Beklenmedik.Süpriz yumurta👏🎉🎉

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Enes153
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
insallah sagsalim cikarlar 🙏🙏 bizim yuvada 3 yumurta vardı ama 2 si cikti 3. yumurta duruyor hala içerde tembellik mi yapıyor yoksa olmadimi bilemedim bizimde ilk kuluckamiz 🤗
İlk kuluçka da bizim de 4 yumurta oldu.2 si çıktı.5 gün beklemiştim çıkması için.Sonra içine bakıp açtım yumurtayı.

İlk kuluçka da bizim de 4 yumurta oldu.2 si çıktı.5 gün beklemiştim çıkması için.Sonra içine bakıp açtım yumurtayı.
5 yumurta yaptı birini yere yapti 2. sini atti yuvadan o yüzden duran yumurta ile ilk yumurta arasinda ne kadar zaman var kestiremedigim icin hala umudum var 1. yavru 15 günlük oldu 😍 2 . yavru 10 oldu o yüzden beklemedeyim olmadi bende yuvayi alinca bakacağım yumurtaya insallah sağlıklı olsun yavrularimiz 🙏🙏

5 yumurta yaptı birini yere yapti 2. sini atti yuvadan o yüzden duran yumurta ile ilk yumurta arasinda ne kadar zaman var kestiremedigim icin hala umudum var 1. yavru 15 günlük oldu 😍 2 . yavru 10 oldu o yüzden beklemedeyim olmadi bende yuvayi alinca bakacağım yumurtaya insallah sağlıklı olsun yavrularimiz 🙏🙏
Amin.İnşallah

Merhaba arkadaşlar bu gün akşama doğru 3.yumurta geldi.Fakat kuşları öncekinden daha fazla dışarıda görüyorum.Neden acaba yumurtlar ne kadar da bozulur yaz aylarında?

Kuşlar genelde 3 yumurta dan SONRA yatarlar sorun olacağını sanmıyorum
Yok bunlar başta yattı.O yumurtanın gelişimi başlamadan önce oluyor.Yumurta bir süre yatıldığında canlanıyor.Embiryo canlandıktan sonra yatmazlar ise ölüyor yumurta.Ben böyle biliyorum yanlış ise düzeltin.ama bunlar baştan beri yattı son bir gündür özellikle dişi sık sık dışarıda neredeyse sürekli erkek yatıyor o da sürekli çıkıyor bazen aralıksız uzun süre girmiyor neden acaba hava sıcak o nedenle mi rahat davranıyorlar.

Yok bunlar başta yattı.O yumurtanın gelişimi başlamadan önce oluyor.Yumurta bir süre yatıldığında canlanıyor.Embiryo canlandıktan sonra yatmazlar ise ölüyor yumurta.Ben böyle biliyorum yanlış ise düzeltin.ama bunlar baştan beri yattı son bir gündür özellikle dişi sık sık dışarıda neredeyse sürekli erkek yatıyor o da sürekli çıkıyor bazen aralıksız uzun süre girmiyor neden acaba hava sıcak o nedenle mi rahat davranıyorlar.
Bana sorarsanız sorun yok ara ara dinlenmek isteyecekler yumurtalar sogumadikca bozulma olmaz

Aslında ilk yumurtadan iyi yatıp sonra bıraktıysa sorun. Dolu/boş yumurta anlıyorlar deseler de ben pek kestirebildiklerini düşünmüyorum açıkçası. 3/4. yumurtayı bekleyip tam yatışa geçebilir belki de. Bekleyip göreceğiz

Aslında ilk yumurtadan iyi yatıp sonra bıraktıysa sorun. Dolu/boş yumurta anlıyorlar deseler de ben pek kestirebildiklerini düşünmüyorum açıkçası. 3/4. yumurtayı bekleyip tam yatışa geçebilir belki de. Bekleyip göreceğiz
Merhaba arkadaşlar üzücü bir haber vereceğim.Yumurtaları artık mecburen kontrol ettim.Bozulmuş olma riskine karşı kontrolde bir yumurtanın kırılmış olduğunu gördüm.Sıvı akmış ucundan kurtarılacak gibi değildi açıkcası aldım.Anne baba ürktü galiba yumurtaların çok üstünde düşmüyorlar.Özelliklr geceleri baya bi dışırda duruyorlar.Ama yine de 2 yumurta ile sürece devam edeceğim.Umarım 2 yumurta sağlam çıkar damarlanma pek göremedim ikisinde de ama bakalım.Boş olabilir ikisi de ondan böyle yapıyor olabilirker.Bu süreç ilerisinde bir korkuya yol açar mı?Etkiler mi bir daha ki yavru yapmayı.

Biri dolu diğeri de dolar bence gece ışığı kapatın yuvalıkta iken çıkmasın anaçlar

Biri dolu diğeri de dolar bence gece ışığı kapatın yuvalıkta iken çıkmasın anaçlar
Bozuk değiler değil mi onu neye göre anlıyoruz.Fakat yatmıyorlar bazen uzun süre mesela bu gün yaklaşık 30dk 45dk ikisi de dışarıdaydı.Biraz da benim yumrta kontrolümden tedirgin oldular.Fakat iyi ki yapmışım kırık yumurta diğerlerine zarar vermeden almışım.

Henüz kanlanma görünmüyor. Umarım dolarlar ve bebişleri olur. İlerleyen kuluçkaları olumsuz etkilenmez pek.

Bozuk değiler değil mi onu neye göre anlıyoruz.Fakat yatmıyorlar bazen uzun süre mesela bu gün yaklaşık 30dk 45dk ikisi de dışarıdaydı.Biraz da benim yumrta kontrolümden tedirgin oldular.Fakat iyi ki yapmışım kırık yumurta diğerlerine zarar vermeden almışım.
Size BENİM boş yumurta yi ve dolu yumurta yi aticam bulursam

Sizin kuşunuz 3 Yumurtayi ne zaman yaptı
Screenshot_2022-08-27-01-36-50-777_com.android.chrome.jpg bu 2 günlük boş yumurtaScreenshot_2022-08-27-01-33-22-365_com.whatsapp.jpg
Screenshot_2022-08-27-01-33-22-365_com.whatsapp.jpgbuda yattıktan 3 gün sonra ki yumurta

Screenshot_2022-08-27-01-36-59-577_com.android.chrome.jpgbu yeni yapılmış yumurta

Güncelleme yapmak istedim.Sanırım tam zamanlı yumurtaya yatmaya şimdi başladılar.Zate ürktükleri için yumurta tekrar geldi mi bakamadım.Ama sabahtan beri yuvalığı hiç boş göremedim.Dişi ve erkek değişimli olarak sürekli yatıyorlar sanırım bir kırığımız olsa da bu kuluçkayı yavru ile kapatacağız umarım.Çok anaç kuşlar.Yuvalığı terk etmek istemiyorlar.O nedenle işim daha kolay.Fakat birşey daha sormak istiyorum.Yumurta kabuğu çok ince sanki.yumurtaları kontrol ederken baktım diğer kuluçkanın yumurtalarından baya bi ince neden olur.

Güncelleme yapmak istedim.Sanırım tam zamanlı yumurtaya yatmaya şimdi başladılar.Zate ürktükleri için yumurta tekrar geldi mi bakamadım.Ama sabahtan beri yuvalığı hiç boş göremedim.Dişi ve erkek değişimli olarak sürekli yatıyorlar sanırım bir kırığımız olsa da bu kuluçkayı yavru ile kapatacağız umarım.Çok anaç kuşlar.Yuvalığı terk etmek istemiyorlar.O nedenle işim daha kolay.Fakat birşey daha sormak istiyorum.Yumurta kabuğu çok ince sanki.yumurtaları kontrol ederken baktım diğer kuluçkanın yumurtalarından baya bi ince neden olur.
Yumurta geldikten 10 sonra ya Kadar en kırılgan surectedir
Ve ince olması bu sebepten olabilir
kuşunuz kalamar kemiği tüketiyor mu?
Yumurta maması tüketiyorlar mi?

Kabuk inceliği genelde kalsiyum yetersizliğinden olabilir