BioSacc Probiyotik - Bira Mayası - Montmorinolit

Beyzagül G.

Çevirmen
bio-sacc-probiotikli-bira-mayasi-250gr__0837608448161918.jpg
Kullanma Amacı

Haink’s BioSacc Probiyotikli Bira Mayası hem probiyotik hem de prebiyotik özellikte bir yem katkısıdır. İçerdiği Mikro Organizmalar sayesinde, kuşların bağırsak mikroflorasını zenginleştirir, pH değerini sabitler ve sindirimi kolaylaştırır. İçerdiği Bira Mayası ideal Vitamin B Kompleks, B-Glükan, Mineraller ve Mannan Oligo Sakkarit (MOS) kaynağıdır, bağışıklığın güçlenmesini destekler. İçerdiği Organik Çinko ve Organik Selenyum kuşların hızlı ağırlık, güçlü kas ve kemik yapısı oluşumunu destekler. İçerdiği Kalsiyum Montmorillonit detoksifiye özelliğine sahiptir. Kuşların aldıkları besinlerden oluşabilecek mikotoksinlerin zararlı etkenlerinden korur. Calcyum Montmorillonite ayrıca tamamen doğal, mükemmel bir Kalsiyum kaynağıdır.

Kullanma Talimatı

Tüm doğa, kafes ve kümes kuşları için hazırlanan takviye mamalarda her gün kullanılır. 500 gr mamaya 1 ölçek BioSacc ilave edilir, mamaya homojen dağılacak şekilde iyice karıştırılır.

Probiyotikli Bira Mayası İçerik Bileşenleri​

1. İnaktif Bira Mayası – (Saccharomyces cerevisiae)
  2. Mannan – BİO MOS – (Mannan oligosakkarit)
  3. İnülin – BİO FOS – (Frukto oligosakarit)
  4. Montmorillonit – (Calcium Montmorillonite)
  5. Selenyum – (Organik Selat Se)
  6. Çinko – (Organik Selat Zn)
  7. Probiotik (Canlı Mikro Organizmalar)
Mikro Organizmalar 1 x 10 cfu / kg
  1. Bifidobacterium bifidum
  2. Streptococcus thermophilus
  3. Enterococcus faecium
  4. Lactobacillus plantarum
  5. Lactobacillus bulgaricus
  6. Lactobacillus rhamnosus
  7. Lactobacillus acidophilus
Saklama Koşulları ve Uyarılar

– Bu bir İlaç Değildir, Tedavi amacı ile Kullanılmaz!
– Dikkat! – BioSacc canlı mikroorganizmalar içermektedir, bu neden ile antibiyotik tedavisi sırasında kullanılmaz!
– Kullandıktan sonra ürün kapağını kapatınız! Serin ve kuru ortamda muhafaza ediniz!
– Üretim ve Son Kullanma Tarihi etiket üzerindedir!
– Ürün Parti Numarası Üretim Tarihidir!

İzlenimlerim

Üretildiği andan itibaren kullanım süresi 32 aydır, 250 gr bir ürün, içinde mikroorganizma barındıran bir ürün için raf ömrünü uzun bile buldum. Sayılı kuş baktığım göz önünde bulundurulursa bu ürünün artısı tabii ki.

Haftada bir defa mamaya, yeme veya içme suyuna katarak kullanıyorum.

Özellikle içinde organik çinko olması ilgimi çekti çünkü geçenlerde çinko eksikliğinin tüy sorunlarının ana nedeni olduğunu öğrendim.

İlk kuşum Minnoş rahatsızlandığında destek olarak almıştım. Veterinere gidip tüm sorunlarımızdan kurtulmuştuk lakin o sıralar ürünü düzenli kullanma alışkanlığım yoktu. Minnoş'un da sindirim sistemi diğer kuşlarıma göre zayıf olduğundan ne kadar ilaç kullanırsak kullanalım rahatsızlıkları devam etti. BioSacc'ı özellikle sindirim sistemini desteklemek için kullanıyorum ve düzenli kullanmaya başladığımdan beri hiç hastalanmadı -dış parazit sorunları hariç-. Deneyimli bir bakıcı olmadığımdan ve kullandığım ilk ürün olduğundan karşılaştırma yapamıyorum lakin kuşlarımda severek kullandığım ve tavsiye edebileceğim bir ürün.

Ayrıca ürün hakkında daha net fikir oluşturabilmeniz için bu konuyu da okumanız gerektiğini düşünüyorum.

Kuru maya/bira mayası nedir? Besin değeri ve Faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?

Ekli dosyalar

• bio-sacc-probiotikli-bira-mayasi-250gr__0837608448161918.jpg
    bio-sacc-probiotikli-bira-mayasi-250gr__0837608448161918.jpg
    21.6 KB · Görüntüleme: 1
@Doğanay Y. Bey incelemenizi, yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Malum ilk ürün incelemem benim için :). Yeterli bulursanız ilgili başlığa taşıyın lütfen veya ben tekrar o başlıkta paylaşabilirim yazıyı.

Güzel bir inceleme olmuş ellerinize sağlık..(y)

Bende zamanında incelemiştim ürünleri alta linkini bırakayım...

Çok özenli bir konu olmuş. Teşekkür ederim paylaşım yaptığınız için.
Bu süreçte aviyeast a başladım. Bu ürünü bir dahaki sefere deneyebilirim.