B vitamini

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Arkadaşlar mevsim geçişi ile beraber genel olarak tüy döküm mevsimine girdik ya da girmek uzereyiz. Şehir ve iklime göre değişse de genel olarak çoğu kişinin kuşu tüye girmiş bulunmakta. Bu dönemde genel olarak banyo yaptırıyoruz yulaf ve yeşillik veriyoruz. Bunlara ek olarak b vitamini veriyoruz. Tüyü daha rahat ve hızlı atlatsinlar diye.B vitamini ayrıca yeni oluşacak tüylerin parlak canlı ve kaliteli olmasınıda sağlıyor. Bu yüzden önemli ve evlerde bulunması gereken bir vitamin. Herkes kullandığı vitamini ve deneyimini paylaşırsa kullanacak ya da markayı merak edenler için yardımcı olmuş oluruz diye düşündüm. Ben hobi ve avisol b markalarını kullandım. İkisinden de memnun kaldım. Avisol çok beğenilen bir ürün değil üretim yapan bir YouTube kanalındaki tavsiye üzerine onuda denedim. Tek çift kuşum var fiyat ve boyut olarak uygun geldi. Bir zararını görmedim.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
İzninle konu başlığını düzenledim.
Benim B vitaminiyle oldukça fazla serüvenim oldu :D
Avi ürünleri, Med tolyamin, Quiko, Beforvel daha hatırlamadığım niceleri :D
Şuan Quiko Bio kullanıyorum. Oldukça memnunum ve tavsiye edebilirim. Akyolkardeşler türkiye distribütörü. Med tolyaminden de oldukça memnundum. Bütçeden kaynaklı ve kuş sayımın azalmasından dolayı yeni bir ürün olarak aldım quikoyu. Beklentimden fazlasını karşıladı.

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Ho
İzninle konu başlığını düzenledim.
Benim B vitaminiyle oldukça fazla serüvenim oldu :D
Avi ürünleri, Med tolyamin, Quiko, Beforvel daha hatırlamadığım niceleri :D
Şuan Quiko Bio kullanıyorum. Oldukça memnunum ve tavsiye edebilirim. Akyolkardeşler türkiye distribütörü. Med tolyaminden de oldukça memnundum. Bütçeden kaynaklı ve kuş sayımın azalmasından dolayı yeni bir ürün olarak aldım quikoyu. Beklentimden fazlasını karşıladı.
Hocam b vitamini kuşlarda stres kaynaklı olumsuzluklara da iyi geliyor diyorlar. Doğruluğundan emin olmadığım için yazmadım. Siz daha iyi bilirsiniz. Doğru mu ve başka faydaları var mı yazamadığım

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
B VİTAMİNİ ( KOMPLEKS 4)

Suda eriyen B VİTAMİNİ bütün hububat çeşitlerinde bulunur bu vitaminler vücutta depolanmadığı için sürekli alınması gerekir B VİTAMİNİ kompleksinde B2 VİTAMİNİ, ROBOFLAVİN, NİKOTİN ASİDİ, PANTOTHEN ASİDİ, ve FOLASİD bulunur. B6 VİTAMİNİ (PYRİDOXİN) ve B12 VİTAMİNİ (cyanocobalamin) bulunur B VİTAMİNİ eksikliği vücutta bir çok olumsuz durumların oluşmasına ve kuşun genel durumunun bozulmasına neden olur.

B1 VİTAMİNİ

Bu vitamin tüm tohumlu bitkilerde bulunur uzun zaman depo edilmesi sıcaklık ve nem B1 VİTAMİNİNİ tahrip eder B1 VİTAMİNİ sindirim sistemi için çok gereklidir.

B1 VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ

1.İştahsızlık sindirim bozukluğu ve zayıflama
2.Sinir sistemi bozuklukları uçamama başın arkaya dönmesi kramplar
3.Adale zayıflığı

B2 VİTAMİNİ (RİBOFLAVİN)

Bitkisel ve hayvansal gıdalarda bulunur yavrular için gereklidir

B2 VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ

1.Büyüme ve gelişme bozukluğu tüy çıkarma bozukluğu
2.Yavrularda parmakların bükülmesi
3.Üreme bozukluğu

B6 VİTAMİNİ

Yeşil bitkilerde çimlendirilmiş bitkilerde bolca bulunur kuluçka dönemi fazlaca ihtiyaç duyulur

[B6 EKSİKLİĞİ VE BELİRTİLERİ

1.İştahsızlık büyüme ve gelişme bozukluğu
2.Kansızlık (anemi)
3.Deri iltahabı
4.Adale ve ciğer bozukluğu kramplar
5.Üreme bozukluğu

B 12 (CYLANOCOBALAMİN)

Bu vitamin yalnız hayvansal gıdalarda bulunur kuşların bağırsak bakteri aracılığı ile bağırsakta da oluşabilmektedir ancak bu vitamin kuşun dışkısı ile büyük ölçüde dışarı atılır onun için bir çok kuş özellikle muhabbet kuşları dışkılarını gagalarlar ve kaybedilen vitamini tekrar almaya çalışırlar bu vitamin özellikle kan yapımı için gereklidir.

B 12 EKSİKLİĞİ VE BELİRTİLERİ

1.Büyüme ve gelişim bozukluğu
2.Kansızlık (anemi)
3.Tüy çıkarma ve tüy değiştirme bozukluğu
4.Deri iltihapları
5.Üreme azalması
6.Dışkı yenilmesinin artması

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
B VİTAMİNİ ( KOMPLEKS 4)

Suda eriyen B VİTAMİNİ bütün hububat çeşitlerinde bulunur bu vitaminler vücutta depolanmadığı için sürekli alınması gerekir B VİTAMİNİ kompleksinde B2 VİTAMİNİ, ROBOFLAVİN, NİKOTİN ASİDİ, PANTOTHEN ASİDİ, ve FOLASİD bulunur. B6 VİTAMİNİ (PYRİDOXİN) ve B12 VİTAMİNİ (cyanocobalamin) bulunur B VİTAMİNİ eksikliği vücutta bir çok olumsuz durumların oluşmasına ve kuşun genel durumunun bozulmasına neden olur.

B1 VİTAMİNİ

Bu vitamin tüm tohumlu bitkilerde bulunur uzun zaman depo edilmesi sıcaklık ve nem B1 VİTAMİNİNİ tahrip eder B1 VİTAMİNİ sindirim sistemi için çok gereklidir.

B1 VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ

1.İştahsızlık sindirim bozukluğu ve zayıflama
2.Sinir sistemi bozuklukları uçamama başın arkaya dönmesi kramplar
3.Adale zayıflığı

B2 VİTAMİNİ (RİBOFLAVİN)

Bitkisel ve hayvansal gıdalarda bulunur yavrular için gereklidir

B2 VİTAMİNİ EKSİKLİĞİ

1.Büyüme ve gelişme bozukluğu tüy çıkarma bozukluğu
2.Yavrularda parmakların bükülmesi
3.Üreme bozukluğu

B6 VİTAMİNİ

Yeşil bitkilerde çimlendirilmiş bitkilerde bolca bulunur kuluçka dönemi fazlaca ihtiyaç duyulur

[B6 EKSİKLİĞİ VE BELİRTİLERİ

1.İştahsızlık büyüme ve gelişme bozukluğu
2.Kansızlık (anemi)
3.Deri iltahabı
4.Adale ve ciğer bozukluğu kramplar
5.Üreme bozukluğu

B 12 (CYLANOCOBALAMİN)

Bu vitamin yalnız hayvansal gıdalarda bulunur kuşların bağırsak bakteri aracılığı ile bağırsakta da oluşabilmektedir ancak bu vitamin kuşun dışkısı ile büyük ölçüde dışarı atılır onun için bir çok kuş özellikle muhabbet kuşları dışkılarını gagalarlar ve kaybedilen vitamini tekrar almaya çalışırlar bu vitamin özellikle kan yapımı için gereklidir.

B 12 EKSİKLİĞİ VE BELİRTİLERİ

1.Büyüme ve gelişim bozukluğu
2.Kansızlık (anemi)
3.Tüy çıkarma ve tüy değiştirme bozukluğu
4.Deri iltihapları
5.Üreme azalması
6.Dışkı yenilmesinin artması

Bu yazınız gözümden kaçmış hocam gayet eksiksiz ve mükemmel olmuş elinize sağlık

Recai

Forum Sakini
Ben berovit, beforvel ve de hobi aminovit b kullandım. En iyisi beforvel bence. Hala kullanıyorum, memnunum. Konuya ek olarak b vitamini eksikliğinden dolayı ayaklarda güçsüzlük, denge bozukluğu görülebiliyor. Sinir sistemine de İyi geliyor b vitamini.

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
B
Ben berovit, beforvel ve de hobi aminovit b kullandım. En iyisi beforvel bence. Hala kullanıyorum, memnunum. Konuya ek olarak b vitamini eksikliğinden dolayı ayaklarda güçsüzlük, denge bozukluğu görülebiliyor. Sinir sistemine de İyi geliyor b vitamini.
B vitaminini ne sıklıkla kullanıyorsunuz. Tüy dönemi dışında haftada bir 2 haftada bir kullanılmalı gibi bir tavsiyeniz var mı

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Eğer yoğun tüyde ise ben 2 günde 1 kullanıyorum. Bu süreci hızlı atlatmasına olanak sağlıyor iyi ürünler. Örneğin beforvelde biotin içeriği yok. Bu nedenle kullanımı bıraktım. Diğer değerleri iyi ama

Liebe55

Veteran
Beforvel kullanıyorum şuan 2 haftada bir kez
Tüydeyken haftada 2 kez veriyorum b içerikli mama da verince zaten daha fazlasına ihtiyaç kalmıyor bu yıl Doganay hocamın kullandığı ürünlere geçiş yapcam elimdekilerin skt yaklaşınca