Anne yavrularını gagalıyor

Nesibe Sevim

iyikus.com Üyesi
Merhaba yuvadan çıkan 2 muhabbet kuşu yavrusunu anneleri daha çıktığı gün gagasıyla itiyor yavru bağırır tarzda ötüyor hafif kanda gelmiş yaralamış. Yavruları başka kafese aldım zemine yemde koydum ama yemiyorlar. 1 gün boyunca gözlemledim yemediler. Tekrar geri koydum anne rahat vermedi. Geri aldım. Yavrular tam alışamadı dışarıya yem yemeye falan korkuyorlar anladığım kadarıyla. Ne yapmalıyım. Daha çıkmayan 3 yavru daha var. Çıkmak istemiyorlar gibi. Çıkanlarda geç çıktı. Anne yeni yumurta yapmaya hazırlanıyor herhalde peki bu arada yavrular alışmadan ne yapacaklar açlıktan ölmelerinden korkuyorum.

Merhaba, öncelikle yavrular kaç günlük?
eğer yaralıyorsa kesinlikle ayırın ve kendiniz besleyin bu saatten sonra aynı kafesin içinde dururlarsa anne daha çok zarar verebilir. Pet shoplarda yavru muhabbet kuşları için satılan mamalar var çay kaşığı yardımıyla besleyebilirsiniz. eğer yoksa da şu anlık kurtarmak için
bu tarifi de uygulayabilirsiniz. Bence annenin de yorulmaması için eşını başka kafese koyabilirsiniz bu dönemlerde anne kuşlar çok fazla efor sarf edip bağışıklıkları düşebilir tekrardan yumurtlamaması için ayırmak gerekir. 3 yavru çıkar mı bilmiyorum ama inşallah sağlıklı bir şekilde yumurtadan çıkarlar. Benim de başıma gelmişti erkek kuş yavrularla çiftleşmek istiyodu anne de gagalıyordu gerçekten zor bir süreç hem kuşlar adına hem de sizin adınıza. Ama bir o kadar da güzel bir durum

Oyla 0
Merhaba, öncelikle yavrular kaç günlük?
eğer yaralıyorsa kesinlikle ayırın ve kendiniz besleyin bu saatten sonra aynı kafesin içinde dururlarsa anne daha çok zarar verebilir. Pet shoplarda yavru muhabbet kuşları için satılan mamalar var çay kaşığı yardımıyla besleyebilirsiniz. eğer yoksa da şu anlık kurtarmak için
bu tarifi de uygulayabilirsiniz. Bence annenin de yorulmaması için eşını başka kafese koyabilirsiniz bu dönemlerde anne kuşlar çok fazla efor sarf edip bağışıklıkları düşebilir tekrardan yumurtlamaması için ayırmak gerekir. 3 yavru çıkar mı bilmiyorum ama inşallah sağlıklı bir şekilde yumurtadan çıkarlar. Benim de başıma gelmişti erkek kuş yavrularla çiftleşmek istiyodu anne de gagalıyordu gerçekten zor bir süreç hem kuşlar adına hem de sizin adınıza. Ama bir o kadar da güzel bir durum
Yumurtadan çıktılar ilk çıkan 33 gün oldu toplamda 5 yavru var 2 si çıktı 3 yuvada

Oyla 0
Başka yardımcı olacak var mıdır. Kafesden ayırdığım iki yavrudan biri hiç yem yemiyor 24 saattir. Ne yapmalıyım?

Çıkmayan 3 yavruyu yuvadan kendim çıkartmalı miyim? En büyüğü 30 en küçüğü 25 günlük

Oyla 0
Anne zarar vermeye başladı yavrulara ayırdım. Yavrular ayrılınca yem falan yemediler ama Ertesi gün yem yemeye başladılar şimdi iyiler yuvadan çıkmayan bir yavru kaldı çıkmak istemiyorlar gibi bu seferki kuluçka yavruları yuvadan.

Oyla 0
29. gününe girdi ise siz çıkartıp kafes tabanına koyabilirsiniz.

Oyla 0