Aman Dikkat Edin :)

Taha Aktaş

Yönetici
Moderatör
Bugün yem değiştirirken bu manzaraya şahit oldum. Aslında yemleri her zamanki gibi cam kavanozda serin bir yerde bekletiyordum ama neden böyle oldu anlamadım. Sanırım buzdolabı daha doğru bir tercih olacak. :) Sizlerde dilerseniz önlem amaçlı -eser miktarda- defne yaprağı koyabilirsiniz yemin içine. Benimki gibi yemleriniz heba olmasın...

Ekli dosyayı görüntüle WhatsApp Video 2022-11-03 at 16.36.30.mp4

Nadiren olabiliyor ya, hoş bir görüntü değil ancak serin yer iyidir iyi. Dolap bana göre uygun değil

nemleniyor yemler soğuktan, ılığa çıktığında sorun. Hastalıklara davetiye benim nazarımda.
Bir parça ekmek dolaba koyup dışarı çıkartın mesela. Onu yediğinizde demek istediğimi çok iyi anlayacağınızı düşünüyorum :)
Annelerimiz neden tahıllı ürünleri genelde dolaba koymayı tercih etmez acaba, nemlenmesi ve koku sinebilmesinden dolayı :)

Konmaz demiyorum aman yanlış anlaşılmasın, tercih sebebi

Son düzenleme:
Bugün yem değiştirirken bu manzaraya şahit oldum. Aslında yemleri her zamanki gibi cam kavanozda serin bir yerde bekletiyordum ama neden böyle oldu anlamadım. Sanırım buzdolabı daha doğru bir tercih olacak. :) Sizlerde dilerseniz önlem amaçlı -eser miktarda- defne yaprağı koyabilirsiniz yemin içine. Benimki gibi yemleriniz heba olmasın...

Ekli dosyayı görüntüle 26862
Benimde eskiden birkaç kez başıma geldi :confused: Gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Bir ara arkadaşım bana at kestanesini önermişti. Kendisi de kullanıyordu, o zamanlar tekrar yemlerin kurtlandığını söylediğimde içine bir iki tane at kestanesi koymamı söylemişti. O gün dışarı çıkıp 2-3 tane bulmuştum ve bulduğum gibi temizleyip, yeni aldığım yemin içine dağınık şekilde yerleştirdim. Ve o günden sonra çok şükür bir daha yemim kurtlanmadı :) Gerçekten at kestanesi de çok işe yarıyor, yem kurtlanma gibi sorunu olanlara at kestanesini kesinlikle öneririm. İnternette de şöyle bir yazı bulmuştum, onuda ekliyorum;
657DC665-75E1-4F81-86A4-B61EAAE7216D.jpeg
C8846A60-28B0-417D-ADFD-2BC1027AE1CB.jpeg

Benimde eskiden birkaç kez başıma geldi :confused: Gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Bir ara arkadaşım bana at kestanesini önermişti. Kendisi de kullanıyordu, o zamanlar tekrar yemlerin kurtlandığını söylediğimde içine bir iki tane at kestanesi koymamı söylemişti. O gün dışarı çıkıp 2-3 tane bulmuştum ve bulduğum gibi temizleyip yemin içine dağınık şekilde yerleştirdim. Ve o günden sonra çok şükür bir daha yemim kurtlanmadı :) Gerçekten at kestanesi de çok işe yarıyor, yem kurtlanma gibi sorunu olanlara at kestanesini kesinlikle öneririm. İnternette de şöyle bir yazı bulmuştum, onuda ekliyorum;
Ekli dosyayı görüntüle 26867
Ekli dosyayı görüntüle 26868
Aaa bu da denenebilir evet. Teşekkürler. :)

Bende 5 kilo aldım yarın elime ulaşacak
Daha önce 3 kilo almıştım sorun olmadı
Kurtlanma durumu muhafaza ile ilgili biliyorum ama bayat yem ile alakalı da olabilir mi?