Ankara muhabbet kuşu üreticisi önerisi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Benzersiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ankarada kaliteli muhabbet kuşu üreticisi bilen varmı? Kızışmış Çek bir dişi arıyorum.
Ankara da tanıdığım üreticiler genelde show jumbo gibi ingiliz kuş üretenler. Çek dişi alınacaksa mutlaka ulus kuş halini (nilay kuş galerisi) ziyaret etmenizi öneririm. Kuş çeşidi ve sayısı fazla olduğu için öneriyorum.

Oyla 0
Hah hacı bekirin tay kovaladigı yer ulus ne yaptın sen öle gecen giddim safa yattim abi 25 kg yem alacam dedim fiyat ne dedim karısık yeme 190 tl cekilen yer ulus :)
doğru yere gitmemişsin. Oraya gittiğinde üst katta ki bor ticarete gitmelisin. Orada daha uygun olacaktır

Oyla 0
Oda hacı bekir in tay kovaladigi yer aga 130 tl dio karisik yeme :)
130 TL ne ki yem için :D 300 TL veriyoruz markalı yemlere
Komple kuş ve akvaryumcular var. 3 katında kuş var. En alt kat güvercinler, giriş katta daha çok kafes kuşları var. Üst katta da malzeme alabileceğiniz ve 1-2 kuş dükkanı var.
Ben girişite ki Nilay kuş galerisinden alıyorum genelde.
Burasımı? Ayrıca kaç katlı hangi katında daha sağlıklı kuşlar var?

evet burası. :)

Oyla 0
Komple kuş ve akvaryumcular var. 3 katında kuş var. En alt kat güvercinler, giriş katta daha çok kafes kuşları var. Üst katta da malzeme alabileceğiniz ve 1-2 kuş dükkanı var.
Ben girişite ki Nilay kuş galerisinden alıyorum genelde.

evet burası. :)
Peki kuşlerın hepsi sağılıklımı? Muhabbet fiyatları kaçtan başlıyor?

Oyla 0
Ankara da yaman muhabbet kuşu hobi üretim diye bir yer vardı sadece ınstagram üzerinden takip ettiğim için biliyorum. Benim hoşuma gitmişti. Fikir edinmek isterseniz ınstagramdan bakabilirsiniz.

Oyla 0
@Doğanay Y. Hocam biliyorsun eş seçtirme imkanım yok. Eş tutmaları için ne yapmalıyım? Irkları birbirine yakın mı olmalı?

İlk hafta ayrı kafeste tutacağım

Oyla 0
içine sinmiyorsa forumdaki Ankaralılar'dan almanı öneririm. pet shoplarda önceden öngöremeyeceğin sıkıntılar yaşayabilirsin

Oyla 0
Benimki 8. Ayına girecek.
Yaş tutmuyor. Kızışmış 7 8 aylık lazım. Yavru alırsam kavga ederler

doğru öyle bi ihtimal var. ama şöyle bi ihtimal de var , insanlar genel olarak sağlıklı/kızışmış/sorunsuz/yetişkin kuşunu petshop'a satmak istemez, petshoptan yetişkin kuş alırken özellikle dikkat etmen, mümkünse tecrübeli bi arkadaşınla gitmen iyi olur.

Oyla 0
doğru öyle bi ihtimal var. ama şöyle bi ihtimal de var , insanlar genel olarak sağlıklı/kızışmış/sorunsuz/yetişkin kuşunu petshop'a satmak istemez, petshoptan yetişkin kuş alırken özellikle dikkat etmen, mümkünse tecrübeli bi arkadaşınla gitmen iyi olur.
Valla aklimdan geceni okudun :)

Oyla 0
Biz ureticiler olarak isimize yaramayan huysuz yavru bakmayan problemli kuslari genelde petshop a takas veririz ben üreticiyim iyi bi disiyi kalkip sana vermem acık ve net kardesim ben bu isin üretimindeyim bana saglam kuslar lazım ama kefil olacagim yavru veririm bak tekrar diom kefil olacagım yavru veririm ki kimse kefil olmaz kusa buda bir gerck

Oyla 0
@Doğanay Y. Hocam biliyorsun eş seçtirme imkanım yok. Eş tutmaları için ne yapmalıyım? Irkları birbirine yakın mı olmalı?

İlk hafta ayrı kafeste tutacağım
Kuşların birbirleri ile ilk izlenimleri önemli. Tutarlı ve sakin bir yaklaşım sergilerlerse sorun olmuyor genelde

Bu bahsettiğim yer ithal ya da toptan alınan kuşların bulunduğu bir yer olduğundan seçenek çok fazla. Tabi dediğiniz gibi bilen bir gözle seçilmesi uygun olacaktır her zaman. Biri yoksa bile dikkat edilmesi gereken hususlara bakarak seçim yapılmalı (dik duruş, canlı bakışlar, hareletlilik, temiz gaga çevresi gibi.).

Alışveriş yaptığım bir dükkan olduğu için bahsettim. İstediğiniz diğer dükkanlardan da alışveriş yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyla 0