Biraz sulu dışkı

Cicikuşşı

Forum Sakini
Yavru kuşumun dışkısı dün biraz sulu gibiydi bu sabah probiyotik verdim düzeldi gibi oldu ama gece böyle oldu dışkısı sizce çok kötü mü

Ekli dosyalar

• BAC5DAB3-1E83-48DC-8FBB-310E7280C642.jpeg
    BAC5DAB3-1E83-48DC-8FBB-310E7280C642.jpeg
    83.9 KB · Görüntüleme: 8
  • 773E0793-3E9C-474E-86B7-7963378C9DC8.jpeg
    773E0793-3E9C-474E-86B7-7963378C9DC8.jpeg
    83.4 KB · Görüntüleme: 8

Atilla Algansoy

Veteran
Ben size bir link atayım o linkte yazanları dikkatlice okuyup, uygulayın.
Eğer burada yazan malzemeler sizde yoksa ve farklı bir durum varsa, belirtirseniz sevinirim.
Gelişmeleri de günde 2-3 defa burada paylaşın ki, tedavi sürecine hep beraber elimizden geldiğince destek olmaya çalışalım.

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Ben size bir link atayım o linkte yazanları dikkatlice okuyup, uygulayın.
Eğer burada yazan malzemeler sizde yoksa ve farklı bir durum varsa, belirtirseniz sevinirim.
Gelişmeleri de günde 2-3 defa burada paylaşın ki, tedavi sürecine hep beraber elimizden geldiğince destek olmaya çalışalım.

Probiyotik koymaya devam edeyim ben o zaman yarın da dediğiniz mamayı hazırlayacağım ama dekstoz yok bende

Oyla 0

Atilla Algansoy

Veteran
Probiyotik koymaya devam edeyim ben o zaman yarın da dediğiniz mamayı hazırlayacağım ama dekstoz yok bende
Dektroz yoksa lapanın üzerine azcık Entrobac serpin.(Lapanın hazırlanışını linkte detaylıca anlattım)
1-2 saat içinde yemeye başlamadıysa önünden çekin, üzerine 1-2 damla bal veya üzüm pekmezi damlatın ve mamanın üzerine hafifçe yayın.
Mamanın içine de Entrobac koyun.

Son düzenleme:
Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Dektroz yoksa lapanın üzerine azcık Entrobac serpin.(Lapanın hazırlanışını linkte detaylıca anlattım)
1-2 saat içinde yemeye başlamadıysa öneünden çekin,üzerine 1-2damla bal veya üzüm pekmezi damlatın ve mamanın üzerine hafifçe yayın.
Mamanın içine de Entrobac koyun.
Tamam dediklerinizi yarın uygulayacağım inşallah yer bir de diğer kuşuma da aynı mamadan vereyim mi ona da probiyotik yapayım mi 3-5 gün

Oyla 0

Atilla Algansoy

Veteran
Tamamdır teşekkür ediyorum. Fazla probiyotiğin zararı olur mu peki geçen hafta yavru kuşuma bir gün diğer kuşuma iki gün probiyotik vermiştim de
Ben dışkı problemi olan kuşlarıma 5 gün üst üste lapa ile birlikte veriyorum.
Burada amaç bağırsakta ishale sebep olan zararlı bakterilerin karşısına yararlı bakterileri koymak ve sayısını arttırmak.
Lapa ile birlikte vermemim sebebi ise suluğu boşa çıkarmak çünkü bazen ishalin şiddetine göre suluğa ilaç giriyorum.
Lapa'nın ve pirinç suyunun da bağırsakları toparlama etkisini üzerine destek tedavi olarak koyuyorum.

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
Ben dışkı problemi olan kuşlarıma 5 gün üst üste lapa ile birlikte veriyorum.
Burada amaç bağırsakta ishale sebep olan zararlı bakterilerin karşısına yararlı bakterileri koymak ve sayısını arttırmak.
Lapa ile birlikte vermemim sebebi ise suluğu boşa çıkarmak çünkü bazen ishalin şiddetine göre suluğa ilaç giriyorum.
Lapa'nın ve pirinç suyunun da bağırsakları toparlama etkisini üzerine destek tedavi olarak koyuyorum.
Tamam anladım çok teşekkür ediyorum tekrardan iyi geceler

Oyla 0

Cicikuşşı

Forum Sakini
@Atilla Algansoy pirincin suyunu direkt olarak suluklarına mı koyacağım yoksa suyla karıştırılacak mı? Bir de benim probiyotiğimin markası entrobac değil nutri biyo onu koysam sorun olur mu

Oyla 0

Atilla Algansoy

Veteran
@Atilla Algansoy pirincin suyunu direkt olarak suluklarına mı koyacağım yoksa suyla karıştırılacak mı? Bir de benim probiyotiğimin markası entrobac değil nutri biyo onu koysam sorun olur mu
Sorun olmaz, elinizdeki malzemeyi uygulayabilirsiniz.
Ama bir dahaki probiyotik alımınızda Entrobac'ı almanızı tavsiye ederim , çünkü içinde probiyotikden başka yararlı katlılar da var.
Pirincin suyunu direk koyun suluklara.

Oyla 0