Antifungal ile eşzamanli vitamin kullanilir mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Zubeyde G
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Zubeyde G

iyikus.com Üyesi
Merhabalar kusumdaki kursak mantari için Zolax başladık.Oncesinde başka bir takım antibiyotikler kullandık ama kus kötüye gidince bıraktık. Dışkısı katran gibi siyahtı, yem yeme şu içme neredeyse sıfırdı.2-3 gün elle besledim icirdim, simdi kendisi kafes dibindeki yemleri yemeye başladı.. Suyunu da içiyor ama aşırı halsiz.Yemek yerken uyuklayip yeniden uyanıp yiyor vs ama buna da sukur.Asiri zayifladi.Zolaxtan sonra dışkısı koyu yeşil ve beyaza döndü.1)Bu iyiye mi işaret? Artik zift gibi değil kakası.Antibiyotikler arasında 2 gün dinlendik.1 gün taze su,diğer gün probiyotikli su verdim.Simdi Zolax 2.gunumuz.Hala kanat titremesi ve ayak tutmaması mevcut.2)Bemiks ve Dedox karisimi için antibiyotik kürünün bitmesini mi beklemek lazım yoksa arada ağzına damlatsam ilacın etkisini mi yok eder,ya da etkileşime mi girer?Felcin kalıcı olmasından korkuyorum.Gorus ve önerileriniz için teşekkür ederim...

Merhaba, dışkıdan görsel görmek daha sağlıklı olur ancak renginin yeşile dönmesi evet iyiye işaret. Tabi normale yakın bir yeşil ve boyaması pek yoksa
İlaç kaynaklı titremeler olduğu gibi stres ve kaygı nedenli de yapabiliyorlar. Bemisk ve dedox karışımı ilaçlı süreçte verilebilir sorun olmaz ancak ilaçlı su öncelikli olmalıdır. Ayarlamak zor olabilir. Ağızdan 1 damladan fazla olmayacak şekilde verilebilir. B komplekslerin ilaçlarla genelde olumsuz etkileşimi pek yok.

Merhaba, dışkıdan görsel görmek daha sağlıklı olur ancak renginin yeşile dönmesi evet iyiye işaret. Tabi normale yakın bir yeşil ve boyaması pek yoksa
İlaç kaynaklı titremeler olduğu gibi stres ve kaygı nedenli de yapabiliyorlar. Bemisk ve dedox karışımı ilaçlı süreçte verilebilir sorun olmaz ancak ilaçlı su öncelikli olmalıdır. Ayarlamak zor olabilir. Ağızdan 1 damladan fazla olmayacak şekilde verilebilir. B komplekslerin ilaçlarla genelde olumsuz etkileşimi pek yok.
Katran siyahtı evet yeşil beyaza dondu,çok da normal değil tabii, ıslaklığı da oluyor (boyama deidginniz bu olabilirmi ilk kez duydum)dışkı ile beraber ... İnşallah çocuğum kurumaz.. Kendisi yem yemeye başladı... bir önce 2 foto yüklemistim belki teknik bi hata olmuştur yeniden atıyorum.Bunu akşam saatinde çektim simdi, siyah gibi görünmesi o yüzdendir ... Bilgiler için ayrıca teşekkür ederim...

Ekli dosyalar

• 16573093309926994163367007809361.jpg
    16573093309926994163367007809361.jpg
    978.3 KB · Görüntüleme: 9
Nadir de olsa süreç başlatabilir ancak yavru çıkımı olmayacaktır. Bu tip bir durum söz konusuysa bazı ilaçların kullanılması uygun olmuyor. Bakteriyel sorunları elemek gerek ilk aşamada. Enrocure gibi ilaçlar denenebilir.

Nadir de olsa süreç başlatabilir ancak yavru çıkımı olmayacaktır. Bu tip bir durum söz konusuysa bazı ilaçların kullanılması uygun olmuyor. Bakteriyel sorunları elemek gerek ilk aşamada.

Nadir de olsa süreç başlatabilir ancak yavru çıkımı olmayacaktır. Bu tip bir durum söz konusuysa bazı ilaçların kullanılması uygun olmuyor. Bakteriyel sorunları elemek gerek ilk aşamada. Enrocure gibi ilaçlar denenebilir.
Triflucan(Sadece 2 gun verdik)Sulphametazine ve son olarak Zolax kullanıyoruz şu anda ...Probiyotik ve sirke&zencefil damla vermisti vet.Ilactan 2 3 saat sonra cay kusugu ucu suyla karistip onlari vermeye devam ediyoruz.Hareketlendi,kafes tellerine tırmanıp diğer kuşların otusune karşılık veriyor.Kendini elletmeyen kus hastaligin tavan yaptığı dönemde halsiz bir şekilde izin veriyordu,simdi yeniden elime ısırık atmalara başladı,gozleri canlandı. Diskidaki boyama kısmı geçti..Ama tabii tekrarlama olasiliginin da farkındayım. Maximum hijyene dikkat ediyorum, onun bu hastalığı çok şey öğretti...İyileştiğini görmek sevindirici..Yalnizca ayaklarini hala tam kullanamiyor.Geceleri de 1 damla Bemiks veriyorum (Suyla karistirdigim çözeltiden cekiyorum damlalikla)Son olarak, böyle bir site kurarak,her daim sorularimizi cevaplayarak inanın sizlerin de katkısını kimse azımsayamaz...Sizin nezdinizde dönüş yapıp tavsiyelerde bulunan tüm arkadaşlara, dostlara teşekkür ediyorum...Iyiki iyikus.com dayım.... İnşallah olmaz ama aksi bir durum olursa yine sizleri haberdar edeceğim 🧿🙏❤️Teşekkürler