Bit'lendik nasıl kurtuluruz

Elraenn

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar kuşlarımı beslediğim odanın lambasinda siyah küçük bir bit yakaladım. Hemen odanın ve kafeslerik heryerini iyice temizleyip kuşlara vilmectin damlattim. Ancak 3 gün sonra bugün yine lambanın orda öldürdüm. Ailecek hepimiz kaşınıyoruz bizide ısırıyorlar. Lütfen yardım edin çok kötü durumdayız nasıl yok edebilirim...

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuş bitleri genelde bizleri huzursuz eder ancak beslenme eğiliminde olmazlar. Görünümünü tarih eder misiniz ya da tekrar karşılaştığınızda bir fotoğraf alır mısınız? Hangi saat diliminde rastlıyorsunuz genelde? Ahşap saklanabilecekleri bölmeler var mı lamba aksesuarında?

Elraenn

Forum Sakini
Kuş bitleri genelde bizleri huzursuz eder ancak beslenme eğiliminde olmazlar. Görünümünü tarih eder misiniz ya da tekrar karşılaştığınızda bir fotoğraf alır mısınız? Hangi saat diliminde rastlıyorsunuz genelde? Ahşap saklanabilecekleri bölmeler var mı lamba aksesuarında?
Ahşap birtek dolap ve masa var. Yanlış hatırlamıyorsam gri veya siyah renkti bit erkenden sabah rastladım avizenin üstünde

Elraenn

Forum Sakini
bu bitler kuşlardan kaynaklı olmayabilir bence

1- evde bitleri gördüğünüz yerlere aşağıdaki ürünleri uygulayabilirsiniz

2- kafesteki tünekler ahşap mı?

Ekli dosyayı görüntüle 24692
Tuneklerim ahşap hepsini yıkadım iyice şimdi. Odayı da eczaneden bayer'in haşere ilacını sıktım kuşları çıkarıp. Bayer ise yararmı? Birde kuşlara vilmectin dışında sokmam gereken bir şey varmı

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kuşlara vilmectin vermeye gerek yok artık. 4-5 ayda 1 kez verilse yeterli olacaktır. Gece yürüyen bitlerse kan bitleri muhtemelen ancak @neanderthalensis de dediği gibi başka bir tür olabilir. Kuş bitleri genelde huzursuz ediyor ama insanları pek ısırmazlar.
Önerilen o iki ürün epey işlevsel olacaktır. Bulamazsanız canhiper gibi ürünler olabilir. Kırmızı örümcek yavruları olabilir sizin durumunuz. Evde ürediklerinde inanılmaz can sıkıcı olabiliyorlar. Bayerin hangi ürünü?

Elraenn

Forum Sakini
Kuşlara vilmectin vermeye gerek yok artık. 4-5 ayda 1 kez verilse yeterli olacaktır. Gece yürüyen bitlerse kan bitleri muhtemelen ancak @neanderthalensis de dediği gibi başka bir tür olabilir. Kuş bitleri genelde huzursuz ediyor ama insanları pek ısırmazlar.
Önerilen o iki ürün epey işlevsel olacaktır. Bulamazsanız canhiper gibi ürünler olabilir. Kırmızı örümcek yavruları olabilir sizin durumunuz. Evde ürediklerinde inanılmaz can sıkıcı olabiliyorlar. Bayerin hangi ürünü?
bayer k othrine sprey verdi eczane. Dediğiniz ürün çok pahalı onun ucuz alternatifi varmıdır? Birde hala kollarımda birşey gezip ısırıyor. Sadece akşam değil ama akşam artıyor

Elraenn

Forum Sakini
Ve ilk biti işaretlediğim yerde sabah 7 gibi gördüm

Elraenn

Forum Sakini
Birtane kuşum Fransız tüy hastası ve kanatları kanıyor çırpınınca. "Kan" bit yaparmı

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
İlginç bir yer seçmiş eğer bitse. Eczaneden aldığınız ürün işe yaramaz bu bitler için. Kan bit için ilgi çekici olabilir ancak kandan dolayı oluşmamıştır.