Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,882
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Avisol SE Nedir? Ne işe yarar? Nasıl Kullanılır?
Biyoteknik Avisol SE Çözelti
,Muhabbet kuşu, kanarya, papağan gibi kafes kuşlarının ve güvercinlerin içme sularına katmak üzere hazırlanmış vitamin E, vitamin H (biyotin) ve selenyum mineralinin eksikliğini gideren bir ilavedir. Bu vitaminler sadece yemden yeteri kadar elde edilemediğinden kullanılması gereklidir.
biyoteknik-avisol-se-30-cc__0198241179166457.jpg

Avisol SE Ne işe Yarar?
  • Vitamin E hayvanların üreme, kas dolaşım, sinir ve bağışıklık sistemlerinin sağlıklı olmasını sağlar. Kuluçka döneminde yumurta sıkışma olasılığını en aza indirir.
  • Vitamin E ve S'nin(selenyum) birlikte verilmesi hayvanların vücut savunmasını artırarak çevrelerindeki olumsuz şartlara uyum sağlamasına yardımcı olur.
  • Kuşların kızışmasına yardımcı olurken, tüy döneminde sık olmamakla birlikte haftada 1 kez verilmesi faydalı olacaktır.
  • Avisol-se bu özelliklerinden dolayı bütün hayvanlarda olduğu gibi kafes kuşları ve güvercinlerde de üremelerinde yumurtlama ve yumurtadan civciv çıkışında daha sonradan yavruların hızla büyüp gelişmelerine yardımcı olur.
  • Ayrıca vitamin h (biyotin) ihtiva etmesi sebebiyle pençelerindeki kırılmayı, gaga, ayak taban ve parmaklarında oluşan kabuk ve çatlakların oluşumunu, tüy dökülmesini ve renk kaybını önler.
Avisol SE Nasıl Kullanılır?
Muhabbet kuşu, kanarya, papağan gibi kafes kuşlarının 100 cc suluğuna 1cc'den az verilmesi yeterli olacaktır. Kendi sitesinde 20 damla olarak gösterilse de muhabbet kuşları ve kanarya için 5-7 damla yeterli olacaktır. 5-7 damla sonrası suyunuzun renginin hafiften beyazlayacağını göreceksinizdir.(kireçli su gibi)
  • Güvercinlerin her biri için 1 cc (20 damla) hesabıyla sularına ilave edilmelidir. Üreme mevsiminin başlamasından 3-4 hafta önce başlayarak yumurtlama ve kuluçkaya yatıncaya kadar kullanılması, döllenmiş yumurta oranını arttırarak, yumurtalardan yavru çıkışı oranını arttırır. Yumurtlama başladığında kullanılan miktar 2 katına kadar arttırılabilir.
  • Burada dikkat edilmesi gereken nokta suya ilave edilen Avisol SE, diğer vitaminlerde olduğu gibi 24 saatten fazla suluklarında bulunmamalıdır. Gün aşırı su tazelenmelidir.
  • Normal şartlarda 8-10 günde 1, Kuluçka hazırlık süresi boyuncada haftada 1 ya da 2 kez verilebilir.
 
Üst