Biraz Bilgiye ihtiyacım var

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Kenan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kenan

iyikus.com Üyesi
Herkese iyi günler ara macaw almaya karar verdim internette çok bir bilgiye ulaşamadım buraya yazmak istedim. papağanı ilk aldığımda ne yapmam gerekiyor? biraz bilgi verirseniz çok sevinirim. Bide Papağan alındıktan sonra kendime alıştırıp evde serbest bırakcam muhabbet kuşuna zarar verirmi

Herkese iyi günler ara macaw almaya karar verdim internette çok bir bilgiye ulaşamadım buraya yazmak istedim. papağanı ilk aldığımda ne yapmam gerekiyor? biraz bilgi verirseniz çok sevinirim. Bide Papağan alındıktan sonra kendime alıştırıp evde serbest bırakcam muhabbet kuşuna zarar verirmi
Papağan eğitimi hakkında bir bilgim yok. Ama internette biraz araştırma yaptım. Yapılacak çok farklı bir şey yok aslında. Muhabbetler için ne yapılıyorsa onlar için de aynı. Pek farkı yok. İkisi de papağan türünden. Bilen arkadaşlar varsa yine daha yardımcı olacaktır. Muhabbete zarar vermeye gelecek olursak zarar vermez. İnternette, videolarda pek çok örneği var. Kardeş kardeş beraber yaşıyorlar. Ama yine ilk zamanlarda dikkatli ol, papağan senin gözetimin altında olsun. Muhabbetinle papağanını ilk zamanlarda yalnız başına bırakma.

Oyla 0
Papağan eğitimi hakkında bir bilgim yok. Ama internette biraz araştırma yaptım. Yapılacak çok farklı bir şey yok aslında. Muhabbetler için ne yapılıyorsa onlar için de aynı. Pek farkı yok. İkisi de papağan türünden. Bilen arkadaşlar varsa yine daha yardımcı olacaktır. Muhabbete zarar vermeye gelecek olursak zarar vermez. İnternette, videolarda pek çok örneği var. Kardeş kardeş beraber yaşıyorlar. Ama yine ilk zamanlarda dikkatli ol, papağan senin gözetimin altında olsun. Muhabbetinle papağanını ilk zamanlarda yalnız başına bırakma.
benim bi erkek bi dişi kuşum ikiside biraz hırçın gidip papağanın ayağını felan ısırırsa papağan bişey yapar diye korkuyorum.

Oyla 0
peki muhabbet kuşu gibi 1-2 hafta papağanı kafesindemi tutmalıyım bi sitede geldiği günden güvenini kazanın yazıyodu okadar

Oyla 0
peki muhabbet kuşu gibi 1-2 hafta papağanı kafesindemi tutmalıyım bi sitede geldiği günden güvenini kazanın yazıyodu okadar
Şimdi ben size bir site önereceğim çok güzel ,papağanlar hakkında ne ararsan var diyebileceğim bir site özellikle de büyük ve ara papağanlar üzerine kurulmuş bir site ama isteyenler muhabbet kuşları için de bakabilir sonuçta muhabbet kuşlarımızda bir papağan ben o siteyi baya inceledim ve çok güzel bilgiler var neyse site adı: “pap***noku** Eminim ki bu sitede aradığınız çoğu şeyi bulacaksınız

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
bence internetten bu papağan ile ilgili yazıları falan okuyun çünkü çoğu kişinin bu papağan hakkında bilgisi kısıtlıdır bence

Oyla 0
Şimdi ben size bir site önereceğim çok güzel ,papağanlar hakkında ne ararsan var diyebileceğim bir site özellikle de büyük ve ara papağanlar üzerine kurulmuş bir site ama isteyenler muhabbet kuşları için de bakabilir sonuçta muhabbet kuşlarımızda bir papağan ben o siteyi baya inceledim ve çok güzel bilgiler var neyse site adı: “*******” Eminim ki bu sitede aradığınız çoğu şeyi bulacaksınız
Tüm Hepsini Okudum teşekkür ederim. bi sorum olcak sağlık kısmında günlük kontrolden dışkıyı hergün kontrol etmem gerekiyo dışkının iyi olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
Merhaba, büyük papağanlar her zaman küçükler için tehdit oluşturur. Bu nedenle kontrollü salınmalılardır. Büyük papağanlar için araştırma yapmak lazım ama kuş türlerinin genel anlamda farklı durumları yok. Daha önce beslemediğim bir tür olduğundan araştırma yapmam gerek.

Oyla 0
Tüm Hepsini Okudum teşekkür ederim. bi sorum olcak sağlık kısmında günlük kontrolden dışkıyı hergün kontrol etmem gerekiyo dışkının iyi olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Açıkçası daha önce bende böyle büyük bir papağan beslemediğim için bilmiyorum. Ama bence aynı muhabbet kuşu gibidir. Onların da belirli bir dışkısı vardır bu dışkı fazla sulu olursa, iz bırakırsa vb. Böyle farklılıklar olursa bence dışkı kötü anlamına geliyordur ama onun dışında benim de çok bir bilgim yok bu papağanlar hakkında

Oyla 0