Anne Kuş Olmadan Yumurtadan yavru alma

askad82

iyikus.com Üyesi
Katılım
2 Ocak 2019
Mesajlar
38
Puanları
33
Yaş
38
Konum
ÜSKÜDAR - İSTANBUL
Selam Arkadaşlar,

Arkadaşın Sultan Papağının 4 adet dolu yumurtası var Erkek devamlı yumurtaları kırdığı için Anne bir türlü yavrulara odaklanamıyor ve arkadaş yumurtaları çıkaracak folluktan.her ne kadar çıkarma desemde dinlemiyor.

Benim sorum acaba ben kendi imkanlarımla yumurtayı belli sıcaklıkta tutarak yavru alabilirmiyim?

Teşekkürler.
 

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,151
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Bu yöntem maalesef çok zor olsa da imkansız değil. Böyle durumlarda erkek kuş farklı bir kafese alınabilir. Bu sayede yumurtalara zarar vermeyecektir.

Kendi imkanlarınızla yumurtaları min 37,2 derecede muhafaza etmeniz gerekiyor. İdeal ısı ise 37,5 civarı olmalı ve nem %60 a sabitlenmelidir. Ayriyeten 1 saatte 1 yönü değiştirilmelidir yumurtaların. Eğer şansınız varsa 1 çift muhabbet kuşu alıp bakıcı olarak kullanabilirsiniz. Yumurtaları onun altına alarak çıkartmayı deneyebilirsiniz.
 
Son düzenleme:

askad82

iyikus.com Üyesi
Katılım
2 Ocak 2019
Mesajlar
38
Puanları
33
Yaş
38
Konum
ÜSKÜDAR - İSTANBUL
Asıl olay çıkartmak değil aslında. Bunu başaran sayısı çok fazla. Asıl mesela çıktıktan sonra yavruların bakımı ve beslenmesi. :(
Doğru söylüyorsunuz tıpkı bir insan gibi sevgiyle sabırla büyütmek önemli.inanın bendeki yavru gece hala karanlığa tam alışamadı en ufak seste kalkiyorum ışığı yakıp kontrol ediyorum.bunlarında vebali var üzerimizde.eğer hakkıyla bakmazsak Allah hesabini sorar.
 
Üst