Biz ne zaman dışarı çıkalım?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Pastel
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Pastel

Forum Sakini
Merhabalar;
Oğlumuz Asi ve kızımız Pırpır yaklaşık kırk gündür bizimle beraberler. Geldiklerinde Asi 40-45 günlük Pırpır ise 30-35 günlüktü.
Bazı şeyler planladığımız gibi olmadı ve gün içinde yalnız kalıyorlar.
Hâlâ kafese yem su takarken ve temizlik yaparken çok tedirgin oluyorlar.
Bu dostlarımızı kafesten ne zaman ve nasıl çıkarmamız konusunda fikirlerinize ihtiyacımız var.
Şimdiden teşekkürler ederiz.

Maşallah nasıl sevimli bakıyorlar birbirlerine :)
Odaya salınacaksa perdeler çekilmeli mutlaka, aynalar kapatılmalı, keskin ve aşırı sıcak yüzeyler ortadan kaldırılmalıdır. Ürkütmeden çıkarlarsa ilk uçuşlarda kaza durumu yaşanmayabilir ama ufak ufak çarpmalar olması olası. Asla peşlerinde koşmamak lazım saldıktan sonra.

Doğanay Hocam
Sevimli bakmak zorundalar ? sağolsun dişi erkeği yemliğe koymuyor ben beslerim seni modunda ?

Daha önce tek kuşum olduğun da bu kadar tedirgin olmuyurdum çıkarma konusunda ama şimdi cesaret edemiyorum.
Çünkü bizden de korkuyorlar. Olumsuz bir durum da müdahale edemeyeceğim daha çok zarar görebilirler diye kaygılıyım.

bence yavaş yavaş çıkartmalısınız. Epey zaman oldu :( Uçmaları ve egzersiz yapmaları gerekiyor. Endileşer varsa büyük salma kafesler yapılabilir :(
Korkunuzu anlıyorum lakin sürecin kazayla bitmesi genelde çok sık gerçekleşmiyor.

Merhaba alıştıra bilirsiniz.?örnegin yem kabını çıksrıp elinizden yem yedire bilirsiniz.dal darıdan küçük parca alio elinizle yedire bilirsiniz ve ya en sevdigi sebzeyi vere bilirsiniz.onlarla yumuşak ses tonuyla konusa bilirsiniz.Bu sekilde sise alışa bilirler.salacaksanız pencereleri kapatin riskleri kaldirip salın?kafes disindada dediklerimi uygulaya bilirsiniz

Geri