Beklenmedik.Süpriz yumurta👏🎉🎉

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Enes153
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Güncelleme yapmak istedim.Sanırım tam zamanlı yumurtaya yatmaya şimdi başladılar.Zate ürktükleri için yumurta tekrar geldi mi bakamadım.Ama sabahtan beri yuvalığı hiç boş göremedim.Dişi ve erkek değişimli olarak sürekli yatıyorlar sanırım bir kırığımız olsa da bu kuluçkayı yavru ile kapatacağız umarım.Çok anaç kuşlar.Yuvalığı terk etmek istemiyorlar.O nedenle işim daha kolay.Fakat birşey daha sormak istiyorum.Yumurta kabuğu çok ince sanki.yumurtaları kontrol ederken baktım diğer kuluçkanın yumurtalarından baya bi ince neden olur.
gözün aydın Enes insallah sorunsuz gelir yavrular 🙏🤗

Yumurta geldikten 10 sonra ya Kadar en kırılgan surectedir
Ve ince olması bu sebepten olabilir
kuşunuz kalamar kemiği tüketiyor mu?
Yumurta maması tüketiyorlar mi?
Hocam tüketiyorlar fakat kalamarı biraz kesmiştim.Çok tüketiyorlar özellikle erkek.Zararı olabilir diye düşündüm.Tekrar takmıştım ama kalsiyum olarak yetersiz olduklarını düşünmüyorum.

Hocam tüketiyorlar fakat kalamarı biraz kesmiştim.Çok tüketiyorlar özellikle erkek.Zararı olabilir diye düşündüm.Tekrar takmıştım ama kalsiyum olarak yetersiz olduklarını düşünmüyorum.
Kuluçka sürecinde erkeğin de kalamari tüketiyor olması iyi yumurta kırma sorunun ile karşı karşıya kalmamak için .
Yunrutar maması vitamin takviyesi iyi gelebilir

İlk akla gelen kalsiyum eksikliği ve onun işlenmesinde etkili olan diğer katkılar. Ancak diğer sebeplerden biride üreme kanalı problemleriyle ilişkili. Genelde kuşu dinlendirmek yeterli gelse de her kuluçkada denk gelebilir bu durum.