amfoterisin b dozajı-vet shroeder

sirvan

iyikus.com Üyesi
merhaba

vet schroeder adlı markanın kuşlar için olan amfoterisin b sini muhabbet kuşuma kullanacağım.
kullananların dozaj ve uygulama şekli hakkında bilgi rica ederim.

üretici 100 gr başına 0.01 ml şeklinde bilgi vermiş ama gittiğim veteriner neredeyse 10 katını önerdi. ben de kullanıcıları arıyorum. teşekkürler

10 katı ağızdan değil 1 litre suya damlatılıyor. Hatta 100 katı tam ölçü. 1 litre suya 1 ml. Ağızdan yine dediğiniz gibi 100 gram vücut ağırlığına 0.01 ml. Yani ağızdan damlatırsanız 0.01'den bile az damlatmalısınız. Bunun 10 katı ancak 1 litre suya katılabilir ağızdan damlatılamaz (Önerilen talimatlara göre verdim bilgileri)

Son düzenleme:
Oyla 0
10 katı ağızdan değil 1 litre suya damlatılıyor. Ağızdan yine dediğiniz gibi 100 gram vücut ağırlığına 0.01 ml. Yani ağızdan damlatırsanız 0.01'den bile az damlatmalısınız. Bunun 10 katı ancak 1 litre suya katılabilir. (Önerilen talimatlara göre verdim bilgileri)
aynen ben de öyle okudum ve bu yüzden kullanıcıları arıyorum açıkçası.

Oyla 0
vet-schroeder amfoterisin-b suda pek çözünmediği için 100 gr yeme 2 ml öneriliyor firma tarafından. 1 kuş günlük ort. 10 gr yem tüketir. ilaç ağızdan uygulanacaksa sabah akşam 1 damla verilebilir

Ekli dosyayı görüntüle 18628
merhaba

yem üzerinden hesap etmek ne kadar doğru emin olamadım. o hesaba göre muhabbet kuşu için günlük 0.2 ml vermek lazım.

bir yandna da şöyle bir dozaj önerisi var: Vet- Schroeder Tollisan Amphotericin-B 20 ml

burada 100 gr çin 0.01 ml öneriyor. yani muhabbet kuşu 40 gr ise 0.004 ml .

Oyla 0
merhaba

yem üzerinden hesap etmek ne kadar doğru emin olamadım. o hesaba göre muhabbet kuşu için günlük 0.2 ml vermek lazım.

bir yandna da şöyle bir dozaj önerisi var: Vet- Schroeder Tollisan Amphotericin-B 20 ml

burada 100 gr çin 0.01 ml öneriyor. yani muhabbet kuşu 40 gr ise 0.004 ml .

kafa karıştırmamak için o yorumu silmiştim , dikkate almayın. firmanın resmi önerisini aşağida paylaşiyorum tekrar

Screenshot_20210711-225646_Samsung Internet.jpg

Oyla 0
@neanderthalensis Bir de @sirvan 'ın yem sorusuna ek olarak Amphotericin-B kuşlara yan etki yapacak ağır gelecek bir ilaç mıdır değil midir? Bir yorumunuzda sanki kuşu yoracak bir ilaç olmadığını söylemiştiniz.

Oyla 1
Her yorumuma olumsuz oy atan insan kişisi kim acaba çok merak etmeye başladım. Kimseyi tanımam etmem. Forumu kullanır çıkarım. Kimseyle problemim yok. Nedir bu derdin dostum? İnsan gibi özel mesajdan derdini anlatsana bana. Forumda sadece @neanderthalensis ile ufak bir münakaşaya girdik sonra hatalarımızın farkına varıp özel mesaj yoluyla iletişime geçtik forumdaki insanları rahatsız etmemek adına konudaki mesajlarımızı sildik. Olması gereken buydu. İki aklı başında, olgun insanlar olarak sağlıklı bir iletişimle meseleyi çözdük. Kaldı ki mesele veya sorun bile denmez oldu bitti. Bunun dışında kimseyle ne forumda ne özel mesaj yoluyla ne tartıştım ne bir şey yaptım. Hiç kimseyle bir sorunum problemim olmadığına göre seninle de yok. Buna rağmen bile bile bunu neden yapıyorsun? Bana özel mesajdan derdin neyse yazmanı bekliyorum. @Doğanay Y. özel mesajdan da yazdım. Buradan da açık açık yazayım. Yani şu soru sorduğum yoruma bakın Allah aşkına buna bile olumsuz oy atılmaz. Her yorumu görüp olumsuz oy atılır mı? Bunu yapan kişiyi sistemden göremiyorsanız lütfen bir konu açarak insanları bu sistemi doğru kullanmaları için uyarın rica ediyorum. Ha bu olumlu veya olumsuz oy zerre umrumda değil. Zaten hiçbir artı ve eksi yönü yok. Ancak bunun artık yanlışlıkla değil bilerek yapıldığı belli oldu. Benim derdim bu. Bir insan bunu yapabiliyorsa forumda hayli hayli kural ihlali yapabilir. Bu sebepsiz yere neyin kin gütmesi neyin mobbingi anlamadım.

Son düzenleme:
Oyla 0
merhabalar
biraz önce vet schroeder ile görüştüm. dilerseniz siz de arayabilirsiniz: 0031-45-544 6061
ilacın uygulanma dozunu sordum. kesinlikle suya ve 1 litre suya 1 ml olacak şekilde kullanmamı önerdiler.
yem içerisine uygulamak karışık ve doğru sonuç vermeyebiliyor artık sadece suya öneriyoruz dediler.
ağızdan uygulamayın diye de not düştüler....

üretici bunu söylüyor ben onların önerdiği şekilde ilerleyeceğim.

Oyla 0