Bir hafta önce bize katılan erkek kuş dişi kusumu kafese almıyor ne yapabilirim?

Melek Yurttaş

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar ben yeni uye oldum yardiminiza ihtiyacim var.

4 ay önce 1 aylık kuş evlat edindim evlat oldu2 çocuğumdan farksız 2hafta önce tek başına olan dişi kuşum yumurlamaya başladı. Sonra arkadaşım dedi ben bakamıyorum al istersen deyince bir hafta önce 8 aylık erkek kuşu aldım. Once didisdiler ama sonra kaynastilar ama bugün kavga ettiler fark etmedim benim kız erkeğin kanadının altini yaralamış şimdide erkek kuş kafese almıyor benim kizie gerçi hakli da şiddetli geçimsizlige bir çare bulmam lazım ama nasıl benim kız çocuğu gibi bakıyordu erkegee ama bugün çok saskinim ne yapmalıyım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler şimdiden.

Merhaba hoşgeldiniz
İlk alınan kuşları aynı kafese alınmaması taraftarıyım her zaman 10-15 gün yanyana ayrı kafeste durmaları gerekli çünkü dışarıdan gelen kafestekini kabullenmiyor veya tam tersi oluyor bir süre ayırın bu ayırma sürecinde gelen kuşun hastalıgı varmı dışkıdan inceleyin
yaralanan kuşunuza baticon uygulayın terramycın krem sürün sabah akşam geçmiş olsun

Oyla 0
Merhaba hoşgeldiniz
İlk alınan kuşları aynı kafese alınmaması taraftarıyım her zaman 10-15 gün yanyana ayrı kafeste durmaları gerekli çünkü dışarıdan gelen kafestekini kabullenmiyor veya tam tersi oluyor bir süre ayırın bu ayırma sürecinde gelen kuşun hastalıgı varmı dışkıdan inceleyin
yaralanan kuşunuza baticon uygulayın terramycın krem sürün sabah akşam geçmiş olsun

Oyla 0
Teşekkür ederim.
Geçti gibi ama benim kızım hala yumurtluyor ve korkuyorum daha dört aylık ben okşar kuş baktım su yaşıma kadar ama hiç tek başına yumurtlayana denk gelmedim neden yumurtluyor? Korkulacak bir durum söz konusu mu acaba?

Oyla 0
Eger çiftleştilerse kızgınlık degil normal yhumurta yapıyordur yuvalık yoksa takın tavsiye ederim. mümkün oldugunca kuşları rahatsız etmeyin. strese girerler

Oyla 0
Varsa Ayırın yanyana 10 15 gün ayrı dursunlar mama verin birbirlerine alışsınlar

Oyla 0
MErhaba, şiddetli kavga durumlarında 2 ayrı kafeste birbirlerini görecek şekilde konumlandırılmalılar. Dişinni eğer kızgınlık yumurtaları bitmiş ise yuvalığı onun kafesinden erkeğin kafesine yerleştirin ve yumurtalarını alın. Yaklaşık 15-20 gün bu şekilde ayrı kalsınlar ve bu sürede onlara ekstradan kür dediğimiz maması, vitamini, iç dış parazit için ilaçlarını kullanıp kuluçkaya hazır hale getiriniz. Bu süre sonunda dişi kuşu erkeğin olduğu kafese alın. Büyük ihtimalle kavga durumu bitecektir. Devam ederse eğer kuşların sağlığı için ayrı kalabilir ya da erkek kuş değiştirilebilir.

Oyla 0