avidress plus hakkında soru

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Forpus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Forpus

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar. 10 aylık dişi forpus papağanım var. Avidress plus kullanmak istiyorum. Avidress pluss kullanan arkadaşlara bir sorum olacaktı. Bu ürün günlük olarak tazelenmeli mi? Sifon sistemli bir suluk kullanırsam bu ürünü koyduğum su kaç gün dayanır? Bir kaç gün evde olmadığım zamanlar oluyor. Bu sebeple soruyorum. Röhnfried'ın sitesinde bir cevap bulamadım. Kullanan ve tecrübe eden arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Bir de bu ürün bağırsaklardaki yararlı bakterileri de öldürür mü? Bu ürünü kullanırken sık sık probiyotik vermek gerekir mi? Şimdiden teşekkürler...

Merhaba, bu tarz ürünler günlük kullanılır. Bu nedenle bir günden fazla kullanım için düşünülüyorsa uygun olmaz. Bu ürünün yararlı/zararlı bakterilere karşı bir önlem amacı yoktur. Probiyotik vermek gerekir. Bu ürün yerine probiyotik, elektrolit katkıları alınabilir.

Oyla 0
Cevabınız için teşekkür ederim. Normalde ben tohum yem + nektonS +Diazyme256 kullanıyordum. Ama pelet yeme geçmeye karar verdim. Ve şuan kuşumu versele laga nutribird b14 yeme alıştırmaya çalışıyorum. Pelet yeme geçtikten sonra da vitamin ve probiyotik vermeyi planlamıyorum. Çünkü pelet yemin beslenme için yeterli olacağını düşünüyorum. Sadece, pelet yem ile birlikte bağışıklık sistemi güçlendirici/ enfeksiyon önleyici doğal içerikli bir ürün arıyorum. Avidress plus a da bu sebeple baktım. Peki usnegano ve hexenbier ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? İkisinden hangisi benim isteğimi karşılayabilir? Bir de pelet yemle beslenen kuşa probiyotik takviyesi gerekir mi. Bildiğim kadarıyla versele laga nutribird'ün içinde probiyotik yok ama bağırsağı destekleyici prebiyotik var sanırım. Şu an için pelet yem ve usnegano ikilisi yeterli olur gibime geliyor. Sizce ne yapmalıyım? @Doğanay Y.

Oyla 0
Merhaba arkadaşlar. 10 aylık dişi forpus papağanım var. Avidress plus kullanmak istiyorum. Avidress pluss kullanan arkadaşlara bir sorum olacaktı. Bu ürün günlük olarak tazelenmeli mi? Sifon sistemli bir suluk kullanırsam bu ürünü koyduğum su kaç gün dayanır? Bir kaç gün evde olmadığım zamanlar oluyor. Bu sebeple soruyorum. Röhnfried'ın sitesinde bir cevap bulamadım. Kullanan ve tecrübe eden arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Bir de bu ürün bağırsaklardaki yararlı bakterileri de öldürür mü? Bu ürünü kullanırken sık sık probiyotik vermek gerekir mi? Şimdiden teşekkürler...
Merhaba.Ben de avidress plus kullanıyorum ve sifon suluk kullanıyorum,uzun zamandan beri.
Sifon sulukta avidrees plusu normal ölçeğinin 1/3 kadar koyup 2 gün değiştirmeden kullanıyorum,aynı ölçekte usne gano ile birlikte kullanıyorum.
Şu ana kadar bir problem yaşamadım,çünkü içinde vitamin gibi bozullacak bir malzeme yok,sadece asit türevleri var.
usne gano ile birlikte kullanırsanız daha fayda görürsünüz.

Oyla 0
Merhaba.Ben de avidress plus kullanıyorum ve sifon suluk kullanıyorum,uzun zamandan beri.
Sifon sulukta avidrees plusu normal ölçeğinin 1/3 kadar koyup 2 gün değiştirmeden kullanıyorum,aynı ölçekte usne gano ile birlikte kullanıyorum.
Şu ana kadar bir problem yaşamadım,çünkü içinde vitamin gibi bozullacak bir malzeme yok,sadece asit türevleri var.
usne gano ile birlikte kullanırsanız daha fayda görürsünüz.
teşekkür ederim cevabınız için. Avidress plus ve usnegano yu düşük ölçek ile her gün mü veriyorsunuz? Bir de maximum 2 gün mü dayanır. 2 ürün de suyun içinde bakteri üremesini engelliyor sonuçta.

Oyla 0
Her gün vermiyorum 1 litre suya 2 cc avidress 1 cc Usne gano koyuyorum ve 100" lük sifon suluklara dağıtıyorum,2 gün kalıyor.
Muhtemelen daha fazla dayanır sifon sulukta.Ben seyahaye çıktığımda 4 gün kadar duruyor 400 cc sılukta.Ama ben seyahat durumlarında sadece usne ganoyu 4 gün sulukta tuttum.
Esasından rönfriedin bunu açıklamıyor olması büyük eksiklik.

Oyla 0
Ben avidress plus ve usne ganoyu bir hafta haftada 2 gün,diğer hafta ise arka arkaya iki gün şeklinde veriyorum.
Multivitamin uygulamasından sonra veriyorum ki multivitaminin içindeki şeker be diğer katlı maddelerini böbrek ve bağırsaktan temizlesin.

Oyla 0
Ben avidress plus ve usne ganoyu bir hafta haftada 2 gün,diğer hafta ise arka arkaya iki gün şeklinde veriyorum.
Multivitamin uygulamasından sonra veriyorum ki multivitaminin içindeki şeker be diğer katlı maddelerini böbrek ve bağırsaktan temizlesin.
Anladım teşekkür ederim. Katılıyorum size bunun açıklaması olamaması büyük eksiklik. Ama ben biraz ticari olduğunu düşünüyorum. Sonuçta her gün değiştirerek kullanılması ürünün çabuk bitip sürekli alınmasına yol açıyor. Ürünlerin orijinallerinin içinde de su var, ben de çabuk bozulacağını düşünmüyorum ama yine de tedbiri elden bırakmamak gerek.
Peki kuşumu pelet yeme alıştırırsam pelet yem ve bu iki ürün beslenme için yeterli olur mu? Probiyotik de kullanmam gerekli mi? Şuanki düşüncem pelet yeme alıştırabilirsem, bu iki ürünü ya sizin dediğiniz gibi düşük dozlarda haftada bir kaç gün, yada normal dozda haftada bir gün veririm yönünde.

Oyla 0
Probiyotik her şartta gerekli.
Ben 1 hafta probiacti bird ü iki gün üstüste (sifon sulukta 48 saat kalacak şekilde)
Entrobac ı ise diğer hafta 1 gün kullanıyorum.
Entrobac da vitaminler de olduğu için 24 saaten sonra bozulabilir.

Oyla 0
Cevabınız için teşekkür ederim. Normalde ben tohum yem + nektonS +Diazyme256 kullanıyordum. Ama pelet yeme geçmeye karar verdim. Ve şuan kuşumu versele laga nutribird b14 yeme alıştırmaya çalışıyorum. Pelet yeme geçtikten sonra da vitamin ve probiyotik vermeyi planlamıyorum. Çünkü pelet yemin beslenme için yeterli olacağını düşünüyorum. Sadece, pelet yem ile birlikte bağışıklık sistemi güçlendirici/ enfeksiyon önleyici doğal içerikli bir ürün arıyorum. Avidress plus a da bu sebeple baktım. Peki usnegano ve hexenbier ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? İkisinden hangisi benim isteğimi karşılayabilir? Bir de pelet yemle beslenen kuşa probiyotik takviyesi gerekir mi. Bildiğim kadarıyla versele laga nutribird'ün içinde probiyotik yok ama bağırsağı destekleyici prebiyotik var sanırım. Şu an için pelet yem ve usnegano ikilisi yeterli olur gibime geliyor. Sizce ne yapmalıyım? @Doğanay Y.
Ben de pelet yem veriyorum uzun süredir.Vitamin sıklığını oldukça azalttım ama,probiyotik hala düzenli veriyorum.B14 ün içindeki bağırsak koruyucular yeterli gelmeyebilir.

Oyla 0
Pelet oturduğunda vitaminler ve diğer takviyeler azaltilabilir dediğiniz gibi. Doğal antibiyotik ya da bağışıklık guclendiriciler düşünülüyorsa quiko med gibi ürünleri araştırmanızı öneririm

Oyla 0