Beforvel B Vitamini Kullanımı

Taha Aktaş

Yönetici
Moderatör
Birkaç üretici ile konuştuğumda beforvel in tüy dönemi için etkili olacağını söylemişti.Bende denemek istedim ve aldım.Ancak daha çok büyük hayvanlar için kullanıldığından küçük kanatlılar için kullanım miktarı yazmıyor.Nasıl kullanılacağı hakkında yardımcı olabilir misiniz?
İçeriğini ve üzerinde yazan dozajları yazayım.
BİLEŞİMİ
1 ml’de 5 mg Vitamin B1, 2 mg Vitamin B2, 2 mg Vitamin B6, 4 μg Vitamin B12, 20 mg Niasin, 10 mg D-pantenol içerir.
Hayvan TürüDoz
Sığır-At15-30 ml
Dana-Düve10-15 ml
Buzağı-Tay5-10 ml
Koyun-Keçi5-10 ml
Köpek1-5 ml
Kedi1 ml

Birde sizce yeterli mi?

Daha önce kullanmadığım bir ürün. Lakin tüy dönemi için, içerik olarak düşük olmasının yanı sıra önemli elementleri de bünyesinde barındırmıyor.

Kullanan arkadaşlar vardı tabi, deneyimlerini paylaşacaklardır...

Oyla 0
Birkaç üretici ile konuştuğumda beforvel in tüy dönemi için etkili olacağını söylemişti.Bende denemek istedim ve aldım.Ancak daha çok büyük hayvanlar için kullanıldığından küçük kanatlılar için kullanım miktarı yazmıyor.Nasıl kullanılacağı hakkında yardımcı olabilir misiniz?
İçeriğini ve üzerinde yazan dozajları yazayım.
BİLEŞİMİ
1 ml’de 5 mg Vitamin B1, 2 mg Vitamin B2, 2 mg Vitamin B6, 4 μg Vitamin B12, 20 mg Niasin, 10 mg D-pantenol içerir.
Hayvan TürüDoz
Sığır-At15-30 ml
Dana-Düve10-15 ml
Buzağı-Tay5-10 ml
Koyun-Keçi5-10 ml
Köpek1-5 ml
Kedi1 ml

Birde sizce yeterli mi?
Beforvel enjeksiyonluk B kompkeks vitaminidir. Uygulaması şırıngayla deri altına enjekte etmekle yapılır. Hızlı çözüm için enjeksiyon, yavaş çözüm için suluğuna 100santimetteküplük suluğa 0,5 ila 1 santimetre küp karıştırarak kullanabilirsin.

Oyla 0
Daha önce Beforvel ve benzer ürünler kullandım. 100 ml suluğa 5-6 damla şeklinde, bazen de mamadan uyguluyordum. Evcillerin ağırlığına göre oran belirlendiğinden üstteki tablo maalesef bir ipucu sağlamıyor. Bu nedenle diğer ürünlerin kullanımına yakın kullanılmalıdır ki B vitaminlerini severek tüketmiyorlar. Bu nedenle en fazla 5-6 damla ya da 2 litreye 1-2 ml arası olmalı.

Beforvel iyi bir kompleks ancak B7 (biotin) içermediğinden, tüy döneminde ek besinlerle takviyeler gerektirir.

Oyla 0
Daha önce Beforvel ve benzer ürünler kullandım. 100 ml suluğa 5-6 damla şeklinde, bazen de mamadan uyguluyordum. Evcillerin ağırlığına göre oran belirlendiğinden üstteki tablo maalesef bir ipucu sağlamıyor. Bu nedenle diğer ürünlerin kullanımına yakın kullanılmalıdır ki B vitaminlerini severek tüketmiyorlar. Bu nedenle en fazla 5-6 damla ya da 2 litreye 1-2 ml arası olmalı.

Beforvel iyi bir kompleks ancak B7 (biotin) içermediğinden, tüy döneminde ek besinlerle takviyeler gerektirir.
Burada ek takviye olarak neyden bahsettiğinizi öğrenebilir miyim?

Oyla 0
Örneğin yumurta maması, biotin içeren aminoasit katkılar

Oyla 0