimdi alsam ikisi bir arada büyüse bana alışmam durumu olur mu?

Violet olmasada olur, koyu maviyede razıyım. Ama opal spangle olmalı kesinlikle. Bu kuş iyice bana alıştıktan sonra eşini yavru alıp büyütmeyi düşünüyorum.
Şimdi alsam ikisi bir arada büyüse bana alışmam durumu olur mu?
kuşların karakterine bağlı. İkisi aynı süreçte evcilleşebilir.

1. Ad-Soyad: Ferhat Çetinkaya
  2. Yaş: 23
  3. Mesleğiniz: Hemşirelik (atama bekler)
  4. Yaşadığınız bölge: Çorum
  5. Beslediğiniz Türler: Muhabbet kuşu, Tavuk?
  6. Kuş Sayınız: 1 Muhabbet kuşu
  7. ve diğer bahsetmek istedikleriniz: İlk muhabbet kuşumu 21 Haziran 2020de rainbow alacam petshopa gidip koyu yeşil normal kanat desenli Teo'mu alıp çıktım. Maalesef 5 ay yaşatabildim. 6 aylıkken ishal kaynaklı öldü. 1 yıl kuşsuzluğa dayanamadım, mayısta yeni bir kuş aldım. Yine istediğim renk kuşu almadım gittim başka beğendiğim bir kuşu aldım. Buda çok güzelmiş. Painted dediler ama kafam karışık. Forumda tip2 altın surat spangle diye geçmiş. Benim hayalimdeki kuşta violet opalin spangleymiş bu arada, sanırım eşini o tarz alacam?Ekli dosyayı görüntüle 17812
instanız var mı
benim var izmir_muhabbet_kusu_