Anlık video

Gokkusagi76

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşlarım dan anlık video çekmistim bugün burada da paylaşmak istedim muhabbet
kuşlarımıda bu platformda hiç tanitmamistim biraz tanıtmak isterim.
Videonun sonundaki bizim evin ilk kuşu Asya benle en çok iletişim kuran muhabbet kuşum🐦 benim dışımda kimseyle iletişim kurmayan muhabbet kuşum 🙂.İlk eşi Volkan virüsten öldü.Tekrar eş aldık ona Balkuş 🐦 Asyamız ve Balkuşumuz çok iyi anlaşıyor.
Asya muhabbet kuşlarım arasında karakteri en değişik olan muhabbet kuşum evin kraliçesi gibi öbür kuşlarımzla pek fazla samimiyet kurmuyor hep en üstün benim diyor🙂

Asyamız hiçbir zaman yumurta koymadı çeşitli yöntemler denedim zamanında belki yumurta koyar diye ama olmadı demekki o böyle istiyor 🐦

Balkuş yaklaşık 2 senedir bizimle beraber evin en uysal kuşu
Ve ailemizin yavru kuşları Kivi 🥝 ve Çimen
Çimen ve Asya pek iyi anlaşamıyor fakat çimen geldikten sonra Asya'nın hal ve hareketlerinde çok değişiklik oldu o ne yapıyorsa aynısını yapmaya çalışıyor 🙂
Bu platformda bir durumdan bahsetmek isterim bu iki yavru kuşlarımdan kivi benimle kafes içinde gayet iyi anlaşıyor fakat dışarda hiç bir zaman benle ilgilenmiyor değişik bir durum🤔bu durumun değişmesi için bazı yollar denedim mesala öbür kafesi birkaç defa başka odaya aldım ama gene değişen birşey olmadı.Burdanda fikir almak isterim.

Son düzenleme:
Merhaba, kuşlarınız çok sevimli. Bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.
Temel aşamalar var eğitimde. Kafes içi güven kazanımından sonra ara vermeden dış mekanda ufak ufak talimatlı eğitim yapmak gerekiyor. Biraz ısrarcı olmak daha doğrusu sabırsız olmamak ve yavaş hareketlerle bir süre kazandırmak istediğiniz şeyleri göstermeniz gerekiyor. Kimi kuş buna alışmayabilir bu arada. Bende de tam tersi bir durum var :D
Kafesten parmağıma atlayıp çıkıyor ancak kafes içine elimi uzattığımda ilk bir kaç saniye kovalamaca yaşıyoruz. Dışarıda başımdan inmez.