Ben Kimim?

Behlül'ün Annesi

iyikus.com Üyesi
Merhabalar,

Aranıza yeni katılmış bulunuyorum. Adım Aysu. Ankara'dayız. Metin yazarıyım. 32 yaşındayım.

Ailem küçüklüğümden beri kuş, kedi ve köpek olmak üzere sürekli hayvan beslediği için evde bir hayvan olmasına alışkınımdır. O yüzden de hayatıma o veya bu şekilde bir evcil hayvan dahil ederim, hep bir bahanem olur :)

Bu defa da, öylesine girdiğim bir petshopta bu güzel kuşu gördüm ve onu evimizin ferdi olarak görmek istedim. Çünkü çok sıcak kanlıydı ve parmağımı kafese yaklaştırdığımda uzanıp gagaladı. Bu da benim bahanem oldu :ROFLMAO:Önce eşimi ikna etmem gerekti tabii; çünkü bir hayvan sahiplendiğimde nasıl titizlendiğimi ve bir şey olduğunda çok üzüldüğümü biliyor. Bir hafta sonra tekrar aynı petshopa gittiğimde bu mubiş oradaydı. Ben de bu bir işaret olmalı diyerek hemen aldım eve getirdim. Bu olay Şubat ayının sonlarına doğru oldu. 24 Şubat'tı sanırım. O zamandan beri de bizimle birlikte...

Orada öncesinde küçük bir kafes almak zorunda kaldım, ama sonrasında adına Behlül dediğimiz bu küçük paşayı köşküne taşıdık...

Bu ilk eve geldiği gün: WhatsApp Image 2023-04-05 at 17.37.21.jpeg

Bu da şimdiki hali. Bugün tarttım hassas tartıda 40 gram geldi. WhatsApp Image 2023-04-05 at 19.24.01 (1).jpegWhatsApp Image 2023-04-05 at 19.24.01.jpeg

Bu da bileziği. Yaşını 3 ile 5 aylık olarak tahmin ediyorum. Bileziği koyu pembe. Bilezikte de bu kodlar var. Diğer tarafında petshop ismi ve tel no yazıyor.
İnternetten biraz bakındım ama tam bilgi bulamadım.
WhatsApp Image 2023-04-05 at 19.27.36.jpeg

Bu da kolay kolay terk etmediği yuvası. Arada bir çıkar beni diyor ama genelde kapağı hep açık, o yüzden "çıkar beni" diye pek çıldırmıyor.

WhatsApp Image 2023-04-05 at 19.22.39.jpeg

Umarım sağlıklı ve mutlu bir ömür yaşar...

Son düzenleme:
Merhabalar,

Aranıza yeni katılmış bulunuyorum. Adım Aysu. Ankara'dayız. Metin yazarıyım. 32 yaşındayım.

Ailem küçüklüğümden beri kuş, kedi ve köpek olmak üzere sürekli hayvan beslediği için evde bir hayvan olmasına alışkınımdır. O yüzden de hayatıma o veya bu şekilde bir evcil hayvan dahil ederim, hep bir bahanem olur :)

Bu defa da, öylesine girdiğim bir petshopta bu güzel kuşu gördüm ve onu evimizin ferdi olarak görmek istedim. Çünkü çok sıcak kanlıydı ve parmağımı kafese yaklaştırdığımda uzanıp gagaladı. Bu da benim bahanem oldu :ROFLMAO:Önce eşimi ikna etmem gerekti tabii; çünkü bir hayvan sahiplendiğimde nasıl titizlendiğimi ve bir şey olduğunda çok üzüldüğümü biliyor. Bir hafta sonra tekrar aynı petshopa gittiğimde bu mubiş oradaydı. Ben de bu bir işaret olmalı diyerek hemen aldım eve getirdim. Bu olay Şubat ayının sonlarına doğru oldu. 24 Şubat'tı sanırım. O zamandan beri de bizimle birlikte...

Orada öncesinde küçük bir kafes almak zorunda kaldım, ama sonrasında adına Behlül dediğimiz bu küçük paşayı köşküne taşıdık...

Bu ilk eve geldiği gün: Ekli dosyayı görüntüle 28543

Bu da şimdiki hali. Bugün tarttım hassas tartıda 40 gram geldi. Ekli dosyayı görüntüle 28544Ekli dosyayı görüntüle 28545

Bu da bileziği. Yaşını 3 ile 5 aylık olarak tahmin ediyorum. Bileziği koyu pembe. Bilezikte de bu kodlar var. Diğer tarafında petshop ismi ve tel no yazıyor.
İnternetten biraz bakındım ama tam bilgi bulamadım.
Ekli dosyayı görüntüle 28546

Bu da kolay kolay terk etmediği yuvası. Arada bir çıkar beni diyor ama genelde kapağı hep açık, o yüzden "çıkar beni" diye pek çıldırmıyor.Ekli dosyayı görüntüle 28547

Umarım sağlıklı ve mutlu bir ömür yaşar...
Aramıza hoşgeldiniz 🙂 maşallah cok tatlı Behlül 6 aydan büyük bence plastik tunegi kaldırmanızi öneririm mantar vs. olabilir 🙂

Aramıza hoşgeldiniz 🙂 maşallah cok tatlı Behlül 6 aydan büyük bence plastik tunegi kaldırmanızi öneririm mantar vs. olabilir 🙂
Teşekkür ederim :) Plastik tünek yok aslında. Yandaki mavi tünek gıda boyalı ahşap tünek. En yukarıda durduğu da makrome ipi ile sarılmış bir tünek. Üstünde stres atmayı çok seviyor gagalayıp çekiştirerek :)

Aramıza hoş geldiniz. Maşallah çok sevimli bir spangle erkek bebek. 3 ayına henüz yeni yeni giriyor gibi. Bileziği isme özel muhtemelen çünkü 2023 bilezikleri mavi renk olması gerekirdi.

Aramıza hoş geldiniz. Maşallah çok sevimli bir spangle erkek bebek. 3 ayına henüz yeni yeni giriyor gibi. Bileziği isme özel muhtemelen çünkü 2023 bilezikleri mavi renk olması gerekirdi.
Çok teşekkür ederim. Evet muhtemelen 3 aylık civarı. Gözlerinde gri halka var ama bazen kuşlarda halka erken oluşabiliyor diye okumuştum sanki. Ama çok da önemli değil. Çok yavru olmasa da bize çok alıştı. Uçuş kanatlarına eğitim bandı yapıştırılmıştı, o yüzden çok havalanamıyordu. Yerde bıdık bıdık geziyordu. O şekilde de parmağımızı gösterdiğimizde gelmeye alıştı. Dün artık kıyamayıp bantları çıkardım. İlk tüy dökümünde dökülür demişlerdi ama ben doya doya uçsun diye çıkardım bantları. Güzel de oldu, bugün evi turladık birlikte. Kanatları açıldı hayvancağızın :D

Kenevir tohumlarını vs. de öyle bir kırıyor ki, sanki 1 yaşında :D Çok obur bir de, karnı tok olsa da yiyor. Bu da eğitebilmek açısından çok işimize geliyor :)

Hocam gözlerdeki gri irisler 6 aydan büyük olduğunu ifade etmez mi