AYIRMA YÖNTEMİ HAKKINDA

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ixs54
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ixs54

iyikus.com Üyesi
Merhaba, bir çift muhabbet kuşum var. mama yem vitamin vs bakılarını yapıyorum. Erkek ayak atıyor fakat dişi yanından kovuyor. Geceleri yan yana bazen de yuvalıkta uyuyorlar. Dişi kuşum cere kahverengi. Kaşıma, yem kusma vs herşey tamam. 3 aydır birlikteler bu süre zarfında 2 kere çiftleştiler ama yumurta gelmedi. Ayırma yöntemini nasıl kullanmalıyım? birbirlerini görsünler mi görmesinler mi? teşekkürler.

Bu durum için bana kalırsa en iyi yöntem kıskandırmak başka kuşla. Ancak kuş sayınız iki ise tek çare ayırmak olabilir. Aynı zamanda günlük ışık ihtiyacı arttırılabilir. Birbirlerini görecek şekilde ya da tam tersi de olabilir 1 ay ayrı kalmalılar ve asla bir araya getirilmemeliler. Erkek kuşun kafesinde yuvalık olmalı mutlaka.

Bence Ayırmayın aynı durum benimde başıma geldi defalarca çiftleşen ama yumurta yapmayan çiftimi ayıracaktım fakat ayırmamam gerektiği söylendi bende ayırmadım kendi hallerine bıraktım ve hiç beklemediğim zamanda yumurta yaptılar. Biraz kendi hallerine bırakmak işe yarıyor diye düşünüyorum.

Geri