Arkadaşlar acil yardım lütfen burnu kanıyor

Merve Kıratlı 

Yönetici
Moderatör

Burun deliklerinden kan geliyor. Adam akıllı veteriner de yok. Ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olun

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Fotoğraflar ile konuyu destekleyin , dışkı fotoğrafı da atın

Oyla 0

Merve Kıratlı 

Yönetici
Moderatör
bunlar yeterli olur mu

Ekli dosyalar

• IMG_20200812_134521.jpg
    IMG_20200812_134521.jpg
    481.3 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20200812_134539.jpg
    IMG_20200812_134539.jpg
    485 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20200812_135330.jpg
    IMG_20200812_135330.jpg
    468.2 KB · Görüntüleme: 14
Oyla 0

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Dışkı fotograflarini daha net çekin altına kagit havlu koyun, genel bir kontrol edilebilsin forumda ki tecrübeli kişiler tarafından

Oyla 0

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Teşekkürler hemen bakacağım. Kuşun sıcakta yolculuk yapmasının sakıncası olmaz değil mi?
Ankara'da sadece Birlik mahallesinde sempati kliniğine gittim , randevulu sistem ile çalışıyor arayıp sormanız lazım. Kuşta derinlemesine anlamasalar da veya Ankara'da ki lab imkanlarının az olması sebebiyle bazı teşhisler problem olabiliyor. Ama bunun kaynağını az çok bulabilirler belki.
Arabanızın klimasını çalıştırıp arabanızı biraz serinletin. Daha sonra klimayı camlara verecek şekilde ayarlayıp fan hızını 1 veya 2. kademeye alın bir şey olmaz.

Oyla 0

Merve Kıratlı 

Yönetici
Moderatör
Ankara'da sadece Birlik mahallesinde sempati kliniğine gittim , randevulu sistem ile çalışıyor arayıp sormanız lazım. Kuşta derinlemesine anlamasalar da veya Ankara'da ki lab imkanlarının az olması sebebiyle bazı teşhisler problem olabiliyor. Ama bunun kaynağını az çok bulabilirler belki.
Arabanızın klimasını çalıştırıp arabanızı biraz serinletin. Daha sonra klimayı camlara verecek şekilde ayarlayıp fan hızını 1 veya 2. kademeye alın bir şey olmaz.

Şu an düzeldi. Ama yine de gözlemliyorum. Öneriniz için çok teşekkür ederim. Arabamızın kliması yok ama başka bir araç bulur bulmaz götüreceğim

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sanki burun kanaması değil de o bölgede tüy çıkışı var. Zorluyor olabilir kuşunuzu. Kavga sonrası ya da bir yere taktığından kaynaklı bir kanamada olabilir

Oyla 0

Merve Kıratlı 

Yönetici
Moderatör
Sanki burun kanaması değil de o bölgede tüy çıkışı var. Zorluyor olabilir kuşunuzu. Kavga sonrası ya da bir yere taktığından kaynaklı bir kanamada olabilir

Sağlık problemi değilse diğerleri hallolur diye düşünüyorum inşallah yani. Kaplumbağadan sonra ilk defa başka bir canlıya evimizi açtık ve bu sıpama alıştık anlıyoruz birbirimizi gerçekten çok akıllılar bişey olmasından tedirgin olduğum içinde sık sık konu açıyorum kusura bakmayın

Oyla 0

Merve Kıratlı 

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar Çiçi'nin dışkısıda bu şekilde. Evhamlı olduğum için mi bilmiyorum ama bana rengi koyu geldi. Sizler ne dersiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_20200812_173139.jpg
    IMG_20200812_173139.jpg
    308.9 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20200812_173149.jpg
    IMG_20200812_173149.jpg
    333.8 KB · Görüntüleme: 12
Oyla 0

Merve Kıratlı 

Yönetici
Moderatör
Daha önce kuşlarımı kendi arabamızda veterinere götürmüştüm klima açmadan. Bir sorun olmadı. Toplu taşıma araçlarında da götürmüştüm sorun olmadı. Mecbur olduktan sonra yapacak bir şey yok.

Veteriner arayıp konuştuktan sonra götürürüz o zaman. Yaşamaları önemli sonuçta

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Burun kanamasından sonra bu şekilde oldu. Yoksa başka birşeyi yok yavrumun. İştahı her zaman ki gibi. Bi ara su içmedi ama onu da şu an eskisi gibi içiyor

Muhabbet kuşlarında şöyle bir durum var, bu kuşlar doğası gereği hastalıklarını son ana kadar gizlerler. Biz ise dışkıdaki değişimleri iyi gözlemleyip hatta dışkı tahlili yaptırıp erken teşhis ve tedavi yapmak zaorundayız. Zira kuş kötü olduktan sonra tedavi zorlaşır.

Oyla 0

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Burun kanamasından sonra bu şekilde oldu. Yoksa başka birşeyi yok yavrumun. İştahı her zaman ki gibi. Bi ara su içmedi ama onu da şu an eskisi gibi içiyor
Kesinlikle ona aldanmayın büyük bir hata edersiniz :) Sağlık durumunu en net anlamanın yolları;
Bilinçli eller ile periyodik fiziksel kontrol
Dışkı gözlemi
Ve herkesin yapabileceği en kolay ve anlaşılır yollardan biri de ağırlık takibi. Hassas tartı alıp kuşun üstünde durmasını sağlamak kafi.

Çevrenizde muhabbet kuşu veya papağan ailesinden bir kuş kaybeden varsa çoğu "aniden" oldu der işte sorunda bu , bu canlılar hastalıklarını son ana kadar saklarlar gizlerler ta ki güçten iyice düşene kadar.

Oyla 0

Merve Kıratlı 

Yönetici
Moderatör
Muhabbet kuşlarında şöyle bir durum var, bu kuşlar doğası gereği hastalıklarını son ana kadar gizlerler. Biz ise dışkıdaki değişimleri iyi gözlemleyip hatta dışkı tahlili yaptırıp erken teşhis ve tedavi yapmak zaorundayız. Zira kuş kötü olduktan sonra tedavi zorlaşır.

Yarın arar pazara randevu alırım abi. O zamana kadar da dışkı kontrolüne devam ederim

Oyla 0

Merve Kıratlı 

Yönetici
Moderatör
Kesinlikle ona aldanmayın büyük bir hata edersiniz :) Sağlık durumunu en net anlamanın yolları;
Bilinçli eller ile periyodik fiziksel kontrol
Dışkı gözlemi
Ve herkesin yapabileceği en kolay ve anlaşılır yollardan biri de ağırlık takibi. Hassas tartı alıp kuşun üstünde durmasını sağlamak kafi.

Çevrenizde muhabbet kuşu veya papağan ailesinden bir kuş kaybeden varsa çoğu "aniden" oldu der işte sorunda bu , bu canlılar hastalıklarını son ana kadar saklarlar gizlerler ta ki güçten iyice düşene kadar.

Hassas tartıyı da en kısa zamanda temin etmem gerek. Muayeneye de götüreceğim kaybetmek istemem güne onunla başlayıp onunla bitiriyorum zor bir durum olur

Oyla 0