Bayram müjdesi olsun ♥️😍

Kullanıcı Değerlendirmesi
4.00 Oylama

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Gün geçmiyor ki kuşlar ile ilgili gelişmeler olmuyor 😃 sürekli bir heyecan ve onlar için düşünce halindeyken yine bir köklü fikir değişikliği ile karşınızdayız 😂
Kuşlarımi verecektim ama petsop ve bir üretici ile konuştum ikisinin çok farklı fiyat vermeleri ve farklı fikirde olmaları benim kendi başıma karar vermem gerektiğini gösterdi ve yine duygularım ile hareket ettim
Yuvalıkta henüz Yavru varken yumurta gelmişti ve ben almıştım yumurtlari
Fikir değişikliğinden sonra yumurtaları altına sürmeye karar verdim son bir şans verdim diyelim ☺️ bu son artık onları yormak gerçekten istemiyorum
Onların yavrularından bir tanesini üretmek için ayırdım
Artık yavruları ile Yeni eşleme ve sürpriz heyecanı yaşayacağım
Son kez verdiğim şans ile yine altı yumurta geldi ve yavruların çıkmasına az kaldı
Kuşlarım son iki kulukcasinda malesef ilgili değildim biri büyük depreme diğeri ise ramazan ayına denk geldi eğer kuşlarıma birşey olursa vicdan azabı çekerim 😓
Yavrular sagsaglim çıksın yeni bir kafes Alicam 45 lik onları orada dinlemeye alicam artık emeklilik vaktinin geldiğini düşünüyorum 😁

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Hocam tıpkı benim gibisiniz. Yorulan ama vazgeçemeyen. Umarım yeni kuluckaniz sorunsuz geçer ve istediğiniz gibi süreci yonetirsiniz. Gün gün yavru fotoğrafı çekip konu yaparsaniz sevinirim. Epeydir yapan yok 🥰

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Hocam tıpkı benim gibisiniz. Yorulan ama vazgeçemeyen. Umarım yeni kuluckaniz sorunsuz geçer ve istediğiniz gibi süreci yonetirsiniz. Gün gün yavru fotoğrafı çekip konu yaparsaniz sevinirim. Epeydir yapan yok 🥰
Uzun zamandır aklımda olan birşey aslında bu kulukcada mutlaka yapmak istiyorum 😍 benim için de güzel bir anı olur
Çok teşekkür ederim 🙏 Doğanay hocam ben artık kuşlarsiz bir hayat düşünemiyorum 😃

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
5 tane yavrumuz çıktı kaldı bir tane yumurta 😍IMG-20230429-WA0008.jpg
Bu arada siz söyleyince gözlere de dikkat etmeye başladım en küçük yavrunun gözleri farklı IMG-20230429-WA0004.jpg

Buda en büyük yavru Mesela birbirinden farklı

Bu arada yumurtaları alıp sonradan altına sürmek çok daha iyi oluyor şuan en büyük kuşla en küçük arasında 4 gün var

Ekli dosyalar

• IMG-20230429-WA0001.jpg
    IMG-20230429-WA0001.jpg
    44.2 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Güzün aydın hocam. Maşallah hepsine.
Eğer imkan varsa bende altında alma taraftarıyım. Bu sayede eş zamanlı büyüyorlar ve ölüm oranı bir tık daha az oluyor. Bunu deneyimlemiş olmanıza da ayrı bir sevindim.

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Güzün aydın hocam. Maşallah hepsine.
Eğer imkan varsa bende altında alma taraftarıyım. Bu sayede eş zamanlı büyüyorlar ve ölüm oranı bir tık daha az oluyor. Bunu deneyimlemiş olmanıza da ayrı bir sevindim.
Teşekkür ederim 🙏 peki gözler için ne söylersiniz 🙂

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Gözler yanıltabiliyor ama bazı mutasyonları anlamak kolay. Örneğin tarçın, kırmızı gözlüler, gri kanatlılar, çekinik parçalılar gibi. Erik rengi gözlü muhtemelen o bebek ve parçalı olacak. Umarım yanıltmaz çünkü kimi zaman bazı mutasyonlarda tutmuyor. Sadece kırmızı göz ve tarçınlar için daha net bir yorum yapmak mümkün :)

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Gözler yanıltabiliyor ama bazı mutasyonları anlamak kolay. Örneğin tarçın, kırmızı gözlüler, gri kanatlılar, çekinik parçalılar gibi. Erik rengi gözlü muhtemelen o bebek ve parçalı olacak. Umarım yanıltmaz çünkü kimi zaman bazı mutasyonlarda tutmuyor. Sadece kırmızı göz ve tarçınlar için daha net bir yorum yapmak mümkün :)
Faklı kuş eslemeleri yaparsam zamanla daha iyi anlarım deneyimleyerek şuan mavi yavru kuşa güzel bir yavru dişi arıyorum 🙂 spangle , veya çift faktör ( Beyaz ) , tarçın kanat bulursam hiç kaçırmam sürekli ürün aldığımız bir petsop var gidip yerinde bakmak istiyorum umarım bulabilirim
45 lik üretim için yeterlidir değil mi

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Faklı kuş eslemeleri yaparsam zamanla daha iyi anlarım deneyimleyerek şuan mavi yavru kuşa güzel bir yavru dişi arıyorum 🙂 spangle , veya çift faktör ( Beyaz ) , tarçın kanat bulursam hiç kaçırmam sürekli ürün aldığımız bir petsop var gidip yerinde bakmak istiyorum umarım bulabilirim
45 lik üretim için yeterlidir değil mi
Dün kuş haline yolum düştü. Ankara da olsaydınız inanılmaz hoş kuşlar gelmiş. Rahat 500 civarı vardır