ayak ve kanat problemi lütfen yardım

Eyüp Kaplan

Yeni Üye
Selamun aleyküm.. kuşumuz uçamıyor ayaklarında da içe doğru bir eğim var aslında başka bi forumda salmonella dediler 2 kür kullanın dediler fazla bi detay vermediler mesela ilaç isimleri nerden temin edeceiğimiz ve 2 kür kullanımıyla ilgili daha fazla detay lar daha fazla cevap için çağrıda bulundum fakat daha fazla cevp gelmedi bu ilaçları nerden temin edeceğime dair bilgimde yok yardım edersinz cok mutlu olurum video link te dir https://streamable.com/x5ymj

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, kimi zaman az uçuş talimi yapıldığında kuşlar eskisi gibi uçma yetisini kaybediyor. Bir ihtimal bu nedenle azalmış olabilir.
Fakat diğerleri dediği gibi haklılar. Uçuş sorunlarının sebeplerinden bir tanesi salmonella durumudur. Tabi bu şekilde direk salmonelladır demek doğru olmaz. Veteriner kontrolünde teşhis edilebiliyor. Tavsiyem veterinere danışarak ilaç tedavisine başlamanız.

Salmonella için bir çok ilaç var piyasada. Bunlardan bence en kullanışlısı
3170
Cocci Tricho'dur. Bu ürün kullanılabilir ama tek başına kurtarıcı olabilir mi bilemiyorum. Ek ürünler gerekebilir. Bir başka sorunu olabilir kuşunızda. Bu nedenle öncelikle veteriner kontrolü.
Birde bu tarz bir konu açmıştık forumda
Kuşlarda Ayak kanat tutulması (salmonella)

Salmonella harici problemlerden biride kanat altı çıkan ur, yağlanma, tümör gibi şişlikler olabiliyor. Buda uçmasına hafifte olsa engel teşkil edebiliyor.

Oyla 0