Berna AK

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Berna ak
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Berna ak

Forum Sakini
Merhaba, ben Berna. 18 yaşındayım. Eşkişehir'de ailemle beraber yaşıyorum. Öğrenciyim.
Maviş benim bebeğim bitanem onu çok seviyorum, yaklaşık 2, 2 buçuk yıl olacak bizimle. Maviş küçükken dayımdan aldım. Ona konuşmayı öğrettim ele alıştıramadım ama omzuma alıştırdım. Mavişle beraber dans etmeyi çok severiz.
Maviş dişi bir muhabbet kuşu, bazı çiftleşme hareketleri yapmaya başladı bende araştırdım ve yanına bir erkek muhabbet kuşu aldık 4 aylıktı adını duman koyduk.
Mavişle ilk baş anlaşamadılar maviş kıskandı gibi oldu sonradan duman biraz büyüdü ve tekrar bir araya getirdik birde kafese yuvalık aldım ve bir kaç gün sonra maviş yumurtladı 3 yumurtası oldu çok sevinmiştik fakat yumurtalar boşmuş. Bu duruma üzüldüm bekledim çıkar yavru diye ama çıkmadı maviş yaklaşık 2 buçuk aydır hiç salınmadı hayvanada üzülüyorum ve onu özledik.
Maviş sonradan 2 yumurta daha çıkardı bu sefer araştırmalarıma göre kontrol ettik ve ikiside dolu umarım yavru kuşum olur. Şuanda 20 gün oldu hala yavru çıkmadı bekliyorum..
Bu platform tesadüfen karşıma çıktı araştırma yaparken ve çok memnunum çok beğendim, yardımlarınızı her zaman bekliyorum, çok teşekkürler :) ...