Bıçak göğüs

batari2521

Forum Sakini
Merhaba. Bir cok video izledim şu sonuca vardim. Yanlis isem duzeltin lutfen. Kuruma hastalığı (veya diger adi megabakter sanirim..) olan bir kusun gogsu bicak gibidir. İlk ve genel belirti budur. Gogsu bicak gibi ise bu kusta kuruma hastaligi var diyebilirmiyiz.??
Veya gogsu bicak gibi olmasina ragmen baska bir hastaliga sahip olabilir mi kus. Gogsunun bicak gibi sivri olmasinin baska bkr nedeni varmidir??

murat52

iyikus.com Üyesi
Öncelikle şunu söylemek lazım, zayıf düşen bazı kuşlarda da göğüs kemiği çıkabilir, bu kuruma anlamına gelmez, bkz; yumurta sonrası beslenemeyen bazı dişiler zayıf düşer ve sizin dediğiniz gibi göğüs kemiği belirginleşir. Burada öncelikle kuşu gözlemleyeceksiniz. Dış görünüş itibariyle kuş nasıl, keyfi yerinde mi, dışkısı nasıl, dışkıda yem var mı, kabarık mı, göğüs jilet göğüs diye tabir edilen göğüs kemiği bariz ele geliyor mu, etinde siyaha çalan morarma var mı? bunları da ekleyip kuşun dışkı ve tünekteki resmini de eklerseniz profesyonel hobidaşlar sizlere daha iyi yardımcı olacaktır.

Oyla 0

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Konuyu inceleyin isterseniz.

Oyla 0

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Merhaba. Bir cok video izledim şu sonuca vardim. Yanlis isem duzeltin lutfen. Kuruma hastalığı (veya diger adi megabakter sanirim..) olan bir kusun gogsu bicak gibidir. İlk ve genel belirti budur. Gogsu bicak gibi ise bu kusta kuruma hastaligi var diyebilirmiyiz.??
Veya gogsu bicak gibi olmasina ragmen baska bir hastaliga sahip olabilir mi kus. Gogsunun bicak gibi sivri olmasinin baska bkr nedeni varmidir??
Sindirim sisteminde oluşan her türlü hastalık kuruma denen olaya sebep olur. Hastalık etkeni farklıdır tanı farklıdır.

Oyla 0

batari2521

Forum Sakini
Konuyu inceleyin isterseniz.

Okudum tesekkur ederim. Faydali bir yazi olmus.
Benim kusun gogsunu bicak gibi gorunce.. açayım dedim konuyu.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Başka nedeni vardır elbette. Yoğun kilo kaybı, kötü beslenme, megabakteri harici devam eden uzun süreli sıvı kaybı, ishal durumları sebep olabilir. Anlayacağınız kurumasına sebep olan hastalık olan megabakteri olmayabilir.

Oyla 0