Arkadaşlar yardım lazım

KorkmazKerem

Yeni Üye
Merhaba bir şey soracağım. Benim dişi kuşum kendi kendine çiftleşmeden kafeste köşede yumurtladı. İçi boş olduğunu biliyorduk zaten ama atmaya kıyamadık belirli bir gün sonra o kırıldı zaten . Benim asıl sorum şu dişi kuşumun yanına erkek kuş aldık birbirlerini sevdiler de ve çiftleştiler. Dişi kuşumun karnı dolunca kafese küçük bi yuvalık alıp koyduk ama kuşum yuvalığa girmedi , eski alışkanlığından dolayı kafeste köşeye yaptı. Ara sıra kafese doğuruyor ama hep kırılıyor . Benim yuvalığa girmesi için ne yapmam lazım ? Cevaplarsanız çok mutlu olurum.Ekli dosyayı görüntüle 4423

Maşallah ne de güzel. Benimsemesi için kafes değiştirmek, kafes içi düzenlemeler yapmak gerekebilir. Zamanında takıldıkdan sonra genelde yuvalığa yönelirler. Yönelmeme durumlarında ise unutturmak adına kafes içi düzenlemeler ve kafes konumu değiştirmek gibi denemeler yapılabilir. Bu durumlar süreci kısmen uzatabildiğinden iyi gözlem yapmak gerekiyor. Eğer yumurta varken yuvaya girme eğilimi yok ise yine tabana yapacaktır.

Yuvalık beğenmediklerinde de girmiyorlar bu arada.

Oyla 0