Ayağının üstüne kusma durumu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Melih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Melih

iyikus.com Üyesi
Aşağıdaki videosundaki hareketini bugünlerde her gün yapıyor(bu video güncel 2 gün önce çektim)

Bu videoyu ise 30 Ocak 2022 de çekmiştim bu videosundaki zamanlarda salıncağa tutunup ayağına kusma hareketi yapmıyordu ama yine de kusmaya çalışıyormuş gibi yapıyordu

Kursak mantarı gibi bir durum söz konusu olabilir mi eğer böyle bir şey varsa hemen tedaviye başlamalıyım mı?

Hareketleri normal aslında dışarı çıktı mı normal davranıyor kafestede ötüyor yarın dışkısını paylaşıcam ondan sonra tedaviye başlasam olur mu çünkü kızgınlığa da girmiş olabilir dedi o gün kuşu aldığımız kişi, bu ilaçları bir şeyi yoksa kullansam zararı olur mu?

Ek olarak: kuş kumunu yeni kullanmaya başladım garden mix grit kum aldım ama hiç dokunmuyor

o büyük dışkı dişi kuşa ait değilse koksidyoz temelli bir tedavi uygulamak gerekebilir.
Sulphamazethine türevi bir ürün alınabilir.
Kuş erkek o dışkıları da 4 gün önce yapmıştı şuan normal gibi dışkısı ama emin değilim hâla kur mu yapıyor? İç parazit mi var? Yoksa kursak mantarı mı oluştu?

Evet şuan ki dışkısı fena değil. Şimdilik gözlem halinde olunuz ve elektrolit + probiyotik kullanınız.
Probiyotik entrobac var ama son kullanma tarihi çok az kalmış oysaki daha 3 ay önce almıştım ama aldığım satıcı 11/22 tarihli göndermiş :d
Elektrolit tam olarak ne işe yarıyor daha önce görmüştümde

Dışkı takibinde bulunun. Bence ne olur ne olma diye her gün bu fotoğraf çekin.
Yarından itibaren 3 gün arka arkaya probiyotik vermeyi düşünüyorum aldığım probiyotikte 11/22 de bitiyor entrobac ve şubatta almıştım biraz erken bitiyor bozulmuş değildir umarım pek anlamıyorum bozulup bozulmadığını da

Kamera ile en fazla bu kadar net çekebiliriyorum alt taban çıktımı dağılıyor çünkü dışkılar

Ekli dosyalar

• 20220515_182616.jpg
    20220515_182616.jpg
    888.9 KB · Görüntüleme: 9
  • 20220515_223702.jpg
    20220515_223702.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 10