Bit sorunu

Esrayılmaz

iyikus.com Üyesi
Merhabalar. Muhabbet kuşuma eş almak için petshop a gitmiştik ama sonra anlaşamadı geri geldik. Sanırım ordan bit gelmiş kuşuma deli gibi kaşınıyor. Şuan elimde bit spreyı yok. Sirkeli su sıksam faydası olur mu? Önerebileceğiniz bir bit ilacı var mı?

Merhabalar. Muhabbet kuşuma eş almak için petshop a gitmiştik ama sonra anlaşamadı geri geldik. Sanırım ordan bit gelmiş kuşuma deli gibi kaşınıyor. Şuan elimde bit spreyı yok. Sirkeli su sıksam faydası olur mu? Önerebileceğiniz bir bit ilacı var mı?
Sirkeli su işe yarar elbet.Ama Dermabit sprey var petshoplarda sanırsam 15 Tl fln kullanım yazıyor hemen döker bitleri.

Oyla 0
Haftasonu sokağa çıkma yasağı olduğu için pazartesi alabilirim o zamana kadar kuşuma ciddi bir zararı olur mu ?
Hayır bit sadece kuşu rahatsız eder.Daha çok akşam aktif olur kuşunuz birden sıçrayabilir.Benim Muhabbet kuşumda bit vardı sprey sıkmıştım geçmişti. büyük bir sorun.deyil sıkıntı etmeyin.(:

Oyla 0
Sirkeli su işe yarar elbet.Ama Dermabit sprey var petshoplarda sanırsam 15 Tl fln kullanım yazıyor hemen döker bitleri.
Birincisi sirkeli su bir işe yaramaz! Dezenfektan da değildir...

İkincisi bu tür tüy spreyleri çok işe yaramadığı gibi kuşlara oldukça zararlıdır! Astım gibi solunum sorunlarına sebebiyet vermektedir. Onun yerine çok endişeleniyorsanız Vilmectin gibi İvermectin etken maddeli ürünlerden kullanabilirsiniz. (Güçlü bir ilaçtır gerekmedikçe kullanımına pek gerek yoktur..)

Son düzenleme:
Oyla 0
Birincisi sirkeli su bir işe yaramaz! Dezenfektan da değildir...

İkincisi bu tür tüy spreyleri çok işe yaramadığı gibi kuşlara oldukça zararlıdır!
Astım gibi solunum sorunlarına sebebiyet vermektedir. Onun yerine çok endişeleniyorsanız Vilmectin gibi İvermectin etken maddeli ürünlerden kullanabilirsiniz. (Güçlü bir ilaçtır gerekmedikçe kullanımına pek gerek yoktur..)
Gözle görülür bir bit felan görmedim. Gece uyurken de olduğu yerde sabaha kadar uyuyor çok az hareket ediyor ama ikindi ve akşam olunca deli gibi hızlı hızlı kendini kaşıyor. Bit var mı yok mu emin değilim bu durumda vilmectin kullanmalı mıyım?

Oyla 0
Vilmectin ecza dolabında olmasını önereceğim ürünlerdendir. 3-4 ayda 1 damla şeklinde verilebilir. Yahut yılda 3 kez.

Oyla 0