Ayırdığım kuşları birleştirdim.

Selim-ozekinci

iyikus.com Üyesi
Merhaba Hayırlı Ramazanlar herkeze;

Bundan sonraki süreçte ne yapmam gerekiyor.Eş olup olmadıklarını nasıl ve ne kadar bir sürede anlarım.

Ekli dosyalar

• IMG_3741.PNG
    IMG_3741.PNG
    1.3 MB · Görüntüleme: 5

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sabit bir yerde durmalı ve rahatsız edilmemeliler. Sadece ihtiyaçlarını karşılamak ve temizlik için rahatsız edilmeliler. Eğer öpüşme, yem kusma, kaşıma gibi göstergeler varsa eş olmuşlardır. Tabi bu süreç azıcık uzun sürebilir. Dişi hazır hissettiğinde çiftleşecektir. Kızgınlaştırmak için mama ve e+s vitamini takviyesi yapılabilir.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
İyiye işaret. Yuvayı inceliyor. İlk evre bu. 2. evre yuvayı kemiriyor, kazıyor. Ardından çiftleşiyorşar. Tabi bu süre kuşların hazır bulunuşluklarına göre değişiyor.

Oyla 0

Selim-ozekinci

iyikus.com Üyesi
İyiye işaret. Yuvayı inceliyor. İlk evre bu. 2. evre yuvayı kemiriyor, kazıyor. Ardından çiftleşiyorşar. Tabi bu süre kuşların hazır bulunuşluklarına göre değişiyor.

Teşekkür ederim bu arada ilginiz için.Aslında tek sıkıntı kuşları şöyle sakin bi yere koyamıyorum salondalar ordada sürkülasyon oluyor sürekli balkona koyacağım en son biraz etraflarını kapatıp en azından sessiz ve sakin ama orda da kargalar vs dadanır diye çekiniyorum.

Oyla 0