Bado Special Muhabbet Kuşu Yemi İncelemesi

YunusZ

Yasaklanmış Kişilik
Herkese merhabalar bugün marketlerde bulunan ve forumda birkaç kişinin merak ettiği yem olan Bado Special Muhabbet Kuşu Yemi 400 Gr inceleyeceğim.

Öncelikle ürünün 2 çeşiti var. Birisi siyah paket vitaminli yazan yani boyali ekmekli olan. Bir diğeri ise benim aldığım ekmeksiz olan versiyon.

Ürün fiyatı: 8 TL

20201115_180814.jpg20201115_180822.jpg

Gelelim en önemli yere içeriğine; Pakette nijer var yazıyor ama ben hiç göremedim. Ayrıca yemde Aspur oranı hiç yok.

20201115_180946.jpg

Oranlar şu şekilde;
%30 Beyaz Darı
%20 Soyulmuş Darı
%20 Sarı Darı
%15 Kızıl Darı
%10 Siyah Darı
%5 Kenevir

Avantajları: Yem gayet taze.
Fiyatı ortalama düzeyde. (8 TL)
Her markette neredeyse bulunabilir.
Special olan versiyonda boyalı ekmek yok.
Kilitlenebilir pakete sahip.

Dezavantajları: Yemde aspur yok.

Özet olarak bir daha alır mıyım. Hayır. Ancak içerisinde Aspur olsaydı kesinlikle alınabilir bir yem bence.

Başka incelememi istediğiniz yemler var ise yazabilirsiniz.

Son düzenleme:

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Tohumları taze gözüküyor ama karışım oranları iyi değil, yetersiz bir içeriği var. Tohum çeşidi olarak zengin bir yem değil. Kullanılabilir tabi ki, kuşun sağlığını olumsuz etkileyecek bir yem değil. Hele market yemlerine göre çok kaliteli bir yem. Enjoy gibi böceklenmiş, kurtlanmış yemlerden çok daha iyi gözüküyor. Ama daha kaliteli yemler varken bu yem tercih edilmez. Yokluk durumunda kullanılabilir bir yem olur ancak. Teşekkür ederiz.

YunusZ

Yasaklanmış Kişilik
Tohumları taze gözüküyor ama karışım oranları iyi değil, yetersiz bir içeriği var. Tohum çeşidi olarak zengin bir yem değil. Kullanılabilir tabi ki, kuşun sağlığını olumsuz etkileyecek bir yem değil. Hele market yemlerine göre çok kaliteli bir yem. Enjoy gibi böceklenmiş, kurtlanmış yemlerden çok daha iyi gözüküyor. Ama daha kaliteli yemler varken bu yem tercih edilmez. Yokluk durumunda kullanılabilir bir yem olur ancak. Teşekkür ederiz.
Evet karışım dengesiz ve aspur olmaması kötü. Yakınlarda Petshop yoksa marketlerden alınabilir bir yem bencede. Keşke marketlerdede Garden- Mix, Versele-Laga tarzı yemler olsa.

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Evet karışım dengesiz ve aspur olmaması kötü. Yakınlarda Petshop yoksa marketlerden alınabilir bir yem bencede. Keşke marketlerdede Garden- Mix, Versele-Laga tarzı yemler olsa.
Evet, marketlerde de kaliteli yemler satılsa güzel olabilir. Ben bugüne kadar hiç yem sıkıntısı çekmedim. Petshop da kullanmıyorum. Petshoplara güven olmaz, pek sevmiyorum ben petshopları. Alışveriş yapacağım zaman Juen Pet’den ya da Akyol’dan toplu şekilde alıyorum. 3 kilo yem falan alıyorum bayağı gidiyor. Kendi karışımımı yapıyorum zaten. Dediğin gibi yoklukta kullanılabilecek güzel bir yem.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Paket biraz kafamı karıştırdı. Neye göre o değerleri verdi acaba?
Tanıtım için teşekkürler

YunusZ

Yasaklanmış Kişilik
Evet, marketlerde de kaliteli yemler satılsa güzel olabilir. Ben bugüne kadar hiç yem sıkıntısı çekmedim. Petshop da kullanmıyorum. Petshoplara güven olmaz, pek sevmiyorum ben petshopları. Alışveriş yapacağım zaman Juen Pet’den ya da Akyol’dan toplu şekilde alıyorum. 3 kilo yem falan alıyorum bayağı gidiyor. Kendi karışımımı yapıyorum zaten. Dediğin gibi yoklukta kullanılabilecek güzel bir yem.
Bende son olarak Garden ve Versele Laga kullandıktan sonra kendi karışımım ile devam edeceğim. Hem bayağı çok ve ucuz oluyor. Ayrıca kalitelide oluyor.

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Krem darı ne ya :) Benim gördüğüm sarı darı, ak darı, kızıl darı, siyah darı, soyulmuş darı (normal darının kabuksuzu). He birde bir kaç tane taş parçası var :D

Ve yemde bayat görünüyor... Kullanılmaz bu yem...

YunusZ

Yasaklanmış Kişilik
Krem darı ne ya :) Benim gördüğüm sarı darı, ak darı, kızıl darı, siyah darı, soyulmuş darı (normal darının kabuksuzu). He birde bir kaç tane taş parçası var :D

Ve yemde bayat görünüyor... Kullanılmaz bu yem...
Ürün arkasında krem darı olarak gözüküyor. Büyük ihtimal sarı darıya krem darı diyorlar. Yem bayat değil emin olabilirsiniz ama evet kullanılmaz bu yem. Sadece market yemleri arasında iyi denilebilir.